Тақырыбы
|
Махамбет. «Тарланым»
өлеңі
|
Мақсаты
|
Өлеңнің мазмұнын түсіну,
шығарма жазу туралы алғашқы түсінік беру.тіл байлығының ,сөздік
қорын байыту арқылы сөйлеу тілінің дамуына жағдай
жасау
|
Күтілетін
нәтиже
|
Тақырыпты топпен меңгереді, түсінеді, өткен
білімдері пысықтап, қорытындылауға
үйренеді.
|
7 модульдің
қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Композициялық талдау, Венн диагамманы , Бес
жолды өлең, Адасқа әріптер
|
Қолданылатын
ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта,
стикерлер, ноутбук
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
|
Сәлемдесу
Сынып оқушыларына жағымды ахуал
туғызу
Түгелдеу
Топқа бөлу (Мозайка арқылы 3 топқа
бөлінеді)
|
Әр
топ өзорнына отырып сабаққа
дайындалады
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
Композициялық талдау
жасау арқылы сұрақ жауап өткізу
Үй
тапсырмасын кайталау
|
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы
оқушылар өзі бір- біріне қоя отырып өткен сабақ туралы не
білгендерін ортаға салады
|
Бір- біріне жақсы сөздер айта
отырып сұрақ джауап арқылы бір- біріне жақсылықпен
сәттіліктілейді
|
Түсіну
|
Адасқан әріптер
Өтке тақырыпты еске түсіру және жаңа тақырыпты
ашу
|
Өткен тақырыпты тексеру және
жаңа тақырыпқа көшу мақсатында тақтаға шатасқан әріптерді ілу,
оқушылар әріптерден құрастырыз сөз жазу, әр топтан оқушы шығып
тақтаға өткен тақырыппен жаңа тақырыптың мағанасын ашады, айтып
түсіндіреді
|
Әр топтан оқушы шығып
шатасққан әріптерден ссөз құрап мағанасын ашады,түсіндіреді,
талқылайдды , өткен тақырыпты жаңа тақырыппен байланыстыру үшін
сөден жаңа тақырыпқа шатасқан әріптерден сөз
құрайды
|
Қолдану
|
Венн диагамманы талдау
|
«Тарланым» өлеңі туралы тақырыптың мазмұнын
қысқаша баяндайды,тақырыптың ең маңызды жерін ең қызық жерін
табады,оны неге қызық деп тапқанын айтады,тақырып туралы ақпарат
жинайды
байланыстырыды, суреттейді - өз бағасын
береді
|
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары
мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша жаңа тақырыпты
меңгереді және өз пікірлерін ортаға
салады.
|
Сергіту сәті
|
«Қара жорға биі» атты жаттығу
жасау
|
Оқушылармен бірге сергіту сәтін
жасау
|
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей жаттығулар
жасайды.
|
Талдау
|
Бес жолды өлең арқылы тақырыпқа таладу жасау
Тақырыбы: Тарланым
|
Жаңа тақырыпқа қатысты
көгілдір экранда көрсетіліп,әр топ таңдау жасайды
да, құрастырған өлеңдерін, жұмыстарыын оқиды
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, тапсырманы
орындау керек.
|
Жинақтау
|
СКТТ өлеңді
талдау.
|
Топ
бойынша өлеңді жинақтау үшін тақырыпқа қатысты кітаптан жұмыстар
орындайды
|
Тақырыпты меңгере отырып өлеңді талдау, орындау
арқылы сабақты жинақтайды
|
Бағалау
|
Өзін-өзі бағалау
(2 мин)
Бағдаршам, бағалау парақшалары
|
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын
тарату
|
Өзін -өзі топты бағалайды
|
Рефлексия
|
Стикерлерді толтыру
|
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
|
Ұсынылған стикерді толтыру
|