Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Үшбқрыш теңсіздігі.7-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Түзулердің өзара орналасуы |
Мектеп:Қарақұдық НОМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 13.02.2020ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Тлеулина Б.Ш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7. пәні: Геометрия |
Қатысқандар саны:… Қатыспағандар саны: ........ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Үшбұрыш теңсіздігі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.3.1 үшбұрыш теңсіздігін білу және қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: үшбұрыштың бұрыштары мен қабырғалары арасындағы қатысты біледі; Көбісі: үшбұрыштың бұрыштары мен қабырғалары арасындағы қатысты біледі және есептер шығаруда қолданады; Кейбірі: үшбұрыш теңсіздігін біледі және қолданады, дәлелдейді; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Үшбұрыш теңсізгі туралы теореманы біледі Есептер шығаруда үшбұрыш теңсіздігі туралы теореманы қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Үшбұрышқа байланысты атаулар – медиана, биссектриса, гипотенуза, катеттердің мағынасын қазақ тілінде түсіндіре алу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларға үшбұрыштар туралы қызық мәліметтер бере отырып, үшбұрыш теңсіздігі туралы түсінікті бекіту, көзқарастарын кеңейту, өз пікірлерін білдіре білуге үйрету. Сиқырлы үшбұрыш есептері арқылы логикалық ойлары мен тез есептей білу дағдыларын дамыту. Бірлесе отырып жұмыс жасай білуге тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
алгебра, сурет пәндері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
ноутбук |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Үшбұрышқа байланысты алғашқы ұғымдар, өлшемдер, суреттер, қасиеттерді түсіндіре алу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 1-5 минут 6-10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу 1. Үй жұмысын тексеру. 2. Авторлық орындық. Эсселер шағын. « Үшбұрыштар елінде.» « Үшбұрыштар өмірде» 3. Ауызша тест. «Иә» және «Жоқ». 10 сұрақ. «Иә»-жасыл белгі, оң қол. «Жоқ» - қызыл белгі, сол қолды көтеру.
Смайлинг арқылы бағалау |
Түрлі түсті қағаздар Бағалау парақтары.
суреттер
ноутбук |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 11-30 минут |
«Адасқан әріптер» әдісі Тақырып : Үшбұрыш теңсіздігі 4. Дәптермен жұмыс. № 1. Дәптерге 1 түзуде жатпайтын А,В,С нүктелерін салып, белгілеу, сызғышпен оларды кесінділермен қосу. Қабырғаларды өлшеп шамасын жазу. № 2. Ең үлкен қабырғасының ұзындығы қандай?. Қалған екі қабырғаның қосындысы және айырмасы қандай. ? Ең үлкен қабырғаны осы шамалармен салыстыр. Не айтуға болады?
5. Ауызша сұрақтар № 3. АВ қабырғасы үшін қандай теңсіздіктер орындалады ? АС қабырғасы үшін қандай теңсіздіктер орындалады ? ВС қабырғасы үшін қандай теңсіздіктер орындалады ? № 4. Үшбұрыштың 1 қабырғасы басқа 2 қабырғаның қосындысына тең немесе үлкен болуы мүмкін бе ? |
Дәптер
ноутбук
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
31-33 минут
34-36 минут |
6. Топтық жұмыс. Үшбұрыштар теңсіздігі І топқа. Қосынды үшін а в + с Суретін салуды, белгілеуді айтып отырады. Қосымша кесінді, нүктелерге түсінік беріп, шыққан фигуралар бойынша қажетті ережелерді пайдаланады, теңсіздікті қорытады. а в + с ІІ топқа. Айырма үшін в а- с Теореманың тұжырымын және одан шығатын салдарды айтып а в + с теңсіздігін түрлендіру арқылы в а- с теңсіздігін қорытады
Сергіту сәті. «Мен қандаймын?...» психологиялық ойыны. – Сіз лидерсіз. Әрқашан белсендісіз. – Сіз жұмыс істегенді, оқып үйренгенді ұнатасыз. – Үнемі көтеріңкі көңіл-күйде жүресіз. – Сіз креативті жансыз. Идеяңыз, фантазияңыз және энергияңыз мол. – Сіз өте мейірімді жансыз. Жүрегіңіз жақсылық пен мейірімге толы. |
Постер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7. Ауызша есептер. Осындай қабырғалары бар үшбұрыштар бола ма ? «Иә» және «Жоқ». 10 сұрақ. |