(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
23.12.2024 |
|
|
Сынып: 8 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Жаңа жылдық тарту |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушылардың Жаңа жыл мерекесі туралы білімдерін кеңейту; Құндылықтарды құрметтеуге, мерекені ынтымақтастықпен өткізуге тәрбиелеу; Шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
Кибербуллингтің рөлдік құрылымы. ЕГЕР СІЗ ҚАТЫСУШЫ БОЛСАҢЫЗ НЕ ІСТЕУ КЕРЕК: ӨЗІҢІЗГЕ АЛҒАШҚЫ КӨМЕК» |
|
|
Мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, көңіл-күйлерін сұрау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. "Жаңа жыл қай елде қалай тойланады?" тақырыбында қысқаша ақпарат беру. Бейнеролик көрсету (таңдаулы елдердің Жаңа жылдық дәстүрлері туралы). Сұрақ-жауап: Жаңа жыл сіздер үшін қандай мереке? Бұл мереке сіздерге не береді? |
Балалардан алдын ала дайындап келген жаңа жылдық құттықтауларын (өлеңдер, әңгімелер, суреттер) көрсетуін сұрау. Әр оқушыға өз жұмыстарын таныстыруға мүмкіндік беру. |
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
"Шығармашылық сәт": Оқушылар топтарға бөлінеді. Әр топқа тапсырма беріледі: Жаңа жылдық безендіру жасау; Қысқа сахналық қойылым көрсету; Мерекелік өлең немесе ән орындау. Әр топ өз жұмыстарын таныстырады. Жаңа жылдық құттықтау сөздерді жазу және оқушылардың бір-бірін құттықтауы. |
"Жаңа жыл қандай айда келеді?" "Шыршаға ілінетін ойыншықтарды атаңыз." "Қыс мезгілінің ерекшеліктері қандай?" Қимылды ойындар: "Шыршаны безендірейік" (балалар екі топқа бөлініп, шыршаға жылдамдықпен ойыншықтарды іледі). "Қар лақтырайық" (қағаздан жасалған қарды себетке дәл тигізу). |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
"Тілек шыршасы" ойыны: Оқушылар шыршаға өз тілектерін іліп қояды. Сабақтың негізгі идеясын қорытындылау: Достық, мейірімділік, ортақ қуаныш сияқты құндылықтардың маңыздылығын атап өту. Мұғалімнің қорытынды сөзі мен алғыс айтуы. |
"Аппақ болып шығады, "Қыста ғана болады, |
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
Сабақтың мақсаты: кибербуллингінің не екенін, оның құрылымын және егер ол қатысушы болып шықса, қалай әрекет ету керектігін түсіну. Негізгі міндеттер:
Сабақтың барысы 1. Кіріспе (2 минутқа дейін) Кибербуллинг – бұл цифрлық технологияны қолдану арқылы қорқыту және бопсалау (қорқыту, хабарламалар, жағымсыз пікірлер жіберу, жалған ақпаратты тарату, қорлайтын пікірлер мен фотосуреттерді орналастыру). Түрлері: Ақпараттық технологиялардың белсенді дамуы басқа адамға агрессивті және құрметсіздік танытуға мүмкіндік береді. Кибербуллингінің бірнеше түрі бар:
Қазіргі балалар компьютерлерді, телефондарды және басқа гаджеттерді өте ерте игере бастайды, сондықтан ата-аналардың міндеті – жас ұрпақты күтпеген тосынсыйларға мүмкіндігінше ертерек дайындау. Кибербуллингіге қатысушылардың рольдерін қарастыру (бейнероликте):
Қорытындылай келе, сіздердің әрқайсыларыңыз өз өмірлеріңіздегі теріс қылықтар үшін барлық жауапкершілікті білулеріңіз керек. «Басқалармен олар сізбен бірге жүруді қалайтындай әрекет етіңіз» деген қағида бойынша өмір сүріңіз. Виртуалды кеңістіктегі және шынайы өмірдегі қатыгездіктің басқа көріністері сияқты кибербуллингіні толығымен жою мүмкін емес. Сондықтан ересектерді (атааналарды) өз проблемалары жайлы хабардар ету керек.
Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/E_Q2rB3ltmY?si=CNja5zILw6x5AdM0 https://drive.google.com/file/d/1DluC3Fgtsn8XaN562n9SbCIbXgbu7qNJ/view
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Таңғажайып жаңа жыл" тәрбие сағаты. 8-сынып
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
23.12.2024 |
|
|
Сынып: 8 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Жаңа жылдық тарту |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушылардың Жаңа жыл мерекесі туралы білімдерін кеңейту; Құндылықтарды құрметтеуге, мерекені ынтымақтастықпен өткізуге тәрбиелеу; Шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
Кибербуллингтің рөлдік құрылымы. ЕГЕР СІЗ ҚАТЫСУШЫ БОЛСАҢЫЗ НЕ ІСТЕУ КЕРЕК: ӨЗІҢІЗГЕ АЛҒАШҚЫ КӨМЕК» |
|
|
Мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, көңіл-күйлерін сұрау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. "Жаңа жыл қай елде қалай тойланады?" тақырыбында қысқаша ақпарат беру. Бейнеролик көрсету (таңдаулы елдердің Жаңа жылдық дәстүрлері туралы). Сұрақ-жауап: Жаңа жыл сіздер үшін қандай мереке? Бұл мереке сіздерге не береді? |
Балалардан алдын ала дайындап келген жаңа жылдық құттықтауларын (өлеңдер, әңгімелер, суреттер) көрсетуін сұрау. Әр оқушыға өз жұмыстарын таныстыруға мүмкіндік беру. |
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
"Шығармашылық сәт": Оқушылар топтарға бөлінеді. Әр топқа тапсырма беріледі: Жаңа жылдық безендіру жасау; Қысқа сахналық қойылым көрсету; Мерекелік өлең немесе ән орындау. Әр топ өз жұмыстарын таныстырады. Жаңа жылдық құттықтау сөздерді жазу және оқушылардың бір-бірін құттықтауы. |
"Жаңа жыл қандай айда келеді?" "Шыршаға ілінетін ойыншықтарды атаңыз." "Қыс мезгілінің ерекшеліктері қандай?" Қимылды ойындар: "Шыршаны безендірейік" (балалар екі топқа бөлініп, шыршаға жылдамдықпен ойыншықтарды іледі). "Қар лақтырайық" (қағаздан жасалған қарды себетке дәл тигізу). |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
"Тілек шыршасы" ойыны: Оқушылар шыршаға өз тілектерін іліп қояды. Сабақтың негізгі идеясын қорытындылау: Достық, мейірімділік, ортақ қуаныш сияқты құндылықтардың маңыздылығын атап өту. Мұғалімнің қорытынды сөзі мен алғыс айтуы. |
"Аппақ болып шығады, "Қыста ғана болады, |
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
Сабақтың мақсаты: кибербуллингінің не екенін, оның құрылымын және егер ол қатысушы болып шықса, қалай әрекет ету керектігін түсіну. Негізгі міндеттер:
Сабақтың барысы 1. Кіріспе (2 минутқа дейін) Кибербуллинг – бұл цифрлық технологияны қолдану арқылы қорқыту және бопсалау (қорқыту, хабарламалар, жағымсыз пікірлер жіберу, жалған ақпаратты тарату, қорлайтын пікірлер мен фотосуреттерді орналастыру). Түрлері: Ақпараттық технологиялардың белсенді дамуы басқа адамға агрессивті және құрметсіздік танытуға мүмкіндік береді. Кибербуллингінің бірнеше түрі бар:
Қазіргі балалар компьютерлерді, телефондарды және басқа гаджеттерді өте ерте игере бастайды, сондықтан ата-аналардың міндеті – жас ұрпақты күтпеген тосынсыйларға мүмкіндігінше ертерек дайындау. Кибербуллингіге қатысушылардың рольдерін қарастыру (бейнероликте):
Қорытындылай келе, сіздердің әрқайсыларыңыз өз өмірлеріңіздегі теріс қылықтар үшін барлық жауапкершілікті білулеріңіз керек. «Басқалармен олар сізбен бірге жүруді қалайтындай әрекет етіңіз» деген қағида бойынша өмір сүріңіз. Виртуалды кеңістіктегі және шынайы өмірдегі қатыгездіктің басқа көріністері сияқты кибербуллингіні толығымен жою мүмкін емес. Сондықтан ересектерді (атааналарды) өз проблемалары жайлы хабардар ету керек.
Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/E_Q2rB3ltmY?si=CNja5zILw6x5AdM0 https://drive.google.com/file/d/1DluC3Fgtsn8XaN562n9SbCIbXgbu7qNJ/view
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


