Бекітемін:
|
Тәрбие сағаты |
Қоқысты қайта өңдеу процесі |
||||
|
Күні |
22.04.2024ж |
||||
|
Класс жетекші |
Тайбаканова Мадина Жумабековна |
||||
|
Класс: 6 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Табиғатты қорғау, сақтау қажеттігі туралы ой, ынта туғызу. Туған жер табиғатына деген сүйіспеншілігін арттыру. Табиғаттың тозуы- экологиялық дағдарыс екенін түсіндіру |
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
«Талап» -Салауатты өмір салтын ұстану; |
||||
|
Ресімдеу: |
слайд, заңдар сөздікшесі |
||||
|
Үлестірмелі материалдар: |
Таратпа қағаздар, |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал - жабдықтары |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі ( 7 минут) |
Қазақстан Республикасының Гимні орындалады. (аудиозапись қосылады) «Додэкаэдр» әдісі оқушылар допты бір-біріне лақтарады. Қағып алған оқушыға қандай іс-қимыл түссе соны қайталайды. Топқа бөлу. «Адасқан әріптер» Оқушыларды түрлі пішіндер арқылы топқа бөлу. Әр топ өздерінің топтарының атып құрастырып шығарады. І топ тапқырлар ІІ топ алғырлар ІІІ топ Жүйріктер |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, түгенделеді. Оқушылар ортаға шығып додэкаэдрды қағып алу арқылы іс-қимылды қайталайды. Пішіндерді таңдап алады. Топтың атын табады |
|
||
|
Сабақтың басы (13 минут) |
Ой түрткі
Кіріспе сөз. Қалдықтар– табиғи шикізатты өңдеу нәтижесінде пайда болатын заттар мен өндірістік жарамсыз шығарылымдар. Қалдықтардың барлық түрлерін есептегенде өндірілетін табиғи заттар мен энергияның тек 2%-ы ғана пайдаға асырылады. Қалған 98%-ы әр түрлі қалдықтарға айналады. Қазіргі кезеңдегі ғылым мен техниканың даму деңгейіне сәйкес әбден жетілдірілген технологияның жоқтығына байланысты, оларды өндеп құнды өнімдер алу әзірше жолға қойылмаған, сондықтан бұларды сақтауға, жоюға, тасуға, көмуге, зиянсыз түрде айналдыруға көптеген қаражат, энергия, уақыт жұмсалып отыр.Қалдықтар шығаратын негізгі көздерге өнеркәсіп, ауыл-шаруашылығы, үй-жай шаруашылығы жатады. Тақырыпқа байланысты бейнематериалмен танысады. https://youtu.be/gMZBiSjygyA?si=24O8ZL5D2xJydv8a |
Оқушыларға тақырап туралы түсіндірме жұмыстары жүргізіледі. Бейнематериал тамашалайды. Тақырып бойынша талдау жасайды. |
|
||
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
1-тапсырма Топтық жұмыс Қажетсіз қақпақтарды пайдаланып пайдалы зат жасап шығар. |
Берілген 1-тапсырманы орындайды |
|
||
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Дәптермен жұмыс. |
Дәптермен жұмыс жасайды. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоқысты қайта өңдеу процесі
Қоқысты қайта өңдеу процесі
Бекітемін:
|
Тәрбие сағаты |
Қоқысты қайта өңдеу процесі |
||||
|
Күні |
22.04.2024ж |
||||
|
Класс жетекші |
Тайбаканова Мадина Жумабековна |
||||
|
Класс: 6 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Табиғатты қорғау, сақтау қажеттігі туралы ой, ынта туғызу. Туған жер табиғатына деген сүйіспеншілігін арттыру. Табиғаттың тозуы- экологиялық дағдарыс екенін түсіндіру |
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
«Талап» -Салауатты өмір салтын ұстану; |
||||
|
Ресімдеу: |
слайд, заңдар сөздікшесі |
||||
|
Үлестірмелі материалдар: |
Таратпа қағаздар, |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал - жабдықтары |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі ( 7 минут) |
Қазақстан Республикасының Гимні орындалады. (аудиозапись қосылады) «Додэкаэдр» әдісі оқушылар допты бір-біріне лақтарады. Қағып алған оқушыға қандай іс-қимыл түссе соны қайталайды. Топқа бөлу. «Адасқан әріптер» Оқушыларды түрлі пішіндер арқылы топқа бөлу. Әр топ өздерінің топтарының атып құрастырып шығарады. І топ тапқырлар ІІ топ алғырлар ІІІ топ Жүйріктер |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, түгенделеді. Оқушылар ортаға шығып додэкаэдрды қағып алу арқылы іс-қимылды қайталайды. Пішіндерді таңдап алады. Топтың атын табады |
|
||
|
Сабақтың басы (13 минут) |
Ой түрткі
Кіріспе сөз. Қалдықтар– табиғи шикізатты өңдеу нәтижесінде пайда болатын заттар мен өндірістік жарамсыз шығарылымдар. Қалдықтардың барлық түрлерін есептегенде өндірілетін табиғи заттар мен энергияның тек 2%-ы ғана пайдаға асырылады. Қалған 98%-ы әр түрлі қалдықтарға айналады. Қазіргі кезеңдегі ғылым мен техниканың даму деңгейіне сәйкес әбден жетілдірілген технологияның жоқтығына байланысты, оларды өндеп құнды өнімдер алу әзірше жолға қойылмаған, сондықтан бұларды сақтауға, жоюға, тасуға, көмуге, зиянсыз түрде айналдыруға көптеген қаражат, энергия, уақыт жұмсалып отыр.Қалдықтар шығаратын негізгі көздерге өнеркәсіп, ауыл-шаруашылығы, үй-жай шаруашылығы жатады. Тақырыпқа байланысты бейнематериалмен танысады. https://youtu.be/gMZBiSjygyA?si=24O8ZL5D2xJydv8a |
Оқушыларға тақырап туралы түсіндірме жұмыстары жүргізіледі. Бейнематериал тамашалайды. Тақырып бойынша талдау жасайды. |
|
||
|
Сабақтың ортасы (20 минут) |
1-тапсырма Топтық жұмыс Қажетсіз қақпақтарды пайдаланып пайдалы зат жасап шығар. |
Берілген 1-тапсырманы орындайды |
|
||
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Дәптермен жұмыс. |
Дәптермен жұмыс жасайды. |
|
||
шағым қалдыра аласыз

















