|
«Ғ.Мұратбаев
атындағы орта мектебі»
КММ
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Тоханов Саян
Мадениетович
|
Сынып: 2
сынып
|
Қатысқандар 15
|
Қатыспағандар
|
Сабақ
тақырыбы
|
Доппен қозғалмалы
ойындар
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
2.1.2.1 Өздігінен байланыстыруды оқу
арқылы негізгі қозғалыс дағдыларын түсіну және
жетілдіру
2.2.2.1 Әрекет мақсаттарына
қол жеткізу үшін командада жұмыс істей бастайды және өзіндік жұмыс
жөніндегі білімді нығайтады
|
Сабақ
мақсаттары
|
Дене қасиеттерін дамытуға
қарапайым жаттығуларды сабақ
барысында стратегия
элементтерін пайдалану.
|
Жетістік
критерийлері
|
Дене қасиеттерін дамытуға
қарапайым жаттығулардыңмаңызыдылығын анықтайды сабақ
барысында орындайды және
түсінеді.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пән мазмұнының ұғымдарымен
жұмыс істеуге қажетті жұмыс тілін қолдану (мысалы, топтық жұмыстар,
сұрақты дұрыс қоя білу, жағдайды талдаужәне пікірталас жүргізу үшін
қажетті сөздер мен сөз
тіркестері).
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Ұлтжандық, құрмет, командада
жұмыс, жауапкершілік пен өзара түсінушілік
қалыптастыру. Жұппен және топпен
ынтамақтастық пен қарым-қатынасты дамыту бойынша ойындар
ұйымдастыру.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Қазақ тілі, жас
өспірімдер физиологиясы.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
АКТ (әсіресе ғаламторды)
байланыс, істестік, мазмұн жасау, дене тәрбиесі саласында көмек
сұрау мен ақпарат табу үшін басты құрал ретінде
қолдану.
|
Бастапқы
білім
|
Бұл бөлім оқушыларға
спорт ойындарында қозғалу дағдыларының спектрін доппен ойналатын
ойынға қатысу, жұпта және топта жұмыс істеу арқылы дамытуға
көмектеседі.
|
|
Б = бүкілсыныптық
жұмыс. Жж = жұптық жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі. Ф = формативті
бағалаудың мүмкіндіктері.
Т = топтық жұмыс. Ж
= жеке жұмыс. К = оқытушы
көрсетеді.
|
Сабақ
барысы.
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Уақытты
жоспарлау: Дайындық бөлім: 12-15
мин.Спорттық киімдеріне назар
аудару. Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен
таныстыру. Қатардағы
жаттығулар. Бұрылыстарды біркелкі
орындау.Аяқтың ұшын, өкшесін дұрыс пайдалану.Жүрістегі жаттығулар.
Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау.
Жүрістегі жаттығулардан
жүгірістегі жаттығуларға көшу. Баяу жеңіл жүгіру.
Арақашықтықты сақтау. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру.
Мұрынмен тыныс алу. Жүгірістегі жаттығулар. Бірте- бірте ақырындап
жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жүрісте үш лекпен бұрылып үш қатарға
тұру. Жалпы дамыту, жетілдіру
жаттығулары.
|
Әрбір әрекет түріне арналған
үлкен, бос кеңістік. Диаметрі шағын доптар 3-10
дана.
|
Сабақтың
ортасы
|
(К) Оқушылар шеңберде тұрып, допты
түсіріп алмай, жылдам көршісіне беруге әрекет жасайды. Бір-біріне
допты өте жоғары мәнерде лақтыруға немесе шеңберге арқасымен қарап
және қолдарын артқа ұстап тұрып беруге болады. Балалардан көздерін
жұмып ойнау немесе ойында бір уақытта бірнеше допты пайдалану
арқылы жаттығуды қиындатуға
болады.
(К) Оқушылар дөңгеленіп тұрады.
Жетекші шеңбердің ортасына тұрады және допты мына сөздермен
жоғарыға лақтырады: «Допты аспанға!». Басқалары осы уақытта шеңбер
ортасынан мүмкіндігінше әрі қарай жүгіруге тырысады. Жүргізуші
допты қағып алып, «Тоқта!» деп айқайлайды Басқаларының барлығы
тоқтайды, ал жүргізуші орнынан түспей, өзіне ең жақын орналасқан
адамға допты лақтырады. «Тигізілген» жеткізушіге айналады.
Жеткізуші мүлт кетсе, онда ол шеңбер ортасына қайтадан барады,
допты жоғарыға лақтырады, ойын
жалғасады.
|
Әрбір әрекет түріне арналған
үлкен, бос кеңістік. Диаметрі шағын доптар 3-10
дана.
|
Сабақтың
соңы
|
Сабақ соңында
оқушылар рефлексия
жүргізіледі:
Оқушалардан қозғалыстарда
қандай жетістіктер бар және оны қалай жетілдіруге болатынын
сұрау.
Оқушылар таңдаған
қозғалыстардағы тірек-қимыл дағдыларын
бақылау.
|
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Берілген
тапсырмаларды, жаттығуларды барынша сапалы орындау, жаттығуларды
қайталатып орындату.
|
Оқушылардың өз бетінше
тапсырмамен, жұппен жұмыс істеуі, өз бетінше қателерін
түзеу.
|
Дене қуатын үнемдеу
шарттары. Дұрыс тыныс алу. Сабақ, жаттығулар барысында техника
қауіпсіздік ережелерін
сақтау.
|