№40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ғ. Мүсірепов "Ұлпан" романы. Шығармадағы ұлттық салт-дәстүрлер
|
Бөлім: |
ІІІ ТАРАУ Адам жаныныңқұпиясы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
УтегуловаАйалаНусипбаевна |
|
|
Күні: |
24.02.21 9 «Б» 25.02.21 |
|
|
Сынып: 9 әдебиет |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғ. Мүсірепов "Ұлпан" романы. Шығармадағы ұлттық салт-дәстүрлер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.3.3.1 шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты. |
Сенің білетінің:көркем шығарманың жаңашылдығы;шығарманың идеясы;әдеби эссе түрлері. Сенің меңгеретінің:көркем шығарманың жаңашылдығын айқындау;шығарма идеясын талдау;әдеби эссе жазу. |
|
Сабақтың барысы:
Тексерген: Ибраимова А.Н.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ғ. Мүсірепов "Ұлпан" романы. Шығармадағы ұлттық салт-дәстүрлер 9-сынып
Ғ. Мүсірепов "Ұлпан" романы. Шығармадағы ұлттық салт-дәстүрлер 9-сынып
№40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ғ. Мүсірепов "Ұлпан" романы. Шығармадағы ұлттық салт-дәстүрлер
|
Бөлім: |
ІІІ ТАРАУ Адам жаныныңқұпиясы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
УтегуловаАйалаНусипбаевна |
|
|
Күні: |
24.02.21 9 «Б» 25.02.21 |
|
|
Сынып: 9 әдебиет |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғ. Мүсірепов "Ұлпан" романы. Шығармадағы ұлттық салт-дәстүрлер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.3.3.1 шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты. |
Сенің білетінің:көркем шығарманың жаңашылдығы;шығарманың идеясы;әдеби эссе түрлері. Сенің меңгеретінің:көркем шығарманың жаңашылдығын айқындау;шығарма идеясын талдау;әдеби эссе жазу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың басы 3 минут |
Оқушыларға психологиялық ахуал тудыру.(оқушылармен амандасу, денсаулығы мен көңіл-күйін сұрау, сабақтың мақсатымен таныстыру) «Жүректен-жүрекке» тренингі |
-Сәлемдесу -0қу құралдарын дайындау |
1-10 балл смайликтер жарайсың, керемет,тамаша |
Білімленд оқулық смартфон |
||||||||
|
2.Жаңа сабақты түсіндіру 10минут Сабақтың ортасы |
«Попкорн» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру. 1. Шығармадағы ұлттық салт-дәстүрлерді атаңдар? «Түртіп алу» әдісі Әдеби эссе – эссе түрлерінің ішіндегі ең күрделісі. Ол жазылу мақсатына қарай әдеби-талдау эссе, әдеби-сыни эссе, әдеби-синтез эссе, әдеби-дәлелдеме эссе, әдеби-салыстырмалы эссе, әдеби-шығармашық эссе болып бөлінеді. Эссені дұрыс жазу – жанрдың ерекшеліктерін түсінуге байланысты. Эссені ерекшелейтін нәрсе – онда қандай да бір мәселеге тоқталған автордың көзқарасы, оның әлемге деген қатынасы, сөйлеуі мен ойы болады. Эсседе күрделі тұжырымдар мен тым ұзақ сөйлемдер болмауы керек. Оқырманмен байланыс орнату үшін еркін стильді ұстану маңызды |
Оқушылар сабақтың басында «Ұлпан» романының «мен үшін маңызы», «жастар үшін маңызы», «қоғам үшін маңызы» деген сұрақтарға жауап іздейді, топ ішінде аз-кем талқылау жасайды. Ұлттық, жалпыадамзаттық құндылықтармен байланыстырады. Бірнеше оқушының жауабы тыңдалғаннан кейін әдеби эссе жазуға отырады. |
Бағалау критерийі: көркем шығарманың жаңашылдығын айқындау;шығарма идеясын талдау;әдеби эссе жазу. |
Оқулық 190-бет https://qamba.info/site/book/ulpan |
||||||||
|
10минут |
1-тапсырма. Жазушы Ұлпанның қайраткерлік тұлғасын қалай ашқанын талдап әдеби эссе жазыңдар.Сөз саны-150 |
Дескриптор:
|
1-6 балл смайликтер
Төмен балл алған оқушыларға кері баланыс арқылы түзету енгізіледі
|
Оқулық 180-бет |
||||||||
|
6 минут |
Жазған эсселеріңді талапқа, дескрипторға сай қорғаңдар. |
Эссені оқиды |
Кері байланыс |
|
||||||||
|
5 минут |
Білімлендтің тапсырамаларын қосымша орындаңдар Pisa тапсырмалары №30-МӘТІН. ЖОЛ ЖОЛДА ТӘУЕКЕЛ ЕТПЕҢДЕР! БАСЫП ОЗУ ҚАУІПТІ! Асығуға, сапарларыңызды қауіпті ойынға айналдыруға мүмкіндік бермеңдер, басып озуға барған сайын, сендер өмірлеріңді тәуекелге тігесіңдер. Егер жолдағы жағдай қауіпсіз болмаса да, басып озбаңдар. Өйткені өмір ойыншық емес екенін естен шығармаңдар. Сендер сапарға шығуға дайын болғанда, біздің кеңестерімізді қолданыңдар. Алыс жерге саяхат жасау үшін: Автомобильдің негізгі жүйелерін тексеріңдер Жылдамдық режимін сақтаңдар Алда келе жатқан көліктен қауіпсіз қашықтықта жүріңдер Нашар көрінетін жағдайда басып озбаңдар Аз ғана шаршағандық белгісі болса да жолдың шетіне тоқтаңдар Жақын жерге саяхат жасау кезінде де, осы кеңестерді қолданыңдар. Өмір – ең тамаша саяхат. Төмендегі сұрақтарға жауап беру үшін алдыңғы бетте келтірілген «Жол»мәтінін қолданыңыздар. Сұрақ 104: ЖОЛ Бұл мәтін адамдардың қандай тобына арналған? |
Тапсырманы орындайды |
|
Білімленд Pisa тапсырмалары |
||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут Қорытын-ды 3минут |
«Соңғы түйін» айдары 1.Әдеби эссе деген не? 2. Ұлпанның қайраткерлік тұлғасын қалай көрініс тапты? Рефлексия:«Тир» әдісі 1. Шығармадағы ұлттық салт-дәстүрлерді білдім. 2.Эссе жаза алдым. 3.Сабақ бойынша ------- сұрағым бар. |
-сұрақтарға жауап береді Рефлексия парақшасын толтырады |
1.Неше балл алғанын айту. 1-10 балл 2. Кері байланыс беру. (әр оқушыға жеке-жеке тоқталу) 3.Күнделік кз қою |
Күнделік кз
|
Тексерген: Ибраимова А.Н.
шағым қалдыра аласыз













