Пән: Сауат ашу | Мектеп:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің отбасым және достарым |
|
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: 1 «А» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы
| Менің отбасым.Мм дыбысы мен әрпі |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
| 1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.1.2.1.1. Сөз/сөйлем сызбасын оқу. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Мм дыбысы мен әрпін біледі |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Мм дыбысы бар сөздерді табады |
| Кейбір оқушылар: |
| Мм дыбысы бар сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды |
Бағалау критерийлері
| Мм дыбысы бар сөздерді оқи алады;Мм дыбысының жазылу таңбасын дұрыс жаза алады. |
Тілдік мақсаттар | Негізгі сөздер мен тіркестер: |
| Отбасы-семья-family;Ата-дедушка-grandfather;Әже-бабушка-grandmother.Ата-ана-родители-parents |
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?Has every learner’s choice been recorded? How can we check?Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?
|
| Отбасы мүшелері |
Құндылықтарды дарыту | Мәңгілік Ел бұл-Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғам. |
АКТ қолдану дағдылары |
|
Бастапқы білім | Мм дыбысы мен әріпін біледі |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы7 мин | Психологиялық дайындықСырмақ тігіп оюлап!Мен әжемді сүйемін!Шай ішетін қоюлап!Мен атамды сүйемін!Шаттық шеңберін құру «Тілек айту».
Топқа бөлу «Мозайка» әдісі арқылы 1-Шаңырақ 2-Ғарыш 3-Мектеп 4-Табиғат топтары.
(Ұ.Ж) «Серпілген доп» әдісіөткенге шолу.-Дыбыстар нешеге бөлінеді?-Ыы дыбысы қандай дыбыс?-Ыы дыбысынан келетін сөздерді айтыңдар
|
Сурет қиындылары |
Сабақтың ортасы23 мин
| (Ұ.Ж) «Суреттер сөйлейді» әдісі«Менің отбасым» тақырыбын ашу.Менің отбасымның мүшелері...М дыбысы бар сөздерді табуЖұмбақты шешуСурет бойынша сөйлем құрастыру.
(Ж.Ж) «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылыМм дыбысы бар сөздерді жазадыМм дыбысының дауысты не дауыссыз екенін ажыратадыБерілген сөздерден сөйлемдер құрастырады
|
флипчарт
суреттер
|
Сабақтың соңы5 мин | Кері байланыс «Тілек ағашы» | суреттер |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс |
Қабілеті жоғары оқушылар«Зерттеу» әдісі арқылыМм дыбысы бар сөздерді табады, сөздерден сөйлем құрайды.
| Топпен бағалау«Күлегеш»смайликтермен бағалау.
| Қайшы, желім, сызғыш оқу құралдарын пайдаланғанда абай болуды ескертемін. |