Қысқа мерзімді жоспар
Бекітемін:
|
Бөлімі: |
Стреометрия аксиомалары.Кеңістітегі параллельдік |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түзі мен жазықтықтың өзара орналасуы.Жазықтықтың паралеллельдігі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.2.5 - жазықтықтардың параллельдік белгісін және қасиеттерін білу, оларды есептер шығаруда қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- жазықтықтардың параллельдік белгісін және қасиеттерін біледі -жазықтықтардың параллельдік белгісін және қасиеттерін есептер шығаруда қолданады |
|
Құндылық |
Әділдік пен жауапкершілік қасиеттерін жеке тапсырма орындауда естеріне салу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5-7 мин. Сабақтың ортасы 33-35мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу Сынып тазалығын,оқушылардың сабаққа дайындығын және үй тапсрымасын тексеру Бүгінгі сабақта меңгертіндеріңіз: жазықтықтардың параллельдік белгісін және қасиеттерін есептер шығаруда қолдану Сыныпты геометриялық фигураларды таңдау арқылы екі топқа бөлемін 1 топ Параллелепипед 2 топ Призма Параллелепипед тобына №8.5 ABCDA1B1C1D1 параллелепипедінде жазықтықтар параллель болатынын дәлелдеңдер. А) AB B1 және CD D1 ; Ә) A B1D1 және BD C1 . Призма тобына АВСДЕF A1B1C1D1 E1F1 дұрыс алтыбұрышты призмада келесі жазықтықтар параллель болатынын дәлелдеідер: а)АВС және A1B1C1 ; б) AB B1 және ДЕ E1 ; в) AСC1 және ДF F1 . Жеке жұмыс «Ақиқат,жалған» немесе «иә,жоқ» әдісі арқылы Келесі тұжырымдардың қайсысы дұрыс.
Тапсырма 1 АВСДЕF A1B1C1D1 E1F1 дұрыс алтыбұрышты призманың АВ қырымен айқас қырын көрсетіңдер. Тапсырма 2 АВСДA1B1C1D1 кубының АВ қырына параллель қырын көрсетіңдер. |
Оқушылар геометриялық фигураларды таңдап әрбір оқушы таңдаған топқа барады Дескриптор -жазықтықтардың параллель болатынын анықтайды Дескриптор -жазықтықтардың параллель болатынын анықтайды
Оқушылар кестені дұрыс,дүрыс емес немесе иә,жоқ әдісі арқылы жазып орындайды Дескриптор - призманың қырын және айқас қырын көрсетеді Дескриптор - кубтың қырын және параллель қырын көрсетеді |
«Жарайсыңдар» «Керемет» «Өте жақсы»
Жалпы балл-4
Жалпы балл-3 Жалпы балл-3 |
Слайд Геометриялық фигуралар Оқулықпен жұмыс Карточкамен жұмыс
Слайд |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. 5 мин |
Рефлекция "Синквейн" әдісіОқушыларға сабақ тақырыбы бойынша қысқаша өлең немесе бес жолды синквейн жазуды ұсынамын: Бірінші жол – сабақтың тақырыбын білдіретін бір сөз. Екінші жол – тақырыпқа қатысты екі сын есім. Үшінші жол – үш етістік (әрекет). Төртінші жол – тақырып бойынша қысқаша сөйлем. Бесінші жол – тақырыпты қорытындылайтын бір сөз. Бұл әдіс оқушылардың креативті ойлауын дамытады. Үй тапсырмасы №8.9 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түзу мен жазықтықтың өзара орналасуы.Жазықтықтың паралеллельдігі
Түзу мен жазықтықтың өзара орналасуы.Жазықтықтың паралеллельдігі
Қысқа мерзімді жоспар
Бекітемін:
|
Бөлімі: |
Стреометрия аксиомалары.Кеңістітегі параллельдік |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түзі мен жазықтықтың өзара орналасуы.Жазықтықтың паралеллельдігі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.2.5 - жазықтықтардың параллельдік белгісін және қасиеттерін білу, оларды есептер шығаруда қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- жазықтықтардың параллельдік белгісін және қасиеттерін біледі -жазықтықтардың параллельдік белгісін және қасиеттерін есептер шығаруда қолданады |
|
Құндылық |
Әділдік пен жауапкершілік қасиеттерін жеке тапсырма орындауда естеріне салу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5-7 мин. Сабақтың ортасы 33-35мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу Сынып тазалығын,оқушылардың сабаққа дайындығын және үй тапсрымасын тексеру Бүгінгі сабақта меңгертіндеріңіз: жазықтықтардың параллельдік белгісін және қасиеттерін есептер шығаруда қолдану Сыныпты геометриялық фигураларды таңдау арқылы екі топқа бөлемін 1 топ Параллелепипед 2 топ Призма Параллелепипед тобына №8.5 ABCDA1B1C1D1 параллелепипедінде жазықтықтар параллель болатынын дәлелдеңдер. А) AB B1 және CD D1 ; Ә) A B1D1 және BD C1 . Призма тобына АВСДЕF A1B1C1D1 E1F1 дұрыс алтыбұрышты призмада келесі жазықтықтар параллель болатынын дәлелдеідер: а)АВС және A1B1C1 ; б) AB B1 және ДЕ E1 ; в) AСC1 және ДF F1 . Жеке жұмыс «Ақиқат,жалған» немесе «иә,жоқ» әдісі арқылы Келесі тұжырымдардың қайсысы дұрыс.
Тапсырма 1 АВСДЕF A1B1C1D1 E1F1 дұрыс алтыбұрышты призманың АВ қырымен айқас қырын көрсетіңдер. Тапсырма 2 АВСДA1B1C1D1 кубының АВ қырына параллель қырын көрсетіңдер. |
Оқушылар геометриялық фигураларды таңдап әрбір оқушы таңдаған топқа барады Дескриптор -жазықтықтардың параллель болатынын анықтайды Дескриптор -жазықтықтардың параллель болатынын анықтайды
Оқушылар кестені дұрыс,дүрыс емес немесе иә,жоқ әдісі арқылы жазып орындайды Дескриптор - призманың қырын және айқас қырын көрсетеді Дескриптор - кубтың қырын және параллель қырын көрсетеді |
«Жарайсыңдар» «Керемет» «Өте жақсы»
Жалпы балл-4
Жалпы балл-3 Жалпы балл-3 |
Слайд Геометриялық фигуралар Оқулықпен жұмыс Карточкамен жұмыс
Слайд |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. 5 мин |
Рефлекция "Синквейн" әдісіОқушыларға сабақ тақырыбы бойынша қысқаша өлең немесе бес жолды синквейн жазуды ұсынамын: Бірінші жол – сабақтың тақырыбын білдіретін бір сөз. Екінші жол – тақырыпқа қатысты екі сын есім. Үшінші жол – үш етістік (әрекет). Төртінші жол – тақырып бойынша қысқаша сөйлем. Бесінші жол – тақырыпты қорытындылайтын бір сөз. Бұл әдіс оқушылардың креативті ойлауын дамытады. Үй тапсырмасы №8.9 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Стикерлер |
шағым қалдыра аласыз













