|
Бөлім |
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Муханов Умиджан |
||||
|
Күні |
01.09.2023ж |
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі. Төменгі сөре және сөрелік екпін |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
2.6.Жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін білу Төменгі сөре және старттық үдеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
7.1.5.1.Жарақат алу себептері және олардың болдырмау әдістерін түсіну 7.1.1.1. Тапсырмаларда спецификалық қозғалыс әрекеттерін қолдану |
||||
|
Бағалау критерииі |
Жеңіл атлетика бөлімінде техника қауіпсіздік ережелерін сақтайды; Төменгі сөренің орындалу техникасын көрсетеді; |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. Спорттық кииімдеріне назар аудару. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау Жеңіл атлетикамен айналысу кезінде қауіпсіздік ережесі бойынша жалпы талаптар. Оқушыларға қыздыру жаттығуларының орнына «қуыспақ» ойынын ойнату. Оқушыларға ережені түсіндіріп, ойынды өз ережесімен әділ ойнауға шақыру. Ойын ережесі: Оқушылар қыз, ұл болып екі-екеуден жұптасады. Жұптар қолдарынан ұстап, бірге жүгіреді. Белгіленген алаңда оқушылар жұппен қашып қуыспақ ойнайды. Мақсаты: қашқанда да, қуғанда да жұптар ажырамауы тиіс. Ажырап кеткен жұп қайта қуады. Ойын осылай 5 минут ойналады. Ойыннан кейін тынысты қалыпқа келтіріп, оқушыларды демалдыру және бұл ойынды ойнағанда мақсатымыз не? Бойымызда қандай дағды қалыптасты? Деген сияқты ашық сұрақтар қойып, осы ойналған ойынға кері байланыс беру. Одан кейін шеңбер бойына тұрып ЖДЖ орындайды. Шеңбер бойындағы әр оқушы бір-бір жаттығудан айтып, санақ бойынша орындатқызады. Пульсометрия жүргізу. |
|
Қол шапалақ |
Бос кеңістік, түрлі түсті конустартар, ысқырық, секундомер. |
|
|
Ортасы |
Оқушылар жұптарға бөлініп, төмен старт қалпынан 10-20 метр ара-қашықтықты, бастапқы екпін техникасын игеру қажет. Тапсырманы жұптармен ақылдаса практика жүзінде орындап жаттығу.
Топқа бөліну. Спорттық құрал жабықтардың суреттері беріледі. Мағыналас суреттерді біріктіру арқылы оқушылар 2 топқа бөлінеді.
1-топқа тапсырма 3-4 оқушы сөре сызығының бойымен тұрады. Старт оқытушы командасы бойынша, 60 метр қашықтыққа , төменгі старт қалпынан жүгіреді. Топтағы қалған 2 оқушы жүгірген оқушылардың барлық жүгіру кезеңдерін бағалайды (старт, старт екпіні, қашықтық бойынша жүгіру және мәреге жету) |
Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды Жұп бойынша Жеке, өзара тақырыпты түсінгендерін мұғалімге қол көтеру арқылы білдіреді Кілт сөздер мен тіркестер. Оқушыларды түсінігін талқылау, көрсету топтық ойын жақсарту туралы белсенділігі туралы әлеуметтік дағдыларды түсіну және көрсету қозғалу дағдылары секіру, лақтыру, жүгіру |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау Бағалау парақшасын толтырады. ҚБ |
Әр жаттығу үшін үлкен, таза кеңістік. Мәреколодкалары, конусы, доптар, ысқырық, секундомер. |
|
|
Сабақтың соңы |
Құрал-жабдықтарды жинау. Бүгінгі сабақты қорытындылау. Соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -нені білдім, нені үйрендім. -нені толық түсінбедім. Оқушылармен қоштасу. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Үлкен, таза алаң. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпсіздік ережесі
Қауіпсіздік ережесі
|
Бөлім |
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Муханов Умиджан |
||||
|
Күні |
01.09.2023ж |
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі. Төменгі сөре және сөрелік екпін |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
2.6.Жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін білу Төменгі сөре және старттық үдеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
7.1.5.1.Жарақат алу себептері және олардың болдырмау әдістерін түсіну 7.1.1.1. Тапсырмаларда спецификалық қозғалыс әрекеттерін қолдану |
||||
|
Бағалау критерииі |
Жеңіл атлетика бөлімінде техника қауіпсіздік ережелерін сақтайды; Төменгі сөренің орындалу техникасын көрсетеді; |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. Спорттық кииімдеріне назар аудару. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау Жеңіл атлетикамен айналысу кезінде қауіпсіздік ережесі бойынша жалпы талаптар. Оқушыларға қыздыру жаттығуларының орнына «қуыспақ» ойынын ойнату. Оқушыларға ережені түсіндіріп, ойынды өз ережесімен әділ ойнауға шақыру. Ойын ережесі: Оқушылар қыз, ұл болып екі-екеуден жұптасады. Жұптар қолдарынан ұстап, бірге жүгіреді. Белгіленген алаңда оқушылар жұппен қашып қуыспақ ойнайды. Мақсаты: қашқанда да, қуғанда да жұптар ажырамауы тиіс. Ажырап кеткен жұп қайта қуады. Ойын осылай 5 минут ойналады. Ойыннан кейін тынысты қалыпқа келтіріп, оқушыларды демалдыру және бұл ойынды ойнағанда мақсатымыз не? Бойымызда қандай дағды қалыптасты? Деген сияқты ашық сұрақтар қойып, осы ойналған ойынға кері байланыс беру. Одан кейін шеңбер бойына тұрып ЖДЖ орындайды. Шеңбер бойындағы әр оқушы бір-бір жаттығудан айтып, санақ бойынша орындатқызады. Пульсометрия жүргізу. |
|
Қол шапалақ |
Бос кеңістік, түрлі түсті конустартар, ысқырық, секундомер. |
|
|
Ортасы |
Оқушылар жұптарға бөлініп, төмен старт қалпынан 10-20 метр ара-қашықтықты, бастапқы екпін техникасын игеру қажет. Тапсырманы жұптармен ақылдаса практика жүзінде орындап жаттығу.
Топқа бөліну. Спорттық құрал жабықтардың суреттері беріледі. Мағыналас суреттерді біріктіру арқылы оқушылар 2 топқа бөлінеді.
1-топқа тапсырма 3-4 оқушы сөре сызығының бойымен тұрады. Старт оқытушы командасы бойынша, 60 метр қашықтыққа , төменгі старт қалпынан жүгіреді. Топтағы қалған 2 оқушы жүгірген оқушылардың барлық жүгіру кезеңдерін бағалайды (старт, старт екпіні, қашықтық бойынша жүгіру және мәреге жету) |
Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды Жұп бойынша Жеке, өзара тақырыпты түсінгендерін мұғалімге қол көтеру арқылы білдіреді Кілт сөздер мен тіркестер. Оқушыларды түсінігін талқылау, көрсету топтық ойын жақсарту туралы белсенділігі туралы әлеуметтік дағдыларды түсіну және көрсету қозғалу дағдылары секіру, лақтыру, жүгіру |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау Бағалау парақшасын толтырады. ҚБ |
Әр жаттығу үшін үлкен, таза кеңістік. Мәреколодкалары, конусы, доптар, ысқырық, секундомер. |
|
|
Сабақтың соңы |
Құрал-жабдықтарды жинау. Бүгінгі сабақты қорытындылау. Соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -нені білдім, нені үйрендім. -нені толық түсінбедім. Оқушылармен қоштасу. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Үлкен, таза алаң. |
|
шағым қалдыра аласыз
















