Материалдар / Ашық сабақ: " Көп мүшелерді қосу және азайту " 7 сынып

Ашық сабақ: " Көп мүшелерді қосу және азайту " 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Топтарымен жұмыс жасалды және қарқын тәсілінің кейбір оқушылардың жылдам жұмыс істеуіне көңіл бөлінді. Дескриптор. 1.Сұрақ –жауап алу әдісі «Ия-жоқ» 2. Өзі және өзгені бағалау. Сабақты сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін оындау барысында қауіпсіздік техникасын сақтау.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Желтоқсан 2017
949
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1В Мектеп

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Толбаева.Г.А

Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Көпмүшелерді қосу және азайту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.7


Сабақтың мақсаты

- көпмүшелерді қосу және азайтуды орындау;


Бағалау критерийі

  • Көпмүшелерді қоса алады

  • Көпмүшелерді азайта алады

Тілдік мақсаттар

Көпмүшелерді қосу мен азайтуды орындағанда негіздеу жүргізеді.

Құндылықтырға баулу

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау

Пәнаралық байланыс

информатика

Тақырып бойынша алдыңғы білім

көпмүше анықтамасын біледі

оның дәрежесін табуды біледі

көпмүшені стандарт түрге келтіріп,анықтай алады

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Білім алушыларды түгендеу

Көңіл күйлеріңізге сәйкес келетін смайликті таңдаңыз


Топқа бөлу.I- топ,ІІ-топ,ІІІ-топ,IV-топ

Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу үшін «40секунд» «Миға шабуыл» әдісін колдана отырып оқушыларға сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіре отырып,өткен тақырыпты сұраймын.

1.Бірмүше деп нені айтады?

2.Бірмүшенің дәрежесі дегеніміз не?

1.Көпмүше дегеніміз не?

2.Көпмүшенің мүшелері дегеніміз не?

3.Екімүше дегеніміз не?

4.Үшмүше дегеніміз не?

5.Ұқсас мүшелерін біріктіру дегеніміз не?

6.Көпмүшенің дәрежесі деп нені айтады?

Дәптердегі үй жұмысын тексеру.

Слайд

Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты меңгеру үшін оқушыларға

І,ІІ- топқа көпмүшелерді қосу ережесі

ІІІ,IV-топқа көпмүшелерді азайту ережесі беріледі. Жақшаларды ашу және жақшаларға алу ережелерін қайталаймын.

Материалды бекітуді өздік жұмыс арқылы, соңынан өзара тексеру жүргізіп ұйымдастыруға болады.

Шағын топтарға көпмүшелерді қосу мен азайтуға арналған тапсырмалары бар үлестірмелер ұсынамын. Кітаппен жұмыс.

12.1

  1. х2+5 және х2-4

  2. у-2х және 4х+6

12.2

1)20+а3 және 90а3+21

2) 4в-с2 және -17в+8с2


Қалыптастырушы бағалауға арналғантапсырмалар.

1-тапсырма

1) Айталық, A = x22xy

B = 3x2,C = x2болсын.

а) A + B C

b) A B C өрнектерін ықшамдаңыз.

Дескриптор Білімалушы

жақшаларды ашады; .(1 балл)

ұқсас мүшелерді біріктіреді (қосады, алады). .(1 балл)


2-тапсырма

Топтық жұмыс

Боялған фигуралардың аудандарын табыңыз:

Мұғалімге нұсқау: деңгейлік топтарға бөлінген оқушыларға арналған тапсырмалар



Дескриптор Білімалушы

- өрнек құрастырады; .(1 балл)

- бірмүшелерді көбейтеді; .(1 балл)

- көпмүшелердің айырмасын орындайды; .(1 балл)

- жауапты стандарт түрде жазады. .(1 балл)


Тақырыпқа байланысты кестені толтыруда «Қарқынды» әдісімен орындайды.

12.5

А

В

А+В

А-В

8,1-7х3

9,2х3-10



-15,1+6у2

23,4-11у2




Дескриптор

-ұқсас мүшелерді біріктіреді.(1 балл)

- ұқсас мүшелерді қосады. .(1 балл)

- ұқсас мүшелерді алады. .(1 балл)


Оқушылардың қажеттілігін қанағаттандыру үшін олардың түсінуін «Стикеркөрсету» тәсілі арқылы қарым-қатынас жасаймын.

.«Стикерлер» арқылы бағалау.






Дескриптор

«Стикерлер»

«Смайликтер»

Сабақтың соңы

Тапсырма: «Миының суретін сал»дәптерге салып,сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толықтырады.

Үйге тапсырма:№12.3 №12.4

Кесте,дескриптор, түрлі -түсті қарандаш

Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?



Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Оқушыларды ойланту үшін сұрақтар беру арқылы диалогқа түсірдім, оқушылар үнемі бағаланып отырды, «Қарқын» әдісінде электронды

Дереккөздер қолдана отырып,пәнді оқытудан оқушыны оқытуға жұмыс жасалды.

Дескриптор.

Көпмүшелерді қоса алады

Көпмүшелерді азайта алады

«Стикерлер »,«Смайликтер» және «Миының суретін салу» арқылы;

Қозғалыс эмоционалды разрядтар, саусақ, баланың қозғалыс белсенділігі үшін арнайы ұйымдастырылған жылжымалы ойындар.

ДК-мен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік талаптары:
1. Компьютерде жұмыс істеу кезінде көздің экраннан ең қолайлы қашықтығын (60-70 см) сақтау керек.
2. Оқушылар көзді демалдыру жаттығуларын білуі керек.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақта оқушы жұмыстарына ауызша және жазбаша кері байланыс ұсына отырып оқу мақсаты қол жетімді болды.

Сабақ жоспарынан ауытқу,кері байланыста болды.

Оқушыға кері байланысқа «Мен нені білдім, нені үйрендім» тәсілін, «Миының суретін салуды» алдым.Сыни тұрғыдан ойлай білуге үйрету үшін қолдандым.

Бұл тарауда сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз



Көпмүшелерді қосу және азайтуда оқылым, жазылым жасай білуі, көпмүшелерді қосу және азайту туралы ұғым қалыптасты.



Кері байланыс алу.Жапырақ түріндегі стикер

Маған барлығы түсінікті.

Түсінбеген тұстарым бар

 Ештеңе түсінбедім 

 

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе:

  • 1) Көпмүшелерді қоса алады

Көпмүшелерді азайта алады.

2) Топтық жұмыста функционалдық сауаттылыққа байланысты есепті оқушылар қызыға шығарды.

















Сабақтың барысы











AL кесіндісінен бастап, берілген фигураға тең фигураны салыңыз.



Дескриптор Білімалушы

сәйкес тең элементтерін анықтайды;

берілген фигураға тең фигураны салуды орындайды.

2-тапсырма

Берілген фигураларды пайдаланып

a) периметрлерін салыстырыңыз;

b) периметрлері тең фигураларды тең фигуралар деп атауға бола ма?

c) аудандарын салыстырыңыз;

d) аудандары тең фигураларды тең фигуралар деп атауға бола ма?

e) периметрі мен ауданы тең фигураларды тең фигуралар дейміз бе?

12

Нұсқаулық: дәл осындай үлгіде периметрлері тең, бірақ аудандары әртүрлі және аудандары

тең, бірақ периметрлері тең емес тіктөртбұрыштарды қарастыруға болады.

ДескрипторБілімалушы

әрбір жағдай үшін периметрлерді салыстырады;

әрбір жағдай үшін аудандарды салыстырады;

сәйкесінше қорытындылар жасайды.




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ