5-бөлім.
Денсаулық және
физикалық жүктеме
|
Мектеп:
ҚОМ
Тексерілді:
Кайнарбаева
Г.
______
Мұғалімнің
аты-жөні:
Карменова
А.
|
Күні:
Сынып: 2 "И"
Сабақ
52
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Физикалық жүктеме
кезінде ағзаның өзгеруі
|
Оқу мақсаттары
|
2.1.5.1-Кеңістікте қозғалыс
әрекеттерін түсіну және тарату
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
қозғалыс кеңістігінде толық
топ ретінде қауіпсіз жұмыс істеу
Оқушылардың
көбі:Белсенді
орындайды.
Оқушылардың
кейбірі:Қимыл-қозғалыс дамуына ықпал
ететін қарапайым жаттығуларды
көрсетеді
|
Жетістік
критерийлері
|
Негізгі
қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын
анықтайды.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Кілт сөздер мен
тіркестер. Өзім туралы Дене
мүшелері
қозғалу дағдылары
секіру, лақтыру, жүгіру.
Диалог / жазылымға
арналған пайдалы сынып.
Шапшаң жүгірудің
дене шынықтыруда неліктен маңызды екенін айта аласыз
ба?
|
Құндылықтарды
дарыту
|
-
Сыйластық.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Биология,
хореография пәндерімен
сәйкестендіріледі
|
Бастапқы
білім
|
Оқушылар алдыңғы
дене шынықтыру сабақтарында өткен бөлімдерден және үй ішінде мен
балабақшада негізгі
қозғалыс қабілеттілігі мен
сенімділігін және фундаменталды қозғалыс дағыдларын дамытты деп
күтіледі.
|
Жоспарлардағы
әрекеттер
|
Б = бүкілсыныптық
жұмыс. Жж = жұптық жұмыс.
Тәж = оқушы
тәжірибесі. Ф = формативті бағалаудың
мүмкіндіктері.
Т = топтық жұмыс. Ж
= жеке жұмыс. К = оқытушы
көрсетеді.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтың
басы
10-минут
|
Сәлемдесу. Сапқа отырғызу. сабақ барысын
түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелері.жүру
,
Кеңістікте топпен
жүгіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын
ба?
орташа қалыпта
жүгіру , алаңның оң жағынан сол жағына қарай
.
1 . Екі қол жоғарыда
аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен
жүру.
2. Жеңіл жүгіріске
көшу .
3.аяқты артқа ,
қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру.
4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол
белде
5 .Жылдамдыққа
жүгіру
6. қолды екі жақтан
тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына
келтіру.
Ж.Д.Ж.
орнында
|
Ресурстар
|
Сабақтың
ортасы
25-минут
|
(Б,Т,Ф) )
«Құрбақаны ұста». Барлық
ойыншылар (шектелген
алаңда) алға
қойылған қолдарды
тіреп, тізерлеп тұру
күйіне келеді. Осы
күйде алаң шегінен
тысқары екі
жүргізуші тұрады. Олар
сигнал бойынша
алаңда «құрбақаша»
(кезекпен қолды және
аяқты тіреу
арқылы) секіреді
және осылайша жылжу
арқылы ойыншыға
жақындауға және
олардың ішінен
біреуін ұстап алуға
тырысады. Олар
«құрбақа» болып қаша
алады. Ешкімге ойын
барысында
қолдарын еденнен
алып, жүресінен
отыруға рұқсат
етілмейді. Алға немесе
артқа екі аяқ немесе
қол арқылы секіріп,
жылжуға болады.
Жүргізуші ұстап алған
кез келген оқушы
жаңа «құрбақа»
болады және басқа
ойыншыларды
ұстауға кіріседі.
Соңғы ұсталған
ойыншы жеңімпаз
болады.
|
Әр тапсырмаға
арналған
үлкен кең алаң.
Мұғалімге
арналған
ысқырық,
территорияны
белгілеуге
арналған
орындықтар/конустар.
|
Сабақтың
соңы
5-минут
|
демалу тынысын
қалпына түсіру жаттығулары . қатарға тұрғызу орындыққа отырғызу .
сабаққа қорытынды жасау . үйге тапсырма беру Таңғы жалпы дамытаттын
жаттығу жасау
Рефлексия:
Сабақта нені
үйрендік?
Сұрақтарға жауап
береді?
Нені білдім нені
түсіндім?
Нені толық
түсінбедім ?
Қандай жұмысты
жалғастыру қажет?
Сабақтын басында
аталған мақсаттарға қол жеткіздім
бе?
|
Саралау –
оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
-
Үлгере алмайтын,
қалып қоятын оқушылар мықты және дарынды балалардың сонынан
қайталап ереді
-
Кеңістікте қозғалыс
сөздік қорларын кеңейту үшін жаттығып жатқан қабілетті оқушыларға
қиынырақ сұрақтар қойылады.
Қозғалыс ойын және
эстафета ойын ойнаған кезде мықты дарынды оқушылар өз креативтік
ойларын және қимыл қозғалыстарын көрсете алады
«Эстафетaлық
ойындар»
|
-
Мұғалімнің сырттан
жүріп байқауы
-
Б алалармен тақырып
бойынша әңгімелесу
-
Керек кезінде
оқушылар тоқтай ала ма?
-
Оқушылар ойын
ойнаған кезде ерекше қимыл қозғалыстарын көрсете ала
ма?
-
бақылау,
тыңдау,
сұрақтар.
-
Оқушылардың қалай
жүгіргендерін бақылау
Оқушылар
өз-өздерін бағалау, орындаған
тапсырманы талқылайды
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Рефлексия
Сабақ
мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ
қол жеткізді ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық
кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан
қандай ауытқулар болды,
неліктен?
|
Сабағыңызға қатысты
сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
. Орындалған
істестік тапсырма
НЗМ құныдылықтарын
қолдайды.
Өзгелердің пікірін
сыйлай отырып, олармен жұмыс
жүргізу
Қауіпсіздік
ережелерін мұқият сақтау
Өзгелермен жұмыс,
пікірді құрметтеу.
|
Рефлексия
Сабақ
мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ
қол жеткізді ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық
кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан
қандай ауытқулар болды,
неліктен?
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы
өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты
жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары
туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|