САБАҚ:
Мектептегі бір
күнім
Оспанхан
Әубәкіров
Жеті
шал
|
Мектеп: Суындық жалпы орта
мектебі
|
Күні:16.11
|
Мұғалімнің есімі: Дүйсенбиева
Р
|
СЫНЫП: 2
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ негізделген
оқу
мақсаты
(мақсаттары)
|
2.1.2.1 шығарманың мазмұнын
дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен
мазмұндау
2.2.3.1 мұғалімнің
көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын
анықтау
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
|
Кейбір оқушылар:
|
|
Бағалау
критерийі
Ойлау деңгейінің
дағдылары
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының
назарын өзіне аудара алады.
Білу Түсіну
Қолдану
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер,
топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі,математика.
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде
жоспарланған жаттығулармен
қатар,
ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы 3
минут
|
Топқа
бөлу 2
минут
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
«Көрші»
Мақсаты: әрбір қатысушының сол
топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық
сыйлау.
Көршіңді оң жақтан
құшақта,
Көршіңді сол жақтан
құшақта.
Оң жақтағы көршіңе бір
жымиып,
Сол жақтағы көршіңе бір
жымиып,
Бүгінгі тренинг
барысы,
Біз үлкен
отбасы.
Осы көңіл күймен сабағымызды
бастаймыз
Үй тапсырмасы «кітап »
мәтінінің мазмұнын сұрау
Мәтіннің авторы жайлы қысқаша
түсінік сұрау
|
Жіпте жайылған фотосреттерді
алып, түріне сай топтарға
бөлінеді.
(Көршілер қимыл –
қозғалыстар арқылы жаттығуды
жасайды)
|
Ортасы 25
минут
Айтылым
Оқылым
Топтық
жұмыс
Жазылым
Дәптермен
жұмыс
Бірлескен
жұмыс
|
Білу және түсіну 10
минут
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен
танысады.
.1"Жеті шал"-әңгімесін
оқушылар өздері бөлім бойынша кезекпен
оқиды
2.Мазмұнын
түсіндіреді
3Сұрақ-жауап арқылы
балалардың
түсініктерін
пысықтау
Дескриптор :
-оқушылар мәтінді түсінікті
етіп оқиды
- әр оқушы түсінігін
айтады
- мәтінге талдау
жасайды
Қолдану 5 минут
Постер жасату.
Жалпыға арналған
тапсырма:
Автор жайлы өз білгендерін
қағазға түсіру және оны
қорғау
Оспанхан Әубәкіров жайлы
толық мәлімет беру
«Ашық микрофон»
әдісі
Оқушылар қолдарына
микрафон ұстап жаңа сабақ бойынша сұрақтар
қояды
Жеті санының
мазмұнын ашу
-жеті қасиетті
сан
- жеті
қазына
- жеті
ата
«Менің есімімнің тарихы»
әдіс
Балалар өз есімдері жайлы
білетіндерін айтады
Дәптермен
жұмыс : мәтін авторы жайлы сызбаны
толтыру
«Сөздің қабығын аршу» дегенді
қалай түсінесің ?
Жұмбақты
шешу
Бір ұяда – жеті
жұмыртқа
|
Оқушыларды
бір-бірімен жақынырақ танысады, олардың бойында ұлттық құндылықтар
қалыптасады, адамның туылған кезде есімін қоюға үлкен мән беру
керектігін түсінеді, зерттеушілік дағдыларын
дамытады.
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
«Жалғасын тап»
сергіту сәті
Сөйлемнің басы жазылған
парақшаларды оқушыларға таратады, олар ойды жалғастырып сөйлемді
толықтырып айтады.
|
|
Аяқталуы
минут
|
Мәтін
мазмұны бойынша оқушыларға сұрақтар
қою
Сендер
қай күні демаласыңдар ?
Сәрсенбай атаның немересінің аты кім
?
Немере
деп кімді айтады ?
Мәтінде
берілген негізгі ой қандай ?
|
Таяқша алу
әдісі
|
Үйге тапсырма:
оқу, дәптермен жұмыс.
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
Байланыс
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не
білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз
жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
«Бағдаршам»
әдісі
|
Қорытынды
бағамдау
«Алма
ағашы» әдісі
Оқушыларға сабақ басында
екі түсті “парақша ” беріледі. Сабақ соңында оны алма ағашына ілу
керек. Жасыл түсті парақша – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп
ойлаймын: менің көңіл – күйім көтеріңкі. Сары түсті апарақша – мен
тапсырманы орындай алмадым, көңіл – күйім
жоқ
|