САБАҚ: Қазақ тілі | Мектеп: Т.Айтжанов атындағы жалпы орта мектебі
|
Күні:
| Мұғалімнің аты-жөні:
|
СЫНЫП: 7 «А» Жыраулар поэзиясы. Жиембет жыраудың «Еңсегей бойлы Ер Есім» толғауының тақырыбы мен идеясы |
| Қатыспағандар:-
|
Осы сабақ арқылыжүзеге асатын оқумақсаттары | 7.1.1.1. Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау.7.1.2.1 Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау7.1.3.1. көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау7.1.4.1. Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту7.2.1.1. Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру7.2.2.1. Шығармадағы автор бейнесін анықтау
|
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: әдеби шығарманың құрамдас бөлшектерге бөледі,үзінділерді жатқа айтады |
| Оқушылардыңкөпшілігіорындайалады: Жағдаятқа сай диалогке түсіп,сөйлем құрай алады.Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыра алады. |
| Кейбір оқушылар орындай алады:шығармадағы автор бейнесін анықтайды, диалогқа даярлықсыз түсіп, өз пікірін білдіре алады. |
Тілдік мақсат
| Оқушылар орындай алады: пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай біледі |
| Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: жыраулар,поэзия,Жиембет, Еңсегңей бойлы ер есім |
| Диалог құруға / шығармажазуғаарналғанпайдалытіркестер: 10-12 үнқатымға түсе алады. |
| Талқылауға арналған сұрақтар:Жыраулар поэзиясының негізгі тақырыбы қандай? |
| Не себепті …. деп ойлайсыз?Жыраулар жырларына өз заманынң қандай өзекті тақырыбын арқау еткен? |
| ишара: Қол соғу, белгі беру , бас бармақ,саяхат, сергіту сәті |
Алдыңғы оқу: Шығармашылық жұмыс |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы 7 минут | Шаттық шеңбері: «Көршіңнің келбеті» әдісі арқылы қасында тұрған достарының келбетін жылы сөздермен сипаттайды.Қызығушылықты ояту. Серпілген сауал әдісі1.Күлтегін кім?Қалыптастырушы бағалау жүреді: Жарайсың! Өте жақсы! Тамаша! | Смайликтер(жарайсың, тамаша) |
Ортасы28 минут | Білу және түсіну 10 минутТоптарға тапсырма: (Мәтін бөліктерін тарату)Оқулықтағы тапсырмаларды топтарға бөлуЕңсегей бойлы Ер Есім!Есім сені есірткен,Есілде менің кеңесім.Ел білгеннен Есім хан,Қолыңда болдым сүйесін,Қолтығыңа болдым демесін.Қолдану 8 минут «Интервью» әдісі Жыршы кім, Жырау кім, Жиембет кім?ҚБ жарайсың! Тамаша! Өте жақсы!Керемет. «Түртіп алу » кестесін толтырыңдарЖиембет дырауға дара диагармма түзҚалыптастырушы бағалау жүріп отырады.(смайликтер)
Сергіту сәті «Шымкент арулары»Топтық бағалау іске асады.
| Қызыл,жасыл, сары түсті фигуралар
Үлестірме қағаз
Сергіту сәті . Караоке «Қыдырып қайтайық»
|
Соңы 5 минут | «Плюс-Минус-Қызығамын»кестесі бойынша кері байланыс жүргізіледі.Үй жұмысы 5-тапсырма |
парақшалар
смайликтер |
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушығамейлінше қолдаукөрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілеттіоқушыға тапсырманықалай түрлендіресіз?
| Бағалау – оқушы білімінтексеруді қалайжоспарлайсыз?
| Пəнаралық байланыс –Денсаулық жəне қауіпсіздік,АКТ-мен байланыс.Құндылықтарменбайланыс(тəрбиеэлементі). |
| Бағалау шәкілі«7-8»-5«5-6»-4«4»-3
|
|
РефлексияСабақтың мақсатымен оқуміндеттеріорындалды ма?Бүгін оқушыларне үйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейдеөтті?ЖоспарланғанСаралау жақсыІске асты ма?(тапсырмаларсəйкес болды ма?)Уақытты қалайпайдаландым?Жоспарымақандай өзгерісенгіздім жəненеге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды. Сабағым жақсы деңгейде өтті. Мен жоспарлаған саралау қабілеті жоғары оқушыларға жақсы әсер етті. Жауап беру барысында оқушылар өз ойларын еркін жеткізіп, шебер жауап бере алды. Уақытты тиімді пайдаландым. Жоспарыма ешқандай өзгеріс енгізбедім.
|
|
|
Қорытынды бағамдауЕң жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1:
Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытумен оқуға қатысты)?1:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесісабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?1
|