Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі Бекітемін:
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Талапова Ақманар Махамбетқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ілік септік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.3.1 сұхбаттасының жасын, жай- күйін ескере отырып, белгілі бір тақырып аясында сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 10 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
- 1,2,3,4-ке саналып, топқа бірігіп отыра қалыңдар. - Топқа ат қойыңдар. - Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер. Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе: А)Үй тапсырмасын тексеру. Ә) Сұрақ-жауап: - Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? -Атау септігінің сұрақтарын кім айтады? -Атау септігінің жалғаулары қандай? -Ілік септігінің сұрақтарын кім айтады? -Ілік септігінің сұрақтары қандай? -Бүгінгі сабақта да ілік септікті ажыратуға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 15 мин |
Жаңа сабақ (Ұ) 1-тапсырма - «Ашық микрофон» әдісі. 41-жаттығу. Мәтінді тыңдап, үлгіге сай бір-біріңе жер сілкінісі болған жағдайда не істейтіндеріңді анықтауға бағытталған сұрақтар қойыңдар. 42-жаттығу. Сөйлемдерді тыныс белгісін қойып, көшіріп жазыңдар. Ілік септігіндегі сөздерді табыңдар. Жаңартаудың, жаңбырдың Олардың сөйлемде қандай мүше болып тұрғанын айтыңдар. Ж: Тұрлаусыз мүше. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Ілік септігіне мысалдар келтір. Сергіту сәті: «Қаражорға» биі. (Т) 2-тапсырма - «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 43-жаттығу. Мұз жарылып суға түсіп кеткен адамға қалай көмектесуге болады? Қасына баруға болмайды, өзің де түсіп кетуің мүмкін. Осындай жағдайда дұрыс болатын әрекеттерді жазыңдар. -Айқайлап үлкендерді көмекке шақыру. -Судағы адамға арқан немесе шаңғы таяғын лақтыру. 44-жаттығу. Табиғаттағы қауіпті жағдайларда не істейтініңді ойланып, айтып беріңдер. |
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
|
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, үлгіге сай диалогке түседі-2балл. Сөйлемдерді тыныс белгісін қойып, қатесіз көшіріп жазады-2балл. Ілік септігіндегі сөздерді анықтайды, қандай мүше болып тұрғанын айтады-1балл. Мұз жарылып суға түсіп кеткен адамға көмектесу жағдайын анықтайды-1балл. Осындай жағдайда дұрыс болатын әрекеттерді жазады-2балл. Табиғаттағы қауіпті жағдайларда не істейтініңді ойланып, айтып береді-2балл. |
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім
|
|
Қорытынды 5 мин
|
Кері байланыс - «Нысана» әдісі.
Үй тапсырмасы: 45-жаттығу. |
Өзінің жұмысын бағалайды. Жазады. |
ҚБ қойылады. |
Интербел-сенді тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ілік септік
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі Бекітемін:
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Талапова Ақманар Махамбетқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ілік септік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.3.1 сұхбаттасының жасын, жай- күйін ескере отырып, белгілі бір тақырып аясында сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 10 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
- 1,2,3,4-ке саналып, топқа бірігіп отыра қалыңдар. - Топқа ат қойыңдар. - Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер. Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе: А)Үй тапсырмасын тексеру. Ә) Сұрақ-жауап: - Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? -Атау септігінің сұрақтарын кім айтады? -Атау септігінің жалғаулары қандай? -Ілік септігінің сұрақтарын кім айтады? -Ілік септігінің сұрақтары қандай? -Бүгінгі сабақта да ілік септікті ажыратуға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 15 мин |
Жаңа сабақ (Ұ) 1-тапсырма - «Ашық микрофон» әдісі. 41-жаттығу. Мәтінді тыңдап, үлгіге сай бір-біріңе жер сілкінісі болған жағдайда не істейтіндеріңді анықтауға бағытталған сұрақтар қойыңдар. 42-жаттығу. Сөйлемдерді тыныс белгісін қойып, көшіріп жазыңдар. Ілік септігіндегі сөздерді табыңдар. Жаңартаудың, жаңбырдың Олардың сөйлемде қандай мүше болып тұрғанын айтыңдар. Ж: Тұрлаусыз мүше. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Ілік септігіне мысалдар келтір. Сергіту сәті: «Қаражорға» биі. (Т) 2-тапсырма - «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 43-жаттығу. Мұз жарылып суға түсіп кеткен адамға қалай көмектесуге болады? Қасына баруға болмайды, өзің де түсіп кетуің мүмкін. Осындай жағдайда дұрыс болатын әрекеттерді жазыңдар. -Айқайлап үлкендерді көмекке шақыру. -Судағы адамға арқан немесе шаңғы таяғын лақтыру. 44-жаттығу. Табиғаттағы қауіпті жағдайларда не істейтініңді ойланып, айтып беріңдер. |
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
|
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, үлгіге сай диалогке түседі-2балл. Сөйлемдерді тыныс белгісін қойып, қатесіз көшіріп жазады-2балл. Ілік септігіндегі сөздерді анықтайды, қандай мүше болып тұрғанын айтады-1балл. Мұз жарылып суға түсіп кеткен адамға көмектесу жағдайын анықтайды-1балл. Осындай жағдайда дұрыс болатын әрекеттерді жазады-2балл. Табиғаттағы қауіпті жағдайларда не істейтініңді ойланып, айтып береді-2балл. |
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім
|
|
Қорытынды 5 мин
|
Кері байланыс - «Нысана» әдісі.
Үй тапсырмасы: 45-жаттығу. |
Өзінің жұмысын бағалайды. Жазады. |
ҚБ қойылады. |
Интербел-сенді тақта |
шағым қалдыра аласыз













