Президенттік шырша (өлең) (Өтепберген Ақыпбекұлы)

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Президенттік шырша (өлең) (Өтепберген Ақыпбекұлы)

Материал туралы қысқаша түсінік
Шағын мәтіндер, балалар тақпақтарының мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тақырыбы:Президенттік шырша (өлең)

(Өтепберген Ақыпбекұлы)


Мектеп: «Теректі негізгі мектебі» ММ

Күні:



Педагогтің аты-жөні: Ахметова Г.И.


Сынып:мектепалды даярлық



Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


ҰОҚ оқытылу мақсаты

О.1.1.1. Шағын мәтіндер, балалар тақпақтарының мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру

О.1.2.1. Шағын өлеңдерді мәнерлеп жатқа айту

О.2.1.1. Жанрларды ерекшеліктері бойынша тану (жұмбақ, ертегі, тақпақ және т.б.)

О.1.5.1. Өлең мазмұнын кіріспесі бойынша болжау

О.2.З.1. Өзінің ұсынымдарын сурет, сызба түрінде безендіру.

Күтілетін нәтиже

Барлық тәрбиеленушілер:

Шағын мәтіндер, балалар тақпақтарының мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

Жанрларды ерекшеліктері бойынша таниды.

Көпшілік тәрбиеленушілер:

Шағын өлеңдерді мәнерлеп жатқа айтады.

Өзінің ұсынымдарын сурет, сызба түрінде безендіреді.

Кейбір тәрбиеленушілер:

Өлең мазмұнын кіріспесі бойынша болжамдайды.

Тілдік мақсат

Тәрбиеленушілер: талқылау барысында қайсы? қандай? қашан? қайда? қай? деген сұрақтары бар сөздерді пайдалана алады.

Әдеби жанрларды ажыратады.

Көптілділік: шырша - елка -fir-tree

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: бәрі ыстық, ауыл, алыс түп.

Пікір алмасу сұрақтары:

Президенттік шыршаны қай жерден көрдіңдер?

Президенттік шыршаға қандай балалар қатысады?

Өткен ҰОҚ-де алған білім

Сендер жаңа жыл мерекесіне қалай дайындаласыңдар? Президенттік шырша деп қандай шыршаны айтамыз?


Жоспар



Жоспарланған уақыт


Жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар


І. Дұрыс әсерлі көңіл

күй орнату.

0-2 мин.









II. Өмірлік

тәжірибені

маңыздандыру.

Мақсатты болжам.

3-5 мин.


(Ұ) Психологиялық жағымды көңіл күй қалыптастыру үшін педа-

гог тәрбиеленушілермен «ғажайып ақшақарды» қолдарына алып,

ойлаған тілектері мен армандарын айтады.

Педагог балаларға Жаңа жыл мерекесі туралы сурет топтамаларын

көрсетеді.

Жұмбақ жасырады.

Жасыл ине киімім,

Жайлаймын тау биігін.

Жаңа жылды тойласаң,

Төріндемін үйіңнің. (Шырша)

Көптілділік: шырша - елка -fir- tree

(Ұ) Оқиғаның не жайында болатыны туралы болжамдайды.


Шеңбер құру

III. Тақырып

6-27 минут

















(Ұ) Сурет бойынша Әліппе-дәптермен жұмыс:

Сурет бойынша әңгіме құрастыру.

  • Суретте не болып жатыр деп ойлайсың?

  • Шырша айналасында кімдер жүр?

  • Балалар жаңа жыл мерекесіне қандай дайындықпен келген?

  • Сендер жаңа жыл мерекесіне қалай дайындалып жатырсыңдар? Педагог Өтепберген Ақыпбекұлының «Президенттік шырша» өлеңін ұсынады.

Өлеңді оқып, мазмұнын түсіндіреді.

Өлең мазмұны бойынша сұрақтар:

  • Өлең ұнады ма?

  • Өлең қалай аталады?

Не туралы айтылған



  • «Туған жердің бәрі ыстық» деп неге айтамыз?

  • Президенттік шыршада балалар кімдермен танысады?

(Т) Саусақ жаттығуы:

Шыршалы өзен жағасы, (ауада шырша салу)

Аққалаға толы арасы,

(екі қолдың сұқ және ортаңгы саусақтарымен аяқ жасап, әр жаққа жүру)

Әр аққала бір-бірін іздейді, (қолды шекесіне қою)

Және шақырады, (алақандарын сәл жұмып, аузына апару)

Шаттық биін билеуге. (ауада аққаланың суретін салу)

Педагог өлеңді екінші рет қайталап оқиды

(Ұ) Сурет бойынша Әліппе-дәптермен жұмыс:

  • «Туған жердің бәрі ыстық» деп неге айтамыз?

  • Президенттік шыршада балалар кімдермен танысады?

(Т) Саусақ жаттығуы:

Шыршалы өзен жағасы, (ауада шырша салу)

Аққалаға толы арасы,

(екі қолдың сұқ және ортаңгы саусақтарымен аяқ жасап, әр жаққа жүру)

Әр аққала бір-бірін іздейді, (қолды шекесіне қою)

Және шақырады, (алақандарын сәл жұмып, аузына апару)

Шаттық биін билеуге. (ауада аққаланың суретін салу)

Педагог өлеңді екінші рет қайталап оқиды.

  • Өлеңнің бірінші жолы қалай басталады?

Өлеңді эмоциялық күймен 2-3 рет қайталайды, бірге жаттайды. 5-6 бала өлеңді жатқа айтады.

(Ұ) Әліппе-дәптермен жұмыс.

  • Теледидардан Президенттік шыршаны тамашаладың ба?

  • Саған қандай әсер қалдырды?

  • Президенттік шыршадан қандай сыйлық алғың келеді?

Сол сыйлықтың суретін салу.


Әліппе-дәптер

IV.ҰОҚ қорытындысы.

Рефлексия

28-30 мин.









Педаог қорытынды жасайды.- Не туралы айтылған?

(Ө, Қ) Рефлексиялық бағалау - өз жұмысын бағалап қорыту. Тәрбиеленушілер ҰОҚ-дегі өзінің жұмысына баға береді. Ештеңе түсінбедім - қызыл түспен,

Түсіндім, бірақ түсіндіре алмаймын - сары түспен,

Бәрін түсіндім, басқаға түсіндіріп бере аламын - жасыл түспен.







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.02.2019
1880
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі