Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Сөз бастаған хас жүйрік
Материал туралы қысқаша түсінік
оқушылар шығармадағы көркемдегіш құралдарды анықтайды
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
14 Маусым 2018
2486
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 2- бөлім «Толғауы тоқсан қызыл тіл»Мектеп: Алтайбаев атындағы негізгі орта мектепКүні:14.11.2017ж. Мұғалімнің аты жөні: Нурпейсова Э.Т.Сынып: 7 | ||
Сабақ тақырыбы | «Зар заман» толғауы – дәуір шындығы | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) | 7.А/И2. Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау | |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: оқушылар эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін мұғалімнің көмегімен анықтайды;Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады;Кейбір оқушылар орындай алады: білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. | |
Бағалау критерийі | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер | |
Тілдік мақсаттар | Оқушалыр орындай алады: шығарманың идеясы арқылы ой түйіндейді.Пәндік лексика және терминология: эпика, драма, поэзия,азулы,кесапат, айбар, дуан Диолог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестері: орыс – бүркіт,біз- түлкі,заманақыр, заман,жамандық т.б. | |
Құндылықтарға баулу | Шығармашылық және сын тұрғыдан ойлау | |
Пәнаралық байланыс | Тарих, қазақ тілі | |
Алдыңғы білім | «Үш қадамды сұхбат» әдісі арқылы Ш.Қанайұлының шығармасындағы кейіпкерлердің типтері «Сұрақ – жауап» әдісімен пысықталады | |
Сабақ барысы | ||
Сабақ кезеңдері | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Кіріспе.Психалогиялық ахуал қалыптастыру:Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!Ұйымшыл боламыз десек 2 ретБелсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!Топқа бөлуТүрлі – түсті қағазбен 3 топқа бөлемін. Өтетін тақырыпты «Адасқан әріптер» әдісімен әріптердің орнын ауыстырып қоямын. Оқушылар әріптерді орынына қойып, өтетін тақырыптың тақырыбын табады. «Конверт сұрақ» 2-3 сұрақ жазып, конвертке саламыз. Әрқайсысына екі минут беріледі.Оқушы стикерге атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң конверт келесі оқушыға беріледі. Стикерлерді жинап, бірнеше жауап дауыстап оқылады, сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды. 1.Өлеңдегі «зар заманның» белгілерін автор қалай сипаттайды? 2. Заманның бұзылуына себепші болғанда кімдер деп таниды? 3.Автор нені аңсады? ҚБ «жарайсың», «керемет», «өте жақсы» | Үлестірмелі қағаздар |
Сабақтың ортасы Саралау | 1 – тапсырма Өлеңнен авторға тән қасиеттерді анықтаңыз. Автор бейнесін анықтауда ойыңызды мысалдармен дәлелдеңіз. Дескриптор: - автор бейнесін анықтайды;- өз ойын мысалдармен дәлелдейді;ҚБ Автор бейнесін анықтауға деңгейлік тапсырма беремін1 – деңгейМұғалім оқушыларға өлең мәтінін таратады. Оқушылар шығармадағы ақын бейнесін айқындайтын жолдарды теріп жазады. Ақын бейнесін сөзбен сомдайды.2 – деңгей Кесте толтырады Дескриптор: | |
Сабақтың соңы | Қорытынды: «Сіз үйренген 3 нәрсе» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын1. Сабақта білген 3 нәрсе2. Сіз білгіңіз келетін 2 нәрсе3. Есте сақтау керек 1 нәрсе | |
Қосымша ақпарат | ||
Саралау: Өлеңнің мазмұны бойынша 3 топқа тапсырма беремін | ҚБ «жарайсың», «керемет», «өте жақсы» | |
Сабақ бойынша рефлексия | Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Жоспарланған саралау тапсырмалары тиімді болып, оқушы белсенділігінің артуына ықпал етті. Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Сабақта берілген тапсырмалар жоспарланған уақытта орындалды.Өз сабағымда топқа берілген тапсырмалар сәтті өтті. Қиындық тудырған мәселелер болған жоқ. |
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 2- бөлім «Толғауы тоқсан қызыл тіл»Мектеп: Алтайбаев атындағы негізгі орта мектепКүні:12.12.2017ж. Мұғалімнің аты жөні: Нурпейсова Э.Т.Сынып: 7 | ||
Сабақ тақырыбы | Сөз бастаған хас жүйрік | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) | 7.А/И3. Шығармадағы көркемдегіш құралдардың қолданысын талдау | |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: шығармадағы көркемдегіш құралдарды анықтайды;Оқушылардың көпшілігі орындай алады: көркемдегіш құралдардың қолданылу ерекшелігін талдайды;Кейбір оқушылар орындай алады: маңызына,қолданылу ерекшелігіне талдау жасайды | |
Бағалау критерийі | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер | |
Тілдік мақсаттар | Оқушалыр орындай алады: шығармадағы көркемдегіш құралдарды анықтай алады;Пәндік лексика және терминология: айтыс, символ, синекдоха, эпифора,теңеу, эпитет, метафора т.б. Диолог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестері: эпифора,теңеу, эпитет, метафора т.б. | |
Құндылықтарға баулу | Шығармашылық және сын тұрғыдан ойлау | |
Пәнаралық байланыс | Тарих, қазақ тілі | |
Алдыңғы білім | «Жүзіп шығу» әдісі арқылы алдыңғы сабақ пысықталады | |
Сабақ барысы | ||
Сабақ кезеңдері | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Кіріспе.Ширату жаттығуыБір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!Ұйымшыл боламыз десек 2 ретБелсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!«Конверт сұрақ» 2-3 сұрақ жазып, конвертке саламыз. Әрқайсысына екі минут беріледі.Оқушы стикерге атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң конверт келесі оқушыға беріледі. Стикерлерді жинап, бірнеше жауап дауыстап оқылады, сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды. 1.Айтыс өнері дегенді қалай түсінесіңдер? 2. Айтыс түрлерінің ерекшелігін ай тып беріңдер ҚБ «жарайсың», «керемет», «өте жақсы» | Үлестірмелі қағаздар |
Сабақтың ортасы Саралау | 1 – тапсырма Айтыстағы кейіпкерлердің тілге тиек еткен сөз түйдектерін негізге ала отырып, олардың қолданылу ерекшеліктерін кестеге түсіріңіз. Дескриптор: - көркемдегіш құралдардың түрлерін анықтайды; - олардың қолданылу ерекшелігін талдайды;ҚББір- бірін бағалайды1 – деңгейАйтыс түрлеріне мысал келтіріңдер2- деңгейСатылай кешенді талдау 3- деңгей«Бір айналым сөйлесу» әдісі бойынша айтыс туралы өз ойларыңды жеткізіңдер Дескриптор:- айтыс түрлеріне мысал келтіреді;- айтыс туралы өз ойларын жеткізеді;- сатылай кешенді талдау жасайды;ҚБ | |
Сабақтың соңы | Қорытынды: «Миыңның суретін сал» әдісі арқылы сабақты қорытындылайды | |
Қосымша ақпарат | ||
Саралау: Өлеңнің мазмұны бойынша 3 топқа тапсырма беремін | ҚБ «жарайсың», «керемет», «өте жақсы» | |
Сабақ бойынша рефлексия | Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Жоспарланған саралау тапсырмалары тиімді болып, оқушы белсенділігінің артуына ықпал етті. Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Сабақта берілген тапсырмалар жоспарланған уақытта орындалды.Өз сабағымда топқа берілген тапсырмалар сәтті өтті. Қиындық тудырған мәселелер болған жоқ. |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)