Материалдар / Қауіпсіздік техникасы. Қысқа қашықтықтарға жүгіру техникасын оқу.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қауіпсіздік техникасы. Қысқа қашықтықтарға жүгіру техникасын оқу.

Материал туралы қысқаша түсінік
дене шынықтыру мұғалімдеріне көмекші құрал
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қараша 2018
380
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1. Жүгіру,секіру және лақтыру

дағдыларын оқу

Мектеп: М.Базарбаев атындағы №138 гимназия

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Болат Ақсати

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Қауіпсіздік техникасы. Қысқа қашықтықтарға жүгіру техникасын оқу.

Оқу мақсаттары

5.3.4.4 Денсаулықты нығайту жаттығулары барысында қауіпсіздік техникасынан хабардар болу.

Оқу бағдарламасына сілтеме

3.4 Денсаулықты нығайтуға бағытталған бірқатар дене жүктемелері кезінде туындауы мүмкін қауіп- қатерді басқара білу стратегиясын құру және қолдану.

Сабақ мақсаттары

Барлығы: Білім алушы қауіпсіздік ережелерін сақтай алады.жүгіреді.

Көбі: Білім алушы қауіпсіздік ережелерін сақтай алады,жүгіреді.түсіне алады.

Кейбірі: Білім алушы қауіпсіздік ережелерін сақтай алады, жүгіреді, ,өз ойларын еркін жеткізе біледі, дене жаттығуларының түрлерін орындай алады.

Жетістік критерийлері

Қауіпсіздік техника ережелерімен танысып,жаттығуларды орындайды.

Тілдік мақсаттар


Ширату және қалпына келу техникасы эститикалық созылу, динамикалық созылу орнынан тұрып ұзындыққа секіру, екпін алып ұзындыққа секіру,«аттау» тәсілімен биікке секіру секірулерді орындау кезеңдері: екпін алу, ұшу, қону тамыр соғысы жиілігі, тыныс алу жиілігі күш, координация, тепе-теңдік, жылдамдық. Олимпиада ойындары, жарыстар өнертапқыш, креативті ережелер.

Құндылықтарды дарыту

Білім алушылар бір - бірімен келісіп және үйлесімді жұмыс жасауға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Биология пәнімен байланыс - дене мүшелерін анықтай біледі.

АКТ қолдану дағдылары

Планшет қолдану

Бастапқы білім


Дене шынықтыру сабағында қауіпсіздік техникасын менгерді.

Сабақ барысы

Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке,

Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау.


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

10мин


Дайындық бөлімі. Сапқа тұру. Сабақтың тақырыбын хабарлау. Санау арқылы екі топқа бөлу. Техника қауіпсіздігі. Саптық жаттығулар.Орыннан оңға, солға бұрылу. Оқушылар жүгіру жаттығуларын орындайды. Аяқты артқа бүгіп жүгіру. Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру. Әрбір адымда секіріп жүгіру. Ж.Д.Ж.бір орында.



Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік.















Кең алаң

Ысқырық,секундомер


Сабақтың ортасы

25мин

Қауіпсіздік техникасы бойынша жалпы талаптар.

(ЖЖ, Тәж) Оқушылар спринт кезінде

қолдардың әрекетін жақсарту үшін жұптарда жұмыс істейді. Бастапқыда оларғаа шағын, бірақ жылдам қадамдар жасап, қолдарын жылдам қимылдатып,

20 метр жүгіріп өту қажет. Содан кейін олар қолдарын кеңінен сермеп, ұзын, бірақ баяу қадамдар – аттаулар орындап 20 метр жүгіреді. Және соңында

олар қолдым жылдам қозғалысы мен шынтақ

90 градусқа бүгулі болатын қолдар алға және артқа қимылдайтын үлкен/серіппелі қозғалыстар арасында 40 метр қашықтыққа жүгіріп, ортасын табуға тырысады.

30 м жерді толық жылдамдықпен жүгіріп өту уақыт есебіне.

Демді қалыпқа келтіру жаттығулары.

Сабақтың соңы

5 мин

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

-Бүгінгі сабақ несімен ұнады?Қандай нәрсе сіздерге қиын болды?

Екі жұлдыз, бір ұсыныс – бұл өз-өзіне немесе

сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс

ұсынуды қамтамасыз ететін тəсіл. Өзін-өзі бағалау үшін қолданылған кезде бұл тəсіл оқушылардың

қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді, соның негізінде мұғалім оқушылардың

қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады. Барлық

оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тəсілді бүкіл сыныпқа қолдануға

болады.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім.

«Екі жұлдыз-бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Оқушы бірін –бірі

Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым.

Тапсырмаларды орындау кезінде спорттық құралдардың дұрыс орналасуына көңіл бөлу.

Дене қыздыру жаттығуларының орындалуына аса көңіл бөлу, икемділікті дамытуға септігін тигізеді.

Дене қуатын үнемдеу шарттары.

Дұрыс тыныс алу.

Сабақ барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!