Материалдар / сабақ жоспары Тазшаның қырық өтірігі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

сабақ жоспары Тазшаның қырық өтірігі

Материал туралы қысқаша түсінік
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша сабақ жоспары ретінде жасалынған жас тілшілерге керек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Қараша 2018
1226
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі 6-бөлім:Қиял әлемі

Сабақтың тақырыбы: Тазшаның қырық өтірігі

Мұғалімнің аты-жөні: Туребаева Лаззат Каскыровна

Күні:16.03.2018

СЫНЫП: 5


Қатысқан оқушылар саны: 20


Қатыспаған оқушылар саны:0

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

5.О2.Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану.

5.Т/А6.Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып,өз пікірін білдіру.

Сабақ мақсаты


Барлық оқушылар орындай алады:

Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтін арқылы білу

Оқушылардың көбісі орындай алады:

Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді дауыс ырғағы арқылы анықтау

Оқушылардың кейбіреуі орындай алады:

Мәтіннен қыстырма,қаратпа,одағай сөздерді қолдану

Бағалау критерийі

-Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтін арқылы біледі.

-Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді дауыс ырғағы арқылы анықтайды

-Мәтіннен қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді қолданады.

Құндылықтарға баулу

Ашықтық. Оқушыларға ашықтық пен адалдық қағидаларын қалыптастыру. Жаңа білімге деген ашықтық.

Ойлау деңгейі

(Білу, анықтау, қолдану)

Пәнаралық байланыс

Әдебиет,өзін-өзі тану

Алдыңғы оқу

«Алтын сақа» ертегісіндегі кейіпкерлерге мінездеме жазу.

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт

Сабақ барысы :

Бағалау түрлері

Сабақтың басы

3минут



5 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Топтарға бөлу. «Өзіме, көршіме» әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді.


Үй тапсырмасы :« Роунд Робин» әдісі

Әр оқушы «Алтын сақа» ертегіге қатысты бір-бір сөйлемнен айтып, ертегінің кейіпкеріне мінездеме беру арқылы тақырып бойынша үй тапсырмасын пысықтау.

Дескриптор:

-Сөйлем құрайды;

-Кейіпкерге мінездеме береді.

ҚБ: «Бірін-бірі» бағалау


1-топ:

Ұшқыш кілем

2-топ:

Қанатты пырақ

3-топ

Ақиқат



Сабақтың ортасы


27минут

Тыңдалым алдындағы 1 тапсырма.С «Ой қозғау» әдіс арқылы мәтін үзінділерін ұсынбас бұрын Тазша баланың суреттер топтамасын көрсетемін. Сол суреттер арқылы өтілетін

сабаққа болжау жасайды.




Тыңдалым 2 тапсырмасы . С.Ж. «Стоп кадр» әдісі арқылы

Тазша баланың қырық өтірігі туралы Видеоролик көрсету. Мәтінді тыңдап, әрі қарай оқиғаны өз сөздерімен дамытады.

Дескриптор

*Видеороликті мұқият тыңдайды;

*Оқиғаны өз сөзімен дамытады;

*Түпнұсқамен салыстырады;

ҚБ: «Бірін-бірі»бағалау



Айтылым 3-тапсырмасы. ЖЖ. «Ойлан-бөліс»әдісі арқылы

Тазшаның қырық өтірік мәтіні бойынша диалогқа

түседі. Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді дауыс ырғақтары арқылы анықтайды.

Дескриптор:

*Сұрақ қоя алады.

*Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоциналды сөздерді анықтай алады.

*Өз ойын еркін жеткізеді.

ҚБ:Өзін-өзі бағалау


Жазылым барысында 4-тапсырма.ТЖ. «Ойлан,ізден,тап» әдісі арқылы тұтас мәтін ұсынамын. Мәтіннен оқшау сөздерді тауып сол сөздерді қатыстырып ауызекі сөйлеу стильінде мәтін құрайды.


Әбден дағдарған соң, құрығымнан ақыл сұрадым: «Апыр-ай, енді не қылайын?! Ақылың болса, айтшы?» дедім. Ол ант соққан, жатып тұрып өзімді сөккені ғой: «Ит болмасаң, айналып-айналып, жерге қарай бергеніңше, көзіңді жұмып, аспан жаққа да қарасаң болмас па еді!»—дегені ғой! «Ойбай-ау, аспанды бұлт басып тұрғанын көрмейсің бе?» – деп едім, онан жаман балағаттап: «Ант ұрған-ау, қолың жоқ па? – дейді. — Бұлттың әрісін әрі, берісін бері сермеп жіберсең, болмас па еді!» – деді. Ойлап тұрсам, оның сөзі де жөн екен. Дереу қолымды созып жіберіп, бұлттың былайғысын былай, олайғысын олай сыпырып жібергенімде, күннің көзі жарқырап, шайдай ашылды да кетті! Әбден мұралып болып, көзімді шарт жұмып, аспанға қарағанымда, – мұнан артық не тамаша болсын! – Темір қазықтың ар жағында, Шолпан жұлдызының бер жағында манадан бері қарап, таба алмай жүрген жирен құлыным жайылып жүр екен. Әйелім ұл тапқандай қуанып, құрығымның басында тұрып, секіре беріппін! Жалма-жан құрығымды қайық қылып, пышағымды ескек қылып, теңізге түсе қалып едім, шым батып барамын, Дереу пышағымды қайық қылып, құрығымды ескек қылып түсе қалғанымда, кірпік қаққанша сыр етіп, теңізден өте шықтым! Жирен құлынға міне салып, қайтадан теңізге түсе қалғанымда, шым батып барамын. Дереу инемді қайық етіп, құлынды өңгеріп түсе қалғанымда — көзді ашып-жұмғанша, теңіздің бетімен де емес, түбімен де емес, ортасымен де емес, сыр етіп, өте шықтым. Жылқыға келген соң: «Жүріс алған құрғыр тағы көзден ғайып болып, әуре қылып жүре ме?» деп, енесін құлынына, құлынды айғырдың құйрығына байлап, жылқыға қоспай, далаға айдап қоя бердім. Бір уақытта айдын мұздың үстіне қарап тұрсам, бітпеген қу тобылғының түбінде бір тумаған ту қоян жатыр екен; жалма-жан садағымды алып, оғымның масақ жағымен атып едім, өтпеді, масақ жағын кіріске қойып, көз жағымен тартқанымда, жұлдыздай ағып өтті де кетті. Асығып: үсігіп, атымды бір қу қазыққа байлай салып, етегіме тезек тере бердім. Бір уақытта қарасам, атым тулап жүр екен; етегімдегі тезекті төге салып, атыма қарай жүгірейін десем, – сұмдық-ай! — Манадан бері тезек   деп тергенімнің бәрі бөдене екен, пыр-пыр етіп, бет-бетіне ұшты да кетті.

      

Дескирптор:

Мәтіннен оқшау сөздерді табады;

Ауызекі сөйлеу стилінде мәтін құрайды.


ҚБ. Дескриптор негізінде өзара бағалау.





YouTube.kz

Қазақша ертегілер-Тазша бала.














Google

Тазшаның қырық өтірігі-Ертегілер-bilim-all.kz




Сабақтың соңы

5минут

Кері байланыс. «Рефлексиялық шеңбер»

Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.

  • Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен?

  • Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды?

  • Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?

  • Сабақта қандай қиындықтар туындады?

  • Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен?




«Рефлексиялық шеңбер»


Үйге тапсырма

Екі шумақтық өлең «Өтірік өлең» құрастырып келу.


Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?


Бағалау – Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

Байланыс

Барлық оқушылар:

Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтін арқылы біледі.

Оқушылардың көбісі:Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді дауыс ырғағы арқылы анықтайды.

Кейбір оқушылар:

Мәтіннен қыстырма,қаратпа,одағай сөздерді қолданады.

Қалыптастыру бағалау:

1-тапсырма орындау барысында «бірін-бірі»бағалау.

2-тапсырма барысында«Өзін-өзі»бағалау.

3-тапсырма барысында «Өзара»бағалау

«Рефлексиялық шеңбер»

Әдебиет,өзін-өзі тану Пəнаралық байланыс. АКТ-мен байланыс Интербелсенді тақта.

Ашықтық. Оқушыларға ашықтық пен адалдық қағидаларын қалыптастыру. Жаңа білімге деген ашықтық Құндылықтардағы

байланыс.

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес

келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!