Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
дене шынықтыру пәні ашық сабақ 1 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 5 бөлім: Ойын арқылы қимыл- қозғалыс дағдыларын үйрету |
Мектеп: № 124 орта мектеп |
|||
Мұғалімнің аты-жөні: Жалғас Мамытов Қалыбайұлы |
||||
Сынып: 1 «а» |
Қатысқаны: 17 |
Қатыспағаны:- |
||
Сабақ тақырыбы |
Ойын жеке физикалық қасиеттерді дамыту құралы |
|||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
1.3.1.1 Салауатты өмір салты үшін дене белсенділігінің маңыздылығын білу |
|||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||
|
Саппен қатарға тізілу. Зал ішінде жеке және жұптасып қауіпсіз жұмыс жасайды |
|||
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
|||
|
Тапсырмаларды орындау үшін жылдам жұптасады. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||
|
Оқушылар өз мүмкіндіктерін танытады өз кемшіліктері мен әлеуетін анықтайды. |
|||
Жетістік критерийлері |
Денсаулық ұғымы туралы ой бөліседі; Дене белсенділігінің денсаулыққа тигізетін пайдасын мысал келтіре отыра түсіндіреді. |
|||
Тілдік мақсаттар |
Ойын барысында оқушылардың дағдыларын пайдалану |
|||
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: |
|||
|
Сәлеметсіздер ме? ( здраствуйте) Hello. Сау болыңыздар ( До свидания) Good bay |
|||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: |
|||
|
Сабақ барысында оқушылар сұрайды, бір- біріне сұрақ қояды, өзара қарым-қатынаста болады |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||
|
Жаттығу барысында күш қай буынға түседі |
|||
|
Не себепті .....деп ойлайсыз? |
|||
|
Жүгіргенде аяққа күш түседі, допты лақтырғанда қолға күш түседі. |
|||
Құндылықтарды дарыту |
Ойын ойнау кезінде оқушылардың арасында қарым- қатынас орнатылды. |
|||
Пән аралық байланыстар |
Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі,математика, дүниетану |
|||
АКТ пайдалану дағдысы |
АКТ ( ноутбук) осы арқылы слайд, бейнеролик, фотоларды ұсындым |
|||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Дене белсенділігі кезінде жүрек соғысы және тыныс алу |
|||
Сабақтың барысы |
||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтың жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
Басы 8-10 минут |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. Сәлемдесу. Оқушылардың киіміне көңіл аудару. Орнында бұрылу жаттығулары.Оңға, солға,кері айналу. Жүру жаттығулары.Қол жоғары аяқтың ұшымен жүру. Қол белде өкшемен жүру.Қол алда жартылай отырып жүру, толық отырып жүру. Жүгіру жаттығулары. Жеңіл жүгіріс. Қол алда тізені көтеріп жүгіру. Қол артта өкшені тигізіп жүгіру. ЖДЖ Б.Қ қол белде, 1-2 басты оңға, 3-4 солға айналдырамыз. Б.Қ. қол иықта, 1-2 алға, 3-4 артқа айналдырамыз. Б.Қ. қол кеуде алдында бүгулі 1-2 қолды бүгіп, 3-4 жазып сермейміз. Б.Қ. қол белде аяқ иық деңгейінде алшақ, 1-2 оңға 3-4 солға иілеміз. Б.Қ. қол белде оң аяқпен 4-рет, сол аяқпен 4-рет қос аяқпен 4-рет секіреміз. Б.Қ. секіріп екі қолмен жоғарыдан шапалақтау. Б.Қ. 1-тіреп отыру,2-тіреп жату,3-тіреп отыру, 4-бастапқы қалып |
Кең бос кеңістік Кеуде тік Кеуде тік Көз жұмылмайды http://nsportal.ru/detskiy-sad/raznoe/2012/11/19/karoteka-podvizhnykh-syuzhetnykh-igr |
||
Ортасы 23- 25 минут |
«Торғайлар мен мысық» ойыны. Балалар алаңның не бөлменің бір бұрышына қойылған аласа сәкілерге не кубиктерге ( биіктігі 10-12 см) мінеді. Бұл шатырдағы «Торғайлар» балалардан алыс бөлменің бір бұрышында мысық отырады, ол ұйқыда «Торғайлар» жолға ұшып шығады, деп мұғалім хабарлаған кезде, оқушылар сәкілерден, кубиктерден секіріп түсіп, жан –жаққа бытырап ұшады. «Мысық» ұйқысынан оянып, керіліп, « Мияу-мияу» дейді де, шатырға тығылған торғайларды ұстай жөнеледі.Қолға түскен торғайларды мысық үйіне алып келеді. Тапсырма
Қарапайым Аяқтың ұшымен Тізені жоғары Аяқты артқа көтеріп жүгіріс жүгіру көтеріп жүгіру жүгіру Суретте бейнеленген дене қимылдарын атаңыз. Жүгірудің денсаулыққа тигізетін әсері қандай? Жұпта ой бөлісіңіз. Қарапайым жүгіріс Аяқтың ұшымен жүгіру Тізені жоғары көтеріп жүгіру Аяқты артқа көтеріп жүгіру Суретте бейнеленген жүгіру түрлерін орындаңыз. |
Кең бос алаң Ысқырғыш Сәкі, кубиктер |
||
Соңы 3-5 минут |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. Жүру.Дем басу жаттығулары. Сабақты қорытындылау Оқушыларды спорт алаңынан шығарып салу |
Ысқырық, журнал, смайлик |
||
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалайша жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау |
||
Оқушыларға отырып тұру жаттығуларын жасаттым. 30 м\ге жүгірттім. |
Кері байланыс арқылы, басбармақ арқылы, смайликтер арқылы.
|
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.Оқушыларды бір –біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу |
||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Егер жоқ болса, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс өткізілген бе? Сабақтың уақыты ұтымды пайдаланылды ма? Сабақ жоспарына қандай өзгерістер енгізілді және неліктен? |
Төмендегі бос орынды сабақ барысындағы сын-пікірлерлеріңізді жазу үшін қолданыңыз. Сол жақтағы сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен оқу міндеті орындалды. «Торғайлар мен мысық» ойындарын үйренді. Сабақ жақсы деңгейде өтті. Орындалған тапсырмалар оқушының жас ерекшілігіне сәйкес болды. Уақытты тиімді, ұтымды пайдаландым. Акт, ноутбук пайдаландым |
|||
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. Жұппен, топпен жұмыс және жаттығу жасау жеке жүгіру дағдыларын жақсартады. 2 Өзін-өзі тәртіпке, шыдамдылыққа, төзімділікке, ептілікке баулиды Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. Жоспарды дәл, нақты жоспарлап, жаттығуларды дұрыс түсіндіру керек. 2 Топтық, жұптық іс-әрекеттерді жетілдіре отырып, жекелей тапсырмалар беріп сабақты өткізу. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Оқушылардың осы ойын арқылы қызығушылығын байқадым. 2.Оқушылардың шапшаң жаттығу орындағанын білдім |
Бекітемін:
Пәні : дене шынықтыру
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 7 бөлім: Топтық ойындар арқылы әлеуметтік дағдылар |
Мектеп: № 124 орта мектеп |
|||
Күні:20.04.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Жалғас Мамытов Қалыбайұлы |
|||
Сынып: 2 «б» |
Қатысқаны: 17 |
Қатыспағаны:- |
||
Сабақ тақырыбы |
Шығармашылық – топтық жұмыс арқылы |
|||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
2.2.5.1 қозғалыс белсенділігі үрдісінде сыни ойлау ерекшеліктерін
талқылау Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |