Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы ашық сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін____________
Бөлім: |
3-бөлім: Адам жанының құпиясы |
|
|||||||||||||||||||||||
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
|
|
|||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
І.Жансүгіров «Құлагер» поэмасы. Бай-бай, Құлагерім! |
|
|||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.2.1 әдеби шығармадағы психологизмді анықтау; |
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығармадағы психологизмді анықтай алады. Автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасай алады. |
|
|||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ұлттық мәдениетті дәріптеу. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 4 минут Сабақтың ортасы 6 минут 8 минут 7 минут 8 минут 7 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу. Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. «Айна» әдісі арқылы психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады (немесе партада отырып та болады). Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады.
Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау. Тақырыптық ақпарат ӘДЕБИЕТТЕГІ ПСИХОЛОГИЗМ
1-тапсырма Берілген үзіндіде кейіпкердің қандай көңіл-күй, ой-толғамы сипатталған?
Өзіңді тексер
2 – тапсырма Б ерілген өлең жолдары қай кейіпкердің бейнесін сипаттап тұрғанын анықта. 3-тапсырма (оқулықтан) Автор стиліне байланысты өз ойыңды жаз. Ақынның сөз қолдану ерекшелігі мен кейіпкеріне деген авторлық ұстанымын білдіретін тұстарын анықта.
4–тапсырма Ақынның кейіпкер психологиясын суреттеген тұстарын поэмадан тауып жазыңыз. 1 шумақтан
Өзіңді тексер
Үйге: 12-тапсырма Рефлексия «Білім поштасы» 1.Менің ойымша... 2.Себебі... 3.Мысалы... 4.Қорыта айтқанда... |
Оқушылар психологиялық ахуалды қалыптастыру үшін, «Айна» әдісін орындайды. ӘДЕБИЕТТЕГІ ПСИХОЛОГИЗМ туралы ақпаратты қайта пысықтайды. Берілген үзіндіде кейіпкердің қандай көңіл-күй, ой-толғамы сипатталғанын, психологиялық күйзелісін өлең жолдарынан анықтайды.
Берілген өлең жолдары қай кейіпкердің бейнесін сипаттап тұрғанын анықтайды. Автор стиліне байланысты өз ойын жазады. Ақынның сөз қолдану ерекшелігі мен кейіпкеріне деген авторлық ұстанымын білдіретін тұстарын анықтайды. Ақынның кейіпкер психологиясын суреттеген тұстарын поэмадан тауып жазады. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескритор Білім алушы -кейіпкердің үзіндідегі көңіл-күйін сипаттады, -кейіпкердің психологиялық күйзелісін анықтайды. Дескритор Білім алушы -өлең жолдарынан кейіпкердің бейнесін анықтайды, Дескритор Білім алушы -кейіпкер психологиясын суреттеген тұстарын анықтайды, -мысал келтіреді. |
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл |