Материалдар / Тақырыбы: Ойын стратегиясын құру дағдыларын дамыту Сыныбы: 7
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Тақырыбы: Ойын стратегиясын құру дағдыларын дамыту Сыныбы: 7

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал жалпы білім беретін орта мектептердің дене шынықтыру пәні мұғалімдеріне керек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Желтоқсан 2020
378
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Сабақжоспары:

Сабақ:

Мектеп: №50 ОМ КММ


Күні :03.04.2019

Мұғалімнің аты – жөні : Омар Жақсыбек Жақсыгелдіұлы


Класс: 7

Қатысқандар: Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Ойын стратегиясын құру дағдыларын дамыту


Сабақтың мақсаты

Шағын футбол ойынына негізделген рөлдерді анықтай білу


Оқу мақсаты

5.2.8.8. Түрлі қимыл-қозғалыстарға негізделген рөлдерді анықтай білу


Бөлім №7

Шабуыл ойындарда дағдыларды және түсінуді үйрету


Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Доп, ысқырық, уақыт өлшегіш, қақпа


Талқылауға арналған сұрақтар :

Шағын футбол ойыны адам ағзасына тигізер пайдасы неде?

Не себепті .... деп ойлайсыз?

Шағын футбол адамның ағзасына тигізер әсері мол,яғни аяқ бұлшық еттерінің өсуіне жақсы әсер етеді және ептілікке шапшаңдыққа баулиды.

Ишара : шапшан жүгір, дәлдік,аут,айып добы.




Жоспарланған уақыт


Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

Сапқа тұрғызу

Мәлімдеме қабылдау

Сәлемдесу

Қауіпсіздік ережесін таныстыру

Саптық жаттығулар.

Оңға бұру

Солға бұру

Кері айналу

Секіре айналу

Жүру жаттығулары.

1.Қолымыз жоғарыда аяқ ұшымен жүру,

2.Қолымыз белде , аяғымыздың сыртымен жүру

3.Қолымыз белде , аяғымыздың ішімен жүру

4.Қолымыз алда, жартылай отырып жүру

5.Қолымыз желкеде, отырып жүру

Жүгіру жаттығулары

Жеңіл жүгіріспен жүгіру,

Қолымызды алға қарай айналдырып , оң қапталмен жүгіру

Қолымызды артқа қарай айналдырып, сол қапталмен жүгіру

Қолымызды алға тіке созып тіземізді алақанға тигізу

Қол жанда аяқтың сыртына алақанға тигізе секіру

Қол артта өкшені алақанға тигізе секіру

Демалу жаттығулары қолды жоғары көтеріп мұрынмен тыныс алу, қолды төменге түсіріп ауызбен шығару

Жалпы дамыту жаттығулары

Б.қ аяқ арасы иық деңгейінде мойнымызды оңға және солға айналдыру

Б.қ аяқ арасы иық деңгейінде қолымыздыиыққа қойыпалға және артқа айналдыру

Б.қ аяқ арасы иық деңгейінде оң қол жоғарыда сол қол белде оңға солға иілу

Б.қ аяқ арасы иық деңгейінде қол белде оңға және солға айналдыру

Б.қ аяқ арасы иық деңгейінде қол тізеде ішке және сыртқа айналдыру

Б.қ қол алдыда оң және сол аяқты соза екі қапталға отыру

Б.қ аяқ арасы иық деңгейінде тобығымызды ішке және сыртқа айналдыру

20 рет отырып тұру демалу, тыныс алу


Ортасы

Шағын футбол ойынын ережесы мен техникасының стратегиясын түсіндіремін.

ІІ топқа бөліп ойының қауіпсіздік ережесін түсіндіру оқушылар бір бірін итермеу аяқтан теппеу қадағаладым.



  1. Допты орнында тұрып әртүрлі тәсілдермен әріптесіне беруді дамыту; А) Допты аяқтын ішкі жағымен беру. Ә) Допты аяқтың үшімен беру. Б) Допты әріптесіне баспен беру.



  1. Допты қозғалыста әріптесіне беруді дамыту; А) Допты жүгіріп келе жатып бір ғана соққымен әріптесіне беру. Ә) Екі қатар бір- біріне қарама-қарсы әріптесіне айнамалы түрде беру көрсеттім.



  1. Әртүрлі кедергілерден өтіп допты алып жүру; А) Таяқшалардың арасынан жүгіріп өтіп допты әріптесінен алып қақпаға салу. Ә) Допты әртүрлі кедергілерден айналып өтіп қақпашыны әртүрлі тәсілдермен алдап допты қақпаға салу тәсілдерін көрсеттім.


Соңы

Тыныс алу жаттығулары.

Демді ішке алу және шығару

Үй тапсырмасы

Отырып түру жаттығуын жасау


Қосымша ақпарат



Саралауға – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырмасы қалай түрлендіресіз?


Допты аяқтын ішкі жағымен беру тәсілін орындай алған баламен орындай алмаған бірге қойып тапсырмаларды орындату. Сен мұны орындай аласың деп тапсырма беремін

Бағалау дескрипторы

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау дескрипторын құрамын.

Оқушылар шапшан жүгіруді менгерді.

Допты жүгіріп келе жатып бір ғана соққымен әріптесіне беруді менгерді.

Оқушылар командалық ойынды дұрыс көрсете білді.


Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік , АКТ – мен байланыс.Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).


Пәнаралық байланыс – Физика, тарих




Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма ? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма ?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Топтқа бөлініп топтық бірлестік бір-бірін түсіне білді.

Сабақ өте қызықты және жоғары деңгейде өтті

Жоспарланған саралау жаттығулары берілді

Уақытты тиімді пайдаландым

Жоспарыма қалыптастырушы бағалау дискрепторын енгіздім себебі нақты және шынайы бағалау жүрді

Қортынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты )

1: Оқушылар шапшан жүгірулері

2: Оқушылардың ойынға қызығушылықтары

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім ?

1: Жүйелі мақсат қойып жоспарлау және сол мақсатқа жете білу

2: Топтық жұмыс арқылы алға іргерілеуді білдім




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!