Қысқа мерзімді
жоспар
|
Мектебі: «Қыздар
гимназиясы» КММ
|
Күні :
|
Мұғалімі: Тусипжанов Асылбек
Ныгмашулы
|
Сынып:1-сынып
|
Қатысқаны:
Қатыспағаны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Доппен
ойын
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаты
|
1.2.3.1
түрлі дене жаттығулары орындауда қолайлы оқыту ортасын құру
маңыздылығын мойындай отырып, кеңістік, ресурстар мен идеяларды
білу және бөлісу
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: Допты
жүргізуді қайталау және допты беруге
үйренеді
|
Оқушылардың басым
бөлігі: Негізгі дене жаттығуларын
орындай алады
|
Кейбір
оқушылар: Негізгі дене қозғалыстарын
қарапайым жаттығулармен байланыстыра алады, доп арқылы орындалатын
жаттығу әдістерін түсінеді
|
Бағалау
критерийі
|
Негізгі дене қозғалыстарын
біледі.
Олардың қарапайым дене
жаттығуларымен қалай байланысты болатынын айта
алады.
|
Құндылықтарды
дамыту
|
Оқушылардың
жылдамдық, ептілік қабілеттерін
дамыту.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
жаратылыстану,
математика
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Видео.
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар орындай
алады: Оқушыларға допты жүргізу және
беру элементтерін жақсы менгереді.
|
түзел, дайындал,
мәре,сөре.
|
Талқылауға арналған
сұрақтар:
-
Қандай доп ойындарын
білесіздер?
-
Доппен ойнау дегеніміз
не?
-
Доп ойынының қарапайым ойыннан
айырмашылығы неде?
|
Не себепті .....деп
ойлайсыз?
Не себепті доптың адам
денсаулығына пайдасы бар деп деп
ойлайсыз?
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5 минут
|
Сабақтың тақырыбын, мақсатын
хабарлау.
Қауіпсіздік ережесімен сабаққа
дайындығын ескеру.Саптық жаттығулары: түзулен, тіктен, оң-ға,
сол-ға,ай-нал, адым-да, т.с.с.Арнайы доппен орындалатын
жаттығулары.
Жалпы денені дамытуға арналған
жаттығуларын орындату.
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру. Шаттық шеңберін құру. Сапта тұру сәлемдесу кезекшінің
баянаты қауіпсіздік ережесімен сабаққа дайындығын
ескеру.
|
Сұрақтар
|
Сабақтың
ортасы
35
минут
|
Белсенді оқу әдістер
бойынша
Жарыс
сабағы
Алаңға төрт топқа
бөлемін.
Допты жүргізу әдісімен
таныстырылады.
Допты бір қолмен жерге ыршытып
жүргізу; допты кеуде тұсымызда ұстап жүру арқылы жарыс
ұйымдастырамын.
Диолог
сабағы сұрақ – жауап бойынша мынадай
тапсырмалар беремін.
«Жаңа
сабақ»
1.Допты жүргізіп
келіп,кеуде тұсынан серіктесіне
беру.
2.Аяқтың ұшымен допты
жоғары көтеріп жүру.
3.Әр топтан бір-бір оқушы
серіктесіне допты беру.
«Аңшылар мен
үйректер»ойыны– Доп тиген оқушы ойыннан
шығады.Белгіленген уақыттан кейін «аңшылар мен үйректер» орын
алмастырады.Қай топта үйректер көп қалады сол топ жеңімпаз болып
есептеледі.Аңшылардың мақсаты: неғұрлым көп,жылдам үйректерді
ойыннан шығару,ал үйректердің мақсаты:доптан қашып неғұрлым көп
уақыт «көлде жүзу».
Қ.б арналған
тапсырмалар:
Доп ойындарының денсаулыққа
тигізетін пайдасын мысалы келтіре отырып қандай әсер
алдыңыз.
Дескриптор: Білім
алушы
- Доп ойындарының қарапайым дене
жаттығуларымен ұқсастығын және айырмашылығын
салыстырады.
- негізгі дене қозғалыстарын
ойлау әдісін айтады.
|
Ысқырық
Спорт
алаңы
Уақыт
өлшегіш
Жалауша
|
Сабақтың
соңы
|
Қорытынды.Кері
байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл –
күйді смайлик арқылы
бағалаймын. БББ кестесін
пайдаланамын
Білемін Білдім Білгім
келеді
|
БББ
кестесі
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау-оқушыға мейлінше
қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға
тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау-оқушы білімін
тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Тапсырмалар бойынша
саралаймын
1 .Доп ойынын
дамыту.
2.Допқа байланысты дамыту
сұрақтарын қоямын
|
Байқаймын, тыңдаймын, сұрақ
қоямын.
-Мақтау, мадақтау әдісімен
бағалаймын.
|
Оқушылардың жүгірген кезде бір
–біріне кедергі жасамау.
|