Сабақтың
басы
20
минут
|
Дайындық бөлімі: Оқушыларды
қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар
аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен
таныстыру. Бағалау критерийлерін
анықтау. Техника қауіпсіздігін
ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау.
Дене бұлшық еттерін қыздырып ЖДЖ нақтылап
орындау.
|
Оқушылардың қатарда түзу тұруың
қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың
сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу
жаттығуларын ережеге сай орындалуын
қадағалау.
|
Сілтеме назар аударып түсінік
алу.
https://www.youtube.com/watch?v=U25ZONrsZ_U
https://www.youtube.com/watch?v=sFCmnI2XY5k
https://www.youtube.com/watch?v=njEPyatLD7s
|
Сабақтың
Ортасы
50
минут
|
Тапсырма:1.Саптағы
жаттығуларының әдістерін
көрсетіңіз.
Дескриптор: - саптағы және
қозғалыста орындалатын жаттығуларды орындауды біледі;-жаттығуларды
бұйрық бойынша орындайды;-сапта және қозғалыста жүрудің әдістерін
біледі;-орында және қозғалыста бір лектен, екі, үш, төрт лекке
тұруды орындайды;-оңға, солға, артқа бұрылу бұйрықтарын түсініп
қолданады;-бөліну әдістерін көрсетеді;-жаттығу барысында қате
тұстарды (ара-қашықтықты сақтамау, дұрыс бұрылмау, дұрыс жүрмеу
т.б.) анықтайды.
2.Гимнастика сабағындағы
қауіпсіздік ережелерін нақты түсіндіру оқушыларға тапсырма
беру
1.алға домалау және артқа
домалау элементтерін
қайталау
2.басқа тұру әдісін көрсету
оқушыларға нақты әдісін айту,осы тапсырманы
орындату
3.Осы 3 акробатикалық
элементтерді қосып
орындау
|
Саптық жаттығулар орындалу
кезінде аяқ тұрысына дене қозғалысына мән беру оқушылар ара –
қашықтық сақтауға өте мән
беру.
Сыныпты бірнеше топқа
бөліп,өздігінен жұмыс жасау үшін жұмсақ мата
беру.
Оқушылардың санына байланысты
тапсырмаларды қысқартып, өзгертуге
болады.
Тапсырманы орындау кезіндегі
қателіктерге назар
аудару.
|
Сабақтың
соңы
10
минут
|
Сабақты
қорытындылау:
Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер
туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты
меңгеру деңгейін анықтау.
Сипаттама: Оқушылар өз
беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен
тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды,
оқушылар ауызша жауап береді.
Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап
арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр
оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен
үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын
ұсынады.
Оқушының әрекеті: Қиын болған
немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік
нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы
мұғалім сұрағына жауап береді.
|