|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлім: Заттардың тасымалдануы |
Мектеп:№3Алға қазақ орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: Сынып: 8 |
Мұғалім:Лукпанова Жанат Тажгариевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатысқандар:25 Қатыспағандар:1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Иммунитет .Иммунитеттің түрлері:туа пайда болған және жүре пайда болған иммунитет. Екпенің (вакцин) түрлері және оның жасанды иммунитетті қалыптастырудағы маңызы. Жұқпалы аурулардың алдын алу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 8.1.3.6 - аурудың алдын алудағы вакцинацияның рөлін бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушыларға орындау үшін - аурудың алдын алудағы вакцинацияның ролін талдау Оқушылардың басым бөлігіне:аурудың алдын алудағыекпенің (вакцин) түрлері және оның жасанды иммунитетті қалыптастырудағы маңызын сипаттау Кейбір оқушы орындау үшін:қосымша ақпараттарды пайдалана отырып ИРС-19, БЦЖ, шешекке қарсы екпе, құтырмаға қарсы екпе, АКДС препараттарының негізін тұжырымдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1.Аурудың алдын алудағы вакцинацияның ролін талдайды. 2.Аурудың алдын алудағыекпенің (вакцин) түрлері және оның жасанды иммунитетті қалыптастырудағы маңызын сипаттайды. 3. Қосымша ақпараттарды пайдалана отырып ИРС-19, БЦЖ, шешекке қарсы екпе, құтырмаға қарсы екпе, АКДС препараттарының негізін тұжырымдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: ИРС-19, БЦЖ, шешекке қарсы екпе, құтырмаға қарсы екпе, АКДС препараттары сарысу,аурудың алдын алатын вакциналар Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы/: Вакцинация түрлері………. Менің ойымша емдік сарысу… Вакцинацияның рөлі……… |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
-Білімді көзі ашық көкірегі ояу болуға ұмтылу –біздің қанымызда бар қасиет . -Денсаулықты сақтау. Ауырып жол іздегенше-ауырмаудың жолын ізде |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Медицина - иммунитет тапшылық ауруларының түрлерін түсіндірген кезде белгілері туралы айтылады Валеология - аурудың алдын алу Фармакология- вакциналар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
8.4.3.1-қарапайымдар,саңырауқұлақтар,бактериялар мен вирустар қоздыратынмен туындайтын аурулардың ерекшеліктерін сипаттау және алдын алу шараларын сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топқа бөлу 3 минут
Сабақтың басы 5 минут |
С. Психологиялық ахуал: Топқа бөлу .Қима қағаздағы термин сөздер арқылы оқушыларды топтастыру. (3топқа)Термин сөздерді таңдап аламыз. Медицалық карта,вакцинация,емдік сарысу. «Миға
шабуыл» таңдалған суреттер арқылы
топтардан сурет туралы қысқаша ақпарат сұрап, бүгінгі тақырыпты
ашып аламын. Д.Оқушылар «Про прививки надо знатьВсе!Спаси своего ребенка!» бейнеролигін көреді. Сұрақтар:
Сұрақтары арқылы бейнебаянға шолу жасалады және сабақ тақырыбы, зерттеу сұрағы нақтыланады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25минут
Сабақтың соңы Кері байланыс
4 минут
\Рефлексия 3 минут |
Тж. «Ротация» әдісі - Аурудын алдын алудағы вакцинацияның рөлі - Екпенің түрлері және оның маңызы - Қосымша ақпараттарды пайдалана отырып ИРС-19, БЦЖ, шешекке қарсы екпе, құтырмаға қарсы екпе, АКДС препараттарының маңызы
Қалыптастырушы бағалау: «Басбармақ» Оқушылардың басбармақтарын көрсету арқылы. Олардың ұғу деңгейін тексеремін. Ж.«Жалған» немесе «Ақиқат» (С) Ақиқат/Жалған (True/False) әдісі бойынша оқушылар берілген сөйлемдерден шындық пен жалған ақпаратты анықтайды. Шындық болса екі қолын жоғарыға көтереді, жалған болса екі қолын көтереді, білмейтін ақпарат болса басын шайқайды.
Дескриптор:
ҚБ. “Мадақтау” әдісі (керемет, жарайсың,пікір айту) Ж. «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі 1.Вакцинация дегеніміз- 2.Антидене- 3.Емдік сарысу- Дескриптор: -Термин сөздерге анықтама береді; ҚБ.«Жұлдызша» әдісі арқылы мадақтау (стикер) «ПОПС формуласы» Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,....» Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін....». Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын....» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...»
«Ашық микрофон» әдісі
Не білдің....? Не үйрендің.....? Не білгің келеді....? Не қиын болды.......? |
http:// textbooks.nis.edu.kz
А.Р.Соловьева Алматы. «Атамұра» 2018 93-95 беттер Атамұра.2018 Жиынтық бағалауға арналған тапсырмалар жинағы. 8 сынып Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар жинағы. 8 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Иммунитет .Иммунитеттің түрлері:туа пайда болған және жүре пайда болған иммунитет.
Иммунитет .Иммунитеттің түрлері:туа пайда болған және жүре пайда болған иммунитет.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлім: Заттардың тасымалдануы |
Мектеп:№3Алға қазақ орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: Сынып: 8 |
Мұғалім:Лукпанова Жанат Тажгариевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатысқандар:25 Қатыспағандар:1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Иммунитет .Иммунитеттің түрлері:туа пайда болған және жүре пайда болған иммунитет. Екпенің (вакцин) түрлері және оның жасанды иммунитетті қалыптастырудағы маңызы. Жұқпалы аурулардың алдын алу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 8.1.3.6 - аурудың алдын алудағы вакцинацияның рөлін бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушыларға орындау үшін - аурудың алдын алудағы вакцинацияның ролін талдау Оқушылардың басым бөлігіне:аурудың алдын алудағыекпенің (вакцин) түрлері және оның жасанды иммунитетті қалыптастырудағы маңызын сипаттау Кейбір оқушы орындау үшін:қосымша ақпараттарды пайдалана отырып ИРС-19, БЦЖ, шешекке қарсы екпе, құтырмаға қарсы екпе, АКДС препараттарының негізін тұжырымдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1.Аурудың алдын алудағы вакцинацияның ролін талдайды. 2.Аурудың алдын алудағыекпенің (вакцин) түрлері және оның жасанды иммунитетті қалыптастырудағы маңызын сипаттайды. 3. Қосымша ақпараттарды пайдалана отырып ИРС-19, БЦЖ, шешекке қарсы екпе, құтырмаға қарсы екпе, АКДС препараттарының негізін тұжырымдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: ИРС-19, БЦЖ, шешекке қарсы екпе, құтырмаға қарсы екпе, АКДС препараттары сарысу,аурудың алдын алатын вакциналар Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы/: Вакцинация түрлері………. Менің ойымша емдік сарысу… Вакцинацияның рөлі……… |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
-Білімді көзі ашық көкірегі ояу болуға ұмтылу –біздің қанымызда бар қасиет . -Денсаулықты сақтау. Ауырып жол іздегенше-ауырмаудың жолын ізде |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Медицина - иммунитет тапшылық ауруларының түрлерін түсіндірген кезде белгілері туралы айтылады Валеология - аурудың алдын алу Фармакология- вакциналар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
8.4.3.1-қарапайымдар,саңырауқұлақтар,бактериялар мен вирустар қоздыратынмен туындайтын аурулардың ерекшеліктерін сипаттау және алдын алу шараларын сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топқа бөлу 3 минут
Сабақтың басы 5 минут |
С. Психологиялық ахуал: Топқа бөлу .Қима қағаздағы термин сөздер арқылы оқушыларды топтастыру. (3топқа)Термин сөздерді таңдап аламыз. Медицалық карта,вакцинация,емдік сарысу. «Миға
шабуыл» таңдалған суреттер арқылы
топтардан сурет туралы қысқаша ақпарат сұрап, бүгінгі тақырыпты
ашып аламын. Д.Оқушылар «Про прививки надо знатьВсе!Спаси своего ребенка!» бейнеролигін көреді. Сұрақтар:
Сұрақтары арқылы бейнебаянға шолу жасалады және сабақ тақырыбы, зерттеу сұрағы нақтыланады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25минут
Сабақтың соңы Кері байланыс
4 минут
\Рефлексия 3 минут |
Тж. «Ротация» әдісі - Аурудын алдын алудағы вакцинацияның рөлі - Екпенің түрлері және оның маңызы - Қосымша ақпараттарды пайдалана отырып ИРС-19, БЦЖ, шешекке қарсы екпе, құтырмаға қарсы екпе, АКДС препараттарының маңызы
Қалыптастырушы бағалау: «Басбармақ» Оқушылардың басбармақтарын көрсету арқылы. Олардың ұғу деңгейін тексеремін. Ж.«Жалған» немесе «Ақиқат» (С) Ақиқат/Жалған (True/False) әдісі бойынша оқушылар берілген сөйлемдерден шындық пен жалған ақпаратты анықтайды. Шындық болса екі қолын жоғарыға көтереді, жалған болса екі қолын көтереді, білмейтін ақпарат болса басын шайқайды.
Дескриптор:
ҚБ. “Мадақтау” әдісі (керемет, жарайсың,пікір айту) Ж. «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі 1.Вакцинация дегеніміз- 2.Антидене- 3.Емдік сарысу- Дескриптор: -Термин сөздерге анықтама береді; ҚБ.«Жұлдызша» әдісі арқылы мадақтау (стикер) «ПОПС формуласы» Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,....» Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін....». Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын....» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...»
«Ашық микрофон» әдісі
Не білдің....? Не үйрендің.....? Не білгің келеді....? Не қиын болды.......? |
http:// textbooks.nis.edu.kz
А.Р.Соловьева Алматы. «Атамұра» 2018 93-95 беттер Атамұра.2018 Жиынтық бағалауға арналған тапсырмалар жинағы. 8 сынып Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар жинағы. 8 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















