Бекітемін:
|
Тәрбие сағаты |
Терең білім, еңбекқорлық және отаншылдық |
||||
|
Күні |
01.09.2022ж |
||||
|
Класс жетекші |
Тайбаканова Мадина Жумабековна |
||||
|
Класс: 5 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
Еңбекті жан тәнімен сүймейінше, ешбір талант та, ешбір кемеңгер де шықпайды. ( Д.И.Менделеев) |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға еңбектің адам үшін маңыздылығын жан – жақты аша отырып, отаншылдықпен білімге деген қабілетін дамыту. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Отансүйгіштік, еңбекқорлық |
||||
|
Ресімдеу: |
Слайд |
||||
|
Музыкалық және бейне көркемдеу: |
Плакат |
||||
|
Үлестірмелі материалдар: |
Таратпа қағаздар, |
||||
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
«Менің саяхатым» көрмесі |
||||
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Мақал – мәтелдер жинағы , интернет материалы |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал - жабдықтары |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі ( 7 минут) |
Қазақстан Республикасының Гимні орындалады. (аудиозапись қосылады)
«Көршіге -
комплимент» Топқа бөлу. Еңбекші баланың, Отанның, оқулықтың суреттері арқылы топқа бөлінеді. І топ. «Білім» ІІ топ : «Отан» ІІІ топ: «Еңбек » |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, түгенделеді, партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады. Оқушылар кезектесіп өздерінің көршілеріне жылы лебіздерін айтады. Қиынды қағаздарды таңдай отырып, үш топқа бөлінеді. |
|
||
|
Сабақтың басы (13 минут) |
«Таза тақта» әдісі Тақтада тақырыпқа сай суреттер ілінеді. Оқушылар сол суреттерді талдай отырып, сабақтың тақырыбын ашады. «Білгенге маржан»
|
Фотосуреттерге қарай отырып тақырыптың мазмұнын ашады. Оқушылар білім күні, қазақтың мектептерінің ашылуы туралы алғашқы мәліметтермен танысады. |
фотосуреттер интербелсенді тақта, слайд |
||
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
«Пазл»әдісі. Әр топқа 3 түрлі сурет қиындылары беріледі. Құрастырылған суретке тақырып қойып, қорғау тапсырылады. «Шатастырылған логикалық тіркестер» әдісі Шатастырылған сөздердің қиындылары беріледі. Сол қиындылардан мақал құрастыру тапсырылады. -Отан үшін күрес — Ерге тиген үлес. -Отансыз адам — Ормансыз бұлбұл. -Отан — елдің анасы Ел - ердің анасы -Туған жердей жер болмас, Туған елдей ел болмас. -Еңбек етпей елге өкпелеме, Егін екпей жерге өкпелеме. -Еңбек етсең ерінбей, Тояды қарның тіленбей. -Еңбек ерлікке жеткізер, Ерлік елдікке жеткізер. -Оқу - білім азығы, Білім – ырыс қазығы. -Білімдіге дүние жарық. Білімсіздің күні ғаріп. -Ғылым - теңіз, білім - қайық. -Жеті жұрттың тілін біл, Жеті түрлі білім біл. |
Сурет қиындыларын құрастырып қорғайды. Мақалдың жалғасын табады. |
мақал қиындылары |
||
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
«Білімімді қорытамын» Әр топқа өз топ аттарына сай сөз тіркестерімен постер құрайды. «Гүлге қонған көбелек» әдісі Оқушылар таратылған көбелекке сабақтан алған әсерлері туралы жазып, гүлге қондырады. |
Еңбектің білімнің, отаншылдық қасиеттер туралы өз ойларын қорытындылап айтады. Көбелектерді гүлге жабыстырады |
А4 парақ, фламастер
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Терең білім, еңбекқорлық және отаншылдық
Терең білім, еңбекқорлық және отаншылдық
Бекітемін:
|
Тәрбие сағаты |
Терең білім, еңбекқорлық және отаншылдық |
||||
|
Күні |
01.09.2022ж |
||||
|
Класс жетекші |
Тайбаканова Мадина Жумабековна |
||||
|
Класс: 5 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
Еңбекті жан тәнімен сүймейінше, ешбір талант та, ешбір кемеңгер де шықпайды. ( Д.И.Менделеев) |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға еңбектің адам үшін маңыздылығын жан – жақты аша отырып, отаншылдықпен білімге деген қабілетін дамыту. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Отансүйгіштік, еңбекқорлық |
||||
|
Ресімдеу: |
Слайд |
||||
|
Музыкалық және бейне көркемдеу: |
Плакат |
||||
|
Үлестірмелі материалдар: |
Таратпа қағаздар, |
||||
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
«Менің саяхатым» көрмесі |
||||
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Мақал – мәтелдер жинағы , интернет материалы |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал - жабдықтары |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі ( 7 минут) |
Қазақстан Республикасының Гимні орындалады. (аудиозапись қосылады)
«Көршіге -
комплимент» Топқа бөлу. Еңбекші баланың, Отанның, оқулықтың суреттері арқылы топқа бөлінеді. І топ. «Білім» ІІ топ : «Отан» ІІІ топ: «Еңбек » |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, түгенделеді, партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады. Оқушылар кезектесіп өздерінің көршілеріне жылы лебіздерін айтады. Қиынды қағаздарды таңдай отырып, үш топқа бөлінеді. |
|
||
|
Сабақтың басы (13 минут) |
«Таза тақта» әдісі Тақтада тақырыпқа сай суреттер ілінеді. Оқушылар сол суреттерді талдай отырып, сабақтың тақырыбын ашады. «Білгенге маржан»
|
Фотосуреттерге қарай отырып тақырыптың мазмұнын ашады. Оқушылар білім күні, қазақтың мектептерінің ашылуы туралы алғашқы мәліметтермен танысады. |
фотосуреттер интербелсенді тақта, слайд |
||
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
«Пазл»әдісі. Әр топқа 3 түрлі сурет қиындылары беріледі. Құрастырылған суретке тақырып қойып, қорғау тапсырылады. «Шатастырылған логикалық тіркестер» әдісі Шатастырылған сөздердің қиындылары беріледі. Сол қиындылардан мақал құрастыру тапсырылады. -Отан үшін күрес — Ерге тиген үлес. -Отансыз адам — Ормансыз бұлбұл. -Отан — елдің анасы Ел - ердің анасы -Туған жердей жер болмас, Туған елдей ел болмас. -Еңбек етпей елге өкпелеме, Егін екпей жерге өкпелеме. -Еңбек етсең ерінбей, Тояды қарның тіленбей. -Еңбек ерлікке жеткізер, Ерлік елдікке жеткізер. -Оқу - білім азығы, Білім – ырыс қазығы. -Білімдіге дүние жарық. Білімсіздің күні ғаріп. -Ғылым - теңіз, білім - қайық. -Жеті жұрттың тілін біл, Жеті түрлі білім біл. |
Сурет қиындыларын құрастырып қорғайды. Мақалдың жалғасын табады. |
мақал қиындылары |
||
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
«Білімімді қорытамын» Әр топқа өз топ аттарына сай сөз тіркестерімен постер құрайды. «Гүлге қонған көбелек» әдісі Оқушылар таратылған көбелекке сабақтан алған әсерлері туралы жазып, гүлге қондырады. |
Еңбектің білімнің, отаншылдық қасиеттер туралы өз ойларын қорытындылап айтады. Көбелектерді гүлге жабыстырады |
А4 парақ, фламастер
|
||
шағым қалдыра аласыз




















