Бекітемін:
|
Тәрбие сағаты |
Жасөспірімдер арасындағы диджитал |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
31.01.2024ж |
||||||||||||||||||||||||
|
Класс жетекші |
Тайбаканова Мадина Жумабековна |
||||||||||||||||||||||||
|
Класс: 6 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға интернетті дұрыс пайдалану, зияны және пайдасы туралы түсінік беру. |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
«АР-ҰЯТ» -Әдеп нормаларын ұстану; |
||||||||||||||||||||||||
|
Ресімдеу: |
слайд, заңдар сөздікшесі |
||||||||||||||||||||||||
|
Үлестірмелі материалдар: |
Таратпа қағаздар, |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал - жабдықтары |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі ( 7 минут) |
І. Жағымды ахуал туғызу «Stop»әдісі, оқушылар экранда пайда болға бейне материалға стоп де айту арқылы қасындағы оқушымен өздеріне түскен смайликтер арқылы амандасады. ІІ. Топқа бөлу. Classroomscreen платформасы арқылы топқа бөлінеді. І топ ІІ топ ІІ топ ІІІ. Ой қозғау: Қандай әлеуметтік желілерді қолданасыз? Интернет кеңістігіндегі қарым-қатынаста қолайсыз жағдайға қалған кезіңіз болды ма? |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, түгенделеді, Берілген смайликтер арқылы бір-бірімен амандасады. Әр оқушы өз тобына отырады. Сұраққа өз ойларын айтады |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (13 минут |
Негізгі бөлім: Әлеуметтік желінің пайдалы, зиянды жақтары туралы ақпарат беру. Төменде кестеде берілген ақпаратты пайдалануға болады.
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
1-тапсырма «Қыстырғыш» әдісі Оқушыларға әр түрлі браузерлер мен әлеуметтік желілер беріледі. Сол суреттерді атауымен сәйкестендіріп лентаға ретімен қыстырады 2-тапсырма «Бал ара» әдісі https://youtu.be/ftdqVKf_VqQ роликті көріп, не істеу керегін ойлан! Қажетті ақпараттарды «Ара ұяшығына» түсір.
Сергіту сәті «Смайлик қайтала» әдісі Мұғалімнің көрсеткен смайликтерін қайталау арқылы оқушыларды сергітемін.
3-Тапсырма. Ақпарат іздеу. «Қос баған» кестесін толтыр. 1-топ
2-топ
3-топ Интернет кеңістіктің 3 пайдасын жаз.
|
- Әлеуметтік желілерді
Бейнематериалды қарайды -ақпараттарды тақтаға жазады
Топтық тапсырманы орындайды |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Қорытынды Бүгінгі тақырыптан не түсінгендерін уыққа жазып шаңыраққа жабыстырады
Кері байланыс Classroomscreen Платформасында сабақты түсіндім, сұрағым бар, түсінбедім смайликтерін таңдау арқылы қанша пайыз түсінгенін қорытындылаймын
Оқушылар интернеттің зияны мен пайдасын ажыратып, әлеуметтік желілерде өздерін қалай қорғау керегін, қалай қауіпсіз қарым-қатынас жасауға болатынын меңгереді. |
-Уыққа өз ойларын жазады
Платформамен жұмыс жасайды.
|
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жасөспірімдер арасындағы диджитал Ашық сабақ
Жасөспірімдер арасындағы диджитал Ашық сабақ
Бекітемін:
|
Тәрбие сағаты |
Жасөспірімдер арасындағы диджитал |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
31.01.2024ж |
||||||||||||||||||||||||
|
Класс жетекші |
Тайбаканова Мадина Жумабековна |
||||||||||||||||||||||||
|
Класс: 6 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға интернетті дұрыс пайдалану, зияны және пайдасы туралы түсінік беру. |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
«АР-ҰЯТ» -Әдеп нормаларын ұстану; |
||||||||||||||||||||||||
|
Ресімдеу: |
слайд, заңдар сөздікшесі |
||||||||||||||||||||||||
|
Үлестірмелі материалдар: |
Таратпа қағаздар, |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал - жабдықтары |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі ( 7 минут) |
І. Жағымды ахуал туғызу «Stop»әдісі, оқушылар экранда пайда болға бейне материалға стоп де айту арқылы қасындағы оқушымен өздеріне түскен смайликтер арқылы амандасады. ІІ. Топқа бөлу. Classroomscreen платформасы арқылы топқа бөлінеді. І топ ІІ топ ІІ топ ІІІ. Ой қозғау: Қандай әлеуметтік желілерді қолданасыз? Интернет кеңістігіндегі қарым-қатынаста қолайсыз жағдайға қалған кезіңіз болды ма? |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, түгенделеді, Берілген смайликтер арқылы бір-бірімен амандасады. Әр оқушы өз тобына отырады. Сұраққа өз ойларын айтады |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (13 минут |
Негізгі бөлім: Әлеуметтік желінің пайдалы, зиянды жақтары туралы ақпарат беру. Төменде кестеде берілген ақпаратты пайдалануға болады.
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
1-тапсырма «Қыстырғыш» әдісі Оқушыларға әр түрлі браузерлер мен әлеуметтік желілер беріледі. Сол суреттерді атауымен сәйкестендіріп лентаға ретімен қыстырады 2-тапсырма «Бал ара» әдісі https://youtu.be/ftdqVKf_VqQ роликті көріп, не істеу керегін ойлан! Қажетті ақпараттарды «Ара ұяшығына» түсір.
Сергіту сәті «Смайлик қайтала» әдісі Мұғалімнің көрсеткен смайликтерін қайталау арқылы оқушыларды сергітемін.
3-Тапсырма. Ақпарат іздеу. «Қос баған» кестесін толтыр. 1-топ
2-топ
3-топ Интернет кеңістіктің 3 пайдасын жаз.
|
- Әлеуметтік желілерді
Бейнематериалды қарайды -ақпараттарды тақтаға жазады
Топтық тапсырманы орындайды |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Қорытынды Бүгінгі тақырыптан не түсінгендерін уыққа жазып шаңыраққа жабыстырады
Кері байланыс Classroomscreen Платформасында сабақты түсіндім, сұрағым бар, түсінбедім смайликтерін таңдау арқылы қанша пайыз түсінгенін қорытындылаймын
Оқушылар интернеттің зияны мен пайдасын ажыратып, әлеуметтік желілерде өздерін қалай қорғау керегін, қалай қауіпсіз қарым-қатынас жасауға болатынын меңгереді. |
-Уыққа өз ойларын жазады
Платформамен жұмыс жасайды.
|
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















