Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: I-тарау. Жүгіру,секіру және лақтыру дағдыларын дамыту және жетілдіру |
Мектеп: С. Бердіқұлов атындағы орта мектеп |
|
Күні 23.02.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Нукетаев М. Б. |
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Секіру және оның түрлері. |
|
Оқу мақсаты |
7.1.2.2 қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жетілдіру және қорытындылау |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық білім алушылар орындай алады: Секірудің түрлерін біледі. Қарапайым қимыл -қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттіліктерді түсінеді және көрсете алады. Білім алушылардың көпшілігі орындай алады: Секірудің түрлерін біледі. Қарапайым қимыл -қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттіліктерді түсінеді және көрсете алады. Өзінің мықты және осал тұстарына талдау жасайды Кейбір оқушылар орындай алады: Секірудің түрлерін біледі. Қарапайым қимыл -қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттіліктерді түсінеді және көрсете алады. Өзінің мықты және осал тұстарына талдау жасайды. Басқаларға көмек көрсетеді. Өзін-өзі және басқаларды бағалайды. |
|
Жетістік критерйиі |
Қимыл-қозғалыс жаттығуларын жетілдіреді Жаттығуларды ретімен орындайды |
|
Тілдік мақсаты |
Ұшу, қону, итерілу, екпін алу, жерге қону |
|
Құндылықтар |
Еңбек пен шығармашылық:өзінің жұмысын ұйымдастыра білу, белсенділік, ынталылық,адалдық,жұмысқа деген қызығушылық, үздік нәтижеге қол жеткізу, ұждандылық, ынталарын білім алушылардың бойына дарыту. |
|
Пәнаралық байланыс |
Сабақты математика, физика, биология, пәндерімен байланыстыру. |
|
АКТ қолдану дағдысы |
Интернет желісі арқылы үйренді, теледидар бағдарламалары арқылы ақпарат алды. |
|
Алдыңғы оқу |
Алдыңғы сыныптардан секіру жаттығуларын біледі. |
|
|
Сабақ барысы |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Белгілер: Б = барлық сынып Тәж = оқушы тәжірибесі Т= топтық жұмыс К = оқытушы көрсетеді ЖЖ = жұптық жұмыс Ф = формативті бағалауды қолдайды Ж = жеке жұмыс |
Ресурстар |
Сабақтың басы 10 минут |
Жағымды орта қалыптастырамын. Шаттық шеңберін құрып, білім алушылардың назарын сабаққа шоғырландыру. (Миға шабуыл әдісі арқылы) Бір орында оңға, солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру, жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру. Жүгіруден жүріске өтіп, жалпы дамыту жаттығуларын жасау. |
Бос кеңістік |
Сабақтың ортасы 20-25 минут |
(Т,С,Ф)Ойын алаңында бірінің ішіне бірін диаметрі 7-9 және 3-4м болатын екі шеңбер сызады. Ойыншылардың қатарынан жүргізуші - «қасқыр» таңдалады. Оның орны – шағын шеңберде (бақта). Қалған ойыншылар - «қояндар». Олар үлкен шеңберге орналасады. Мұғалімнің белгісі бойынша «қояндар» екі аяқпен секіріп, баққа кіреді және кері қарай секіріп қайтады. Жүргізуші қолын тигізіп, барынша көп «қояндарды» ұстап алуға тырысады. (С,Т)Жүргізуші шеңбердің ортасында тұрып, қап байланған жіпті ол ойыншылардың аяқ астарынан өтетіндей етіп едем бойымен айналдырады. Қатысушылар қаптың қимылын мұқият бақылап, тигізбеу үшін секіреді. Қапқа немесе жіпке айналу тоқтайтындай қатты тиген ойыншы ойыннан шығады, ал жүргізуші жіпті қайта айналдырып, ойынды жалғастырады. Егер ойыншы жіпке немесе қапқа оның айналысын аз ғана тоқтатып тиетін болса, ол ойыннан шықпай, ойын жалғасады. Жіп тимеген ойыншы жеңімпаз болып табылады. (С,Т) Барлық ойыншылар екі бірдей командаға бөлінеді. Алаңда секіру үшін сызықпен сөре белгіленеді. Бірінші команданың ойыншысы сызыққа тұрып, орнынан барынша алысқа секіруге тырысады. Осы команданың келесі ойыншысы қайтадан белгіленген сызыққа тұрады да, орнынан секіреді. Оның қонуы өкшесі бойымен сызықпен белгіленеді. Команданың барлық ойыншылары осылай секіреді. Содан кейін секіруді сол сөре сызығынан, бірақ сызықтар шатасып кетпеу үшін, сәл тысқары екінші команда ойынға түседі. Дискриптор: Білім алушылар: -ойын ережелерін сақтайды -қозғалыс түрін (секіру) анықтайды - Секіру(серпілу, ұшу, қону) техникасын орындайды -секіру кезіндегі (тізесін ішке алмау, жарақат алып қалуы) тәуекелдерді анықтайды. |
бос ойын кеңістігі, бор, рулетка |
Сабақтың соңы 5 минут |
Білім алушылардың тынысын қалпына келтіру жаттығуларын жасатамын. Рефлексия: Білім алушылар бір-бірін бағдаршам әдісі арқылы бағалайды. |
Екі сөйлем арқылы өз ойын жеткізуі керек |
Саралау-оқушыларға қалай қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Білім алушылардың деңгейіне қарай тапсырма беремін. Қажеттіліктерін қанағаттандырамын. Білім деңгейі жоғары дәрежелерге арнайы тапсырма беремін. Басқа білім алушыларға солардың артынан қайталатып тапсырма жасатамын. |
1. Критериялды бағалау әдісін
қолданамын. 3.Бағдаршам әдісімен бағалаймын. |
1.Дұрыс тыныс алуды қадағалаймын 2.Дұрыс мүсінін қалыптасуын ескеремін 3.Ж.Д.Ж-ң ағзаға әсер ететінін қадағалау 4. Сабақ барысында қауіпсіздік ережесінің сақталуын ескеремін. |
Сабақ бойынша рефлексия сабақ мақсаттары / оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар сабақ мақсатына жетті ме? Егер жоқ болса, неге жоқ? Сабақта саралау дұрыс өткізілді
ме? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |