Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
геометрия 2 тоқсан 11 сынып ҚМЖ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар Сабақ №1
Сабақтың тақырыбы: Пирамиданың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары
Бөлімі: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Пирамиданың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.11 - көпжақтар мен айналу денелерінің жазбаларын жасай білу; |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Пирамиданың анықтамасын, оның элементтерін, пирамида түрлерін біледі және олардың жазықтықта кескіндей алады. Көптеген оқушылар істей алады: Пирамида төбесінің табан жазықтығына проекциясының орналасуын анықтап, сәйкес есептеулер жүргізе алады; Кейбір оқушылар істей алады: Пирамиданың элементтерін табуға есептер шығара алады. |
Бағалау критерийлері |
-Дұрыс көпжақтардың түрлерін анықтайды, элементтерін көрсетеді -Көпжақтың жазбасын жасай біледі және керісінше жазбасы бойынша көпжақты сызады -Есептер шығаруда қиық пирамиданың бүйір және толық бетінің аудандарын табу формулаларын қолданады |
Құндылықтарға баулу |
Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы 2 мин. «Жақсартуға арналған уақыт»-әдісі 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
1.Қалай ойлайсыздар, параллелепипед төртбұрышты призма болады ма? 2. Призманың бүйір және толық бетінің аудандары қалай есептеледі? |
Оқушылар бұрынғы білімдерін жаңғыртып еске түсіреді . |
Дескриптор -сұрақтарға жауап береді Жалпы балл -2 |
Оқулық 11 – сынып |
||||||
«Миға шабуыл» әдісі 5 мин |
1-тапсырма Суретте берілген дұрыс көпжақтың a) атауын; b) төбелер санын c) жақтар санын d) қырлар санын анықтаңыз. |
Оқушылар бұрынғы білімдерін пайдалана отырып, берілген графикке талдау жасайды. |
Дескриптор: - Суретте берілген дұрыс көпжақтың атауын табады Жалпы балл - 2 |
ДЭ Презентация Оқулық 11-сынып. |
||||||
Сабақтың ортасы. 10 мин |
2-тапсырма Берілген жазба бойынша көпжақты кескіндеңіз және атауын көрсетіңіз. |
Оқушылар берілген теңдеуден туынды алады, дәптерге жазады. |
Дескриптор: - Берілген жазба бойынша көпжақты кескіндеңіз және атауын көрсетеді. Жалпы балл -2 |
ДК экраны 11-сынып оқулығы |
||||||
Сабақтың соңы. «Білгеніңмен бөліс»әдісі Жеке жұмыс 5 мин Рефлексия 3 мин |
Білім дағдысы: Түсіну Кестені толтырыңыз.
«Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс. Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер? Сабақ кезіндегі белсенділігіне қарай бағдаршам түстерін таңдаймыз. |
Оқушылар берілген кестені толтырады.
|
Дискриптор: -тербеліс түрлерін ажырата алады. Жалпы балл -1 |
ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
Қысқа мерзімді жоспар Сабақ №2
Сабақтың тақырыбы: Пирамиданың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары
Бөлімі: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Пирамиданың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.3.2 - пирамиданың (қиық пирамиданың) бүйір және толық бетінің аудандары формулаларын есептер шығаруда қолдану; |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Пирамиданың анықтамасын, оның элементтерін, пирамида түрлерін біледі және олардың жазықтықта кескіндей алады. Көптеген оқушылар істей алады: Пирамида төбесінің табан жазықтығына проекциясының орналасуын анықтап, сәйкес есептеулер жүргізе алады; Кейбір оқушылар істей алады: Пирамиданың элементтерін табуға есептер шығара алады. |
Бағалау критерийлері |
-Дұрыс көпжақтардың түрлерін анықтайды, элементтерін көрсетеді -Көпжақтың жазбасын жасай біледі және керісінше жазбасы бойынша көпжақты сызады -Есептер шығаруда қиық пирамиданың бүйір және толық бетінің аудандарын табу формулаларын қолданады |
Құндылықтарға баулу |
Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин. «Кім алғыр» әдісі 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, сыныпты жаңа сабақ өтуге даярлау. Мұғалім «Кім алғыр» әдісі бойынша өткен материалдарды еске түсіруге сұрақтар береді: Сұрақтарға жауап беру: 1. Көпжақ дегеніміз не? 2. Қандай көпжақ куб деп аталады? |
Мұғалім өткен сабақты сұрау мақсатында оқушыларға сұрақтар қояды.Дайын оқушы қойылған сұраққа жауап береді. |
Дискриптор: Оқушы сұрақтарға жауап береді Жалпы балл -2 |
Презентация |
Сабақтың ортасы 15 мин |
1-тапсырма берілген цилиндрдің жазбасын кескіндеңіз. |
|
Дескриптор: - берілген цилиндрдің жазбасын кескіндейді |
ДЭ Презентация |
Жұптық жұмыс. 23 мин. |
2-тапсырма Толық беті 1177 см2 болатын дұрыс төртбұрышты қиық пирамиданың табан қырлары 9 см және 20 см. Осы пирамиданың бүйір жағының биіктігін табыңыз. |
Оқушылар жұпта отырып есептер шығарады. |
Дескриптор: -Есептерді шығарады Жалпы-8 |
ДК экраны Жұмыс парағы |
Сабақтың соңы. Рефлексия 4 мин |
Рефлексия.
|
Берілген сұрақ бойынша жалпы сынып болып өз ойларын айтады. Сабақты түсіну деңгейіне байланысты бас бармақтарын көтереді. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады. |
ДК экраны Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
Қысқа мерзімді жоспар Сабақ №3
Сабақтың тақырыбы: Қиық пирамида бетінің ауданы
Бөлімі: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Қиық пирамида бетінің ауданы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.3.2 - пирамиданың (қиық пирамиданың) бүйір және толық бетінің аудандары формулаларын есептер шығаруда қолдану; |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Пирамиданың анықтамасын, оның элементтерін, пирамида түрлерін біледі және олардың жазықтықта кескіндей алады. Көптеген оқушылар істей алады: Пирамида төбесінің табан жазықтығына проекциясының орналасуын анықтап, сәйкес есептеулер жүргізе алады; Кейбір оқушылар істей алады: Пирамиданың элементтерін табуға есептер шығара алады. |
Құндылықтарға баулу |
Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин.
«Өткенге шолу» 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу және түгелдеу -Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру -Оқушылардың көңілін сабаққа аудару, құралдарын тексеру -Оқу мақсаттарымен таныстыру және бағалау критерийлерін айту -Сабақтың тақырыбын таныстыру 1. Кубтың диагоналі дегеніміз не? 2. Қандай көпжақ параллелепипед деп аталады? |
Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. Берілген сұрақтарға жауап береді.
|
Дискриптор: Берілген сұрақтарға жауап береді Жалпы балл-1 |
Презентация |
Жеке жұмыс 5 мин. |
1-тапсырма Дұрыс алтыбұрышты пирамиданың табанының қабырғасы 1 см-ге, ал бүйір қырлары 2 см-ге тең. Пирамиданың биіктігін табыңдар. |
Оқушалар есепті шығарады |
Дескриптор: - Пирамиданың биіктігін табады. Жалпы-2 |
ДК экраны Презентация |
Жұптық жұмыс «Ойланайық» әдісі 25 мин |
2-тапсырма Тік параллелепипедтің бұйір қыры 1м, табан қабырғалары 23дм, 11дм. Ал табан диагональдарының қатынасы 2:3. Диагональдік қималардың ауданын табыңыз. |
Үшбұрышты тік призманың барлық қырлары өзара тең. Оның бүйір бетінің ауданы 48см2. Биіктігін табыңыз. |
Дескриптор: - тапсырманы орындайды Жалпы балл -7 |
ДК экраны Жұмыс парағы |
Сабақтың соңы. Рефлексия 3 мин |
Рефлексия. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
|
Сабақ соңында жұптар бір-біріне баға береді. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады. |
ДК экраны Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
Қысқа мерзімді жоспар Сабақ №4
Сабақтың тақырыбы: Қиық пирамида бетінің ауданы.ББЖБ№2
Бөлімі: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Қиық пирамида бетінің ауданы.ББЖБ№2 |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.3.2 - пирамиданың (қиық пирамиданың) бүйір және толық бетінің аудандары формулаларын есептер шығаруда қолдану; |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Пирамиданың анықтамасын, оның элементтерін, пирамида түрлерін біледі және олардың жазықтықта кескіндей алады. Көптеген оқушылар істей алады: Пирамида төбесінің табан жазықтығына проекциясының орналасуын анықтап, сәйкес есептеулер жүргізе алады; Кейбір оқушылар істей алады: Пирамиданың элементтерін табуға есептер шығара алады. |
Бағалау критерийлері |
-Дұрыс көпжақтардың түрлерін анықтайды, элементтерін көрсетеді -Көпжақтың жазбасын жасай біледі және керісінше жазбасы бойынша көпжақты сызады -Есептер шығаруда қиық пирамиданың бүйір және толық бетінің аудандарын табу формулаларын қолданады |
Құндылықтарға баулу |
Есеп мазмұны бойынша ортақ шешім қабылдау, топта айтылған пікірдің дұрыстығын дәлелдеу үшін тез ой қорытуда ынтымақтастық құндылығы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин.
«Өткенге шолу» 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу және түгелдеу -Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру -Оқушылардың көңілін сабаққа аудару, құралдарын тексеру -Оқу мақсаттарымен таныстыру және бағалау критерийлерін айту -Сабақтың тақырыбын таныстыру 1.Үй тапсырмасын тексеру 2. өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою 1. Кубтың диагоналі дегеніміз не? 2. Қандай көпжақ параллелепипед деп аталады? |
Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. Берілген сұрақтарға жауап береді.
|
Дискриптор: Берілген сұрақтарға жауап береді. Жалпы балл-1 |
Презентация |
Жеке жұмыс 15 мин. |
1-тапсырма Тік параллелепипедтің бұйір қыры 1м, табан қабырғалары 23дм, 11дм. Ал табан диагональдарының қатынасы 2:3. Диагональдік қималардың ауданын табыңыз. |
Үшбұрышты тік призманың барлық қырлары өзара тең. Оның бүйір бетінің ауданы 48см2. Биіктігін табыңыз. |
Дескриптор: - Биіктігін табады Жалпы-4 |
ДК экраны Презентация |
Жұптық жұмыс әдісі 18 мин |
2-тапсырма Тік параллелепипедтің бұйір қыры 1м, табан қабырғалары 23дм, 11дм. Ал табан диагональдарының қатынасы 2:3. Диагональдік қималардың ауданын табыңыз. |
Оқушылар есепті шығарады |
Дескриптор: - Диагональдік қималардың ауданын табады Жалпы балл -5 |
ДК экраны Жұмыс парағы ДМ |
Сабақтың соңы. Рефлексия 3 мин |
Рефлексия. Нәтижені талдау Үйге тапсырма: шығармашылық тапсырма 31 б |
Нәтижені талдайды. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады. |
ДК экраны Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
Қысқа мерзімді жоспар Сабақ №5
Сабақтың тақырыбы: Дұрыс көпжақтар
Бөлімі: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Дұрыс көпжақтар |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.6 - дұрыс көпжақтың анықтамасын білу және дұрыс көпжақтардың түрлерін ажырату; |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Пирамиданың анықтамасын, оның элементтерін, пирамида түрлерін біледі және олардың жазықтықта кескіндей алады. Көптеген оқушылар істей алады: Пирамида төбесінің табан жазықтығына проекциясының орналасуын анықтап, сәйкес есептеулер жүргізе алады; Кейбір оқушылар істей алады: Пирамиданың элементтерін табуға есептер шығара алады. |
Бағалау критерийлері |
-Дұрыс көпжақтардың түрлерін анықтайды, элементтерін көрсетеді -Көпжақтың жазбасын жасай біледі және керісінше жазбасы бойынша көпжақты сызады -Есептер шығаруда қиық пирамиданың бүйір және толық бетінің аудандарын табу формулаларын қолданады |
Құндылықтарға баулу |
Берілген есептерді шығаруда қажет формуланы тауып, өлшем бірлігін сауатты жазып, нақты жауабын дұрыс табу арқылы еңбек және шығармашылық құндылығы қалыптасады; |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 2 мин. «Миға шабуыл» әдісі 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу және түгелдеу -Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру -Оқушылардың көңілін сабаққа аудару, құралдарын тексеру -Оқу мақсаттарымен таныстыру және бағалау критерийлерін айту -Сабақтың тақырыбын таныстыру 1.Үй тапсырмасын тексеру 2. өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою 1. Параллелепипедтің диагоналі дегеніміз не? 2. Қандай көпжақ призма деп аталады? |
Оқушылар тақырыпты тыңдайды |
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді Жалпы балл-2 |
Оқулық 11 – сынып |
Сабақтың ортасы 17 мин |
1-тапсырма Үшбұрышты тік призманың барлық қырлары өзара тең. Оның бүйір бетінің ауданы 48см2. Биіктігін табыңыз. |
Оқушылар тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Биіктігін табады Жалпы балл -4 |
Презентация Оқулық 11 – сынып ДМ |
Жеке жұмыс 9 мин |
2-тапсырма Тік параллелепипедтің бұйір қыры 1м, табан қабырғалары 23дм, 11дм. Ал табан диагональдарының қатынасы 2:3. Диагональдік қималардың ауданын табыңыз. |
Оқушылар тапсырманы орынайды. |
Дескриптор: - Диагональдік қималардың ауданын табады Жалпы балл -2 |
ДК экраны Жұмыс парағы Қалта телефон |
Сабақтың соңы. Рефлексия 2мин |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
Нәтижені талдайды. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады. |
ДК экраны Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
Қысқа мерзімді жоспар Сабақ №6
Сабақтың тақырыбы: Дұрыс көпжақтар
Бөлімі: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Дұрыс көпжақтар |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.6 - дұрыс көпжақтың анықтамасын білу және дұрыс көпжақтардың түрлерін ажырату; |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Пирамиданың анықтамасын, оның элементтерін, пирамида түрлерін біледі және олардың жазықтықта кескіндей алады. Көптеген оқушылар істей алады: Пирамида төбесінің табан жазықтығына проекциясының орналасуын анықтап, сәйкес есептеулер жүргізе алады; Кейбір оқушылар істей алады: Пирамиданың элементтерін табуға есептер шығара алады. |
Бағалау критерийлері |
-Дұрыс көпжақтардың түрлерін анықтайды, элементтерін көрсетеді -Көпжақтың жазбасын жасай біледі және керісінше жазбасы бойынша көпжақты сызады -Есептер шығаруда қиық пирамиданың бүйір және толық бетінің аудандарын табу формулаларын қолданады |
Құндылықтарға баулу |
Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 2 мин. 6мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу арқылы сыныпта жайлы атмосфера орнату. Ол үшін мысалы мұғалім мынадай сұрақ қоюы мүмкін: «Бүгінгі көңіл күйің қалай?» Оқушылар жауаптарын жабысқақ дәптерге жазады және апта сайын оқушылардың көңіл-күйіне бақылау жасалады. Үй тапсырмасын тексеру 2. өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою 1. Қандай призма дұрыс деп аталады? 2. Призманың биіктігі дегеніміз не? |
Оқушылар өткен тақырыпты еске түсіреді. |
Дискриптор: Электромагниттік индукция құбылысын біледі: Жалпы балл -3 |
Оқулық 11 – сынып |
Сабақтың ортасы 13 мин |
1-тапсырма Үшбұрышты тік призманың барлық қырлары өзара тең. Оның бүйір бетінің ауданы 48см2. Биіктігін табыңыз. |
Оқушылар сұраққа кітап көмегімен жауап береді. |
Дескриптор - Биіктігін табады Жалпы балл -2 |
Презентация Оқулық 11 – сынып |
Топтық жұмыс 16 мин |
2-тапсырма Тік параллелепипедтің бұйір қыры 1м, табан қабырғалары 23дм, 11дм. Ал табан диагональдарының қатынасы 2:3. Диагональдік қималардың ауданын табыңыз. |
Оқушылар қатар бойынша топқа бөлініп тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: • Диагональдік қималардың ауданын табады Жалпы балл -5 |
ДК экраны Жұмыс парағы ДМ |
Сабақтың соңы. Рефлексия 3мин |
Оқушыларға нұсқаулық Төмендегі сұрақтарды жұбыңмен пікір алмасып жауап бер: A. Бүгінгі сабақтан қандай маңызды мәлімет алдыңыз? B. Бүгінгі сабақтан алған білімді күнделікті тұрмыста қалай қолданған болар едіңіз? C. Қай тақырыпт игеру оңай болды? D. Егер сізде қиындық тудырған, игерілмей қалған ақпарат болса оны игеруді қалай жүзеге асырар едіңіз? |
Нәтижені талдайды. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады. |
ДК экраны Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
Қысқа мерзімді жоспар Сабақ №7
Сабақтың тақырыбы: Дұрыс көпжақтар
Бөлімі: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Дұрыс көпжақтар |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.6 - дұрыс көпжақтың анықтамасын білу және дұрыс көпжақтардың түрлерін ажырату; |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Пирамиданың анықтамасын, оның элементтерін, пирамида түрлерін біледі және олардың жазықтықта кескіндей алады. Көптеген оқушылар істей алады: Пирамида төбесінің табан жазықтығына проекциясының орналасуын анықтап, сәйкес есептеулер жүргізе алады; Кейбір оқушылар істей алады: Пирамиданың элементтерін табуға есептер шығара алады. |
Бағалау критерийлері |
-Дұрыс көпжақтардың түрлерін анықтайды, элементтерін көрсетеді -Көпжақтың жазбасын жасай біледі және керісінше жазбасы бойынша көпжақты сызады -Есептер шығаруда қиық пирамиданың бүйір және толық бетінің аудандарын табу формулаларын қолданады |
Құндылықтарға баулу |
Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Өткенге шолу. Бірнеше сұрақ беру арқылы өткен сабақты қайталаймыз. (W) Үй тапсырмасын келесі сұрақтарды қою арқылы сұрау: 1. Призманың диагоналі дегеніміз не? 2. Қандай көпжақ дөңес деп аталады? |
Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дискриптор: Электромагниттік индукция құбылысын біледі: Жалпы балл -3 |
Оқулық 11 – сынып |
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
1-тапсырма Үшбұрышты тік призманың барлық қырлары өзара тең. Оның бүйір бетінің ауданы 48см2. Биіктігін табыңыз. |
Оқушылар тапсырманы орындайды |
Дескриптор - тапсырманы орындайды Жалпы балл -2 |
Презентация Оқулық 11 – сынып |
|
Жеке жұмыс 16 мин |
2-тапсырма
Жауабы: Төбелер саны – 8, жақтар саны – 6 болатын көпжақ – куб. |
Дескриптор: -Тапсырманы орындайды Жалпы балл -5 |
ДК экраны Презентация ДМ |
||
Сабақтың соңы. Рефлексия 4мин |
Оқушыларға нұсқаулық Төмендегі сұрақтарды жұбыңмен пікір алмасып жауап бер: A. Бүгінгі сабақтан қандай маңызды мәлімет алдыңыз? B. Бүгінгі сабақтан алған білімді күнделікті тұрмыста қалай қолданған болар едіңіз? C. Қай тақырыпты игеру оңай болды? D. Егер сізде қиындық тудырған, игерілмей қалған ақпарат болса оны игеруді қалай жүзеге асырар едіңіз? Үйге тапсырма: (Қазақстандағы электр энергиясын тарату туралы эссе жазу) |
Нәтижені талдайды. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады. |
ДК экраны Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |