Ұзақ мерзімді жоспар
тарауы: Мектеп: ЖББОМ №16
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Жанболатова Г.С.
Сынып: 2 «А, Б»- сынып Қатысқандар:
Қатыспағандар:
|
Сабақ тақырыбы
|
Сурет саламын
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары
|
2.1.3.1 тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен
иллюстрация /сурет/сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап
беру
2.2.1.1 сөйлеу барасында алған ақпарата бойынша
сұраулы сөйлем құрастыру үщін сөздер мен сөз тіркестерін
қолдану
2.4.3.1 мұғалімнің көмегімен жай сөйлемнің
соңында қойылатын тыныс белгілерін қолдану
|
Сабақ мақсаты
|
Барлығы: қарапайым
сұрақтарға жауап береді.
Көбі: жай сөйлемнің соңында қойылатын тыныс
белгілерін қолдана алады.
Кейбірі: алған ақпарат бойынша сұраулы
сөйлем құрастыру үшін сөздер мен сөз тіркестерін
қолданады.
|
Күтілетін
нәтиже
|
Сөздердің лексикалық мағынасын түсінеді, сөйлемді
толықтырып жазады.
|
Жаңа сөздер
|
Сурет саламын, қайық, сурет
бояймын.
|
Сабақта қолданылатын
материалдар
|
Интерактивті тақта, слайдтар, түрлі
түсті суреттер, кестелер, желімқағаздар,
(стикерлер).
|
Оқыту
әдістері:
|
Түсіндіру, сұрақ-жауап, «Шаттық
шеңбері» тренингі, «Кім алғыр?» дидактикалық ойыны, «Ішкі және
сыртқы шеңбер» техникасы, топтық жұмыс, сергіту
жаттығуы.
|
Дереккөздері:
|
Әдістемелік құрал, дидактикалық құрал,
сөздәк.
|
Сабақ барысы
|
Оқушыларға психологиялық
ахуал
|
Мұғалім сыныпты сабақққа ұйымдастыру
үшін оқушылармен бірге «шаттық шеңберін» құрады. Оларға мынадай
сұрақ қояды. Сендер отбасы мүшелеріне қатысты қандай әдемі сөздерді
қолданасыңдар? Ал, енді сол сөздерді бір-бірімізге
айтайық.
|
Оқушылар «шаттық шеңберін» құрады. Мұғалімнің
қойған сұрағына жауап береді. Бір – біріне әдемі сөздер
айтады.
Біз
тату- тәттіміз.
Әр күніміз қуанышқа
толы.
|
Өткен сабақты
тексеру
|
Өткен сыныптан қткен тақырыптарды қайталады.
Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, анықтайды.
|
Тапсырманы анықтайды, тақырып бойынша
сұрақтарға жауап береді.
|
І.Қызығушылықты
ояту.
|
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту
мақсатында ой шақыру сұрақтарын қояды:
-Балалар, қалай ойлайсыңдар қазақ тілінде «Бұл
кім?» кім деген сұрақ қашан қойылады?
Қане, осы сұрақты оқулықта берілгн суреттерге
қойып көрейік.
|
Мұғалімнің сұрағына жауап береді.
Оқулықтағы суретке сұрақтар қояды.
|
ІІ. Мағынаны
тану
|
Сөздікпен жұмыс.
А) Мұғалім интерактивті тақтадан
тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады.
Оларды оқиды, оқущыларға қайталады.
|
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді
тыңдайды, қайталайды.
|
|
|
Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген
сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет
қайталатады.
|
Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға
жаттығады, қайталайды.
|
2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым.
Оқулықтағы мәтінді оқытады, қайталатады.
|
Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді оқиды,
сұраққа жауап береді.
|
3. оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А)
оқылым. Оқулықтағы 1- тапсырманы орындатады.
|
Оқылым. Мәтінді
оқиды.
|
Ә) Жазылым. Оқулықтағы 3- тапсырманы
орындатады.
|
Жазылым. Сөйлемдерді толықтырып
жазады.
|
4. Мәнерлеп оқу. «Жаттайық!» айдарымен
берілген өлеңді мәнерлеп оқиды.
|
Тыңдалым. Айтылым.Тыңдайды, мәнерлеп
оқуға машықтанады, жаттайды.
|
5. Сергіту сәті. Оқушыларға күнделікті
сергіту жаттығуын жасатады.
|
Сергіту жаттығуын
жасайды.
|
ІІІ.
Ойтолғаныс
|
«Кім тапқыр?» ойынын (2-тапсырма)
ойнатады.
|
Ойынның шарты бойынша қойылған сұраққа сәйкес
келетін суретті тез табады.
|
ІV. Бекіту.
|
А) Жазу дәптеріндегі тапсырмаларды
орындатады.
|
Жазу дәптеріндегі тапсырмаларды
орындайды.
|
V. Бағалау.
|
Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың
өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі
қояды.
|
«Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы
бойынша өзара біір-бірін бағалайды.
|
VІ. Үйге
тапсырма
|
Өз отбасының бір мүшесінің суретін
салып, ол туралы баяндап беру.
|
|
VІ. Рефлексия
|
Мұғалім түрлі смайликтер таратып
береді.
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін
смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін
білдіреді.
|