5-сынып "Дәрумендер -денсаулық кепілі"
5-сынып "Дәрумендер -денсаулық кепілі"

#1 слайд
ҚаҚзақ
Қазақ тілі мен әдебиеті
5 сынып
Бөлімі: Денсаулық – зор байлық
Сабақтың тақырыбы: Дәрумендер- денсаулық кепілі
Оқу мақсаты:5.1.6.1 –тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде
сұрақтарға жауап беру.
5.5.1.6 - мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда
орынды қолдану
“Азат негізгі орта мектебі” КММ
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімдері:
Низамова Раушан Минурқызы
Сабақ мақсаты:тыңдалым
материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді және
мекен ,мезгіл үстеулерді ауызша және
жазба жұмыстарда орынды қолданады
1 слайд
ҚаҚзақ Қазақ тілі мен әдебиеті 5 сынып Бөлімі: Денсаулық – зор байлық Сабақтың тақырыбы: Дәрумендер- денсаулық кепілі Оқу мақсаты:5.1.6.1 –тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру. 5.5.1.6 - мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану “Азат негізгі орта мектебі” КММ қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімдері: Низамова Раушан Минурқызы Сабақ мақсаты:тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді және мекен ,мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады
#2 слайд
С
Бағалау критерийі:
Тыңдалым материалдары бойынша жауап береді,
негізгі ақпаратты анықтайды;
Сурет арқылы сөйлем құрастырып жазады;
Берілген ақпарат көздері арқылы
ойлау қабілетін дамытады.
Сабақтың басы
Жаңа сөздер:
/сәйкестердіру әдісі/
Дәрумендер чистота
Денсаулық здоровье
Тазалық - вредно
Пайдалы- полезно
Құрамы – витамины
Зиян - легко переваривается
Емдік - организм
Ағза - лечебный
Жеңіл қорытылады – состав
2 слайд
С Бағалау критерийі: Тыңдалым материалдары бойынша жауап береді, негізгі ақпаратты анықтайды; Сурет арқылы сөйлем құрастырып жазады; Берілген ақпарат көздері арқылы ойлау қабілетін дамытады. Сабақтың басы Жаңа сөздер: /сәйкестердіру әдісі/ Дәрумендер чистота Денсаулық здоровье Тазалық - вредно Пайдалы- полезно Құрамы – витамины Зиян - легко переваривается Емдік - организм Ағза - лечебный Жеңіл қорытылады – состав
#3 слайд
Ой шақыру
Бұл суреттер саған қандай ой салды?
Денсаулық құпиялары
Бағалау критерийі: Суреттер бойынша сұраққа жауап беру
Дескриптор: Суреттер бойынша сұраққа жауап бере отырып,
ойларын жеткізеді-1б
3 слайд
Ой шақыру Бұл суреттер саған қандай ой салды? Денсаулық құпиялары Бағалау критерийі: Суреттер бойынша сұраққа жауап беру Дескриптор: Суреттер бойынша сұраққа жауап бере отырып, ойларын жеткізеді-1б
#4 слайд
Сабақтың ортасы
Дескриптор:
-тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға
жауап береді-3 б
-диалогты толықтырады-3б
-сөздерді ретімен орналастырады-3б
https://tilqural.kz/lessons/114-kogonis-pen-zhemis-zhidek-a1/
Тілқұрал кз платформасы арқылы тапсырмаларды
орындайды.
Кейс әдісі /топтық жұмыс/
4 слайд
Сабақтың ортасы Дескриптор: -тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап береді-3 б -диалогты толықтырады-3б -сөздерді ретімен орналастырады-3б https://tilqural.kz/lessons/114-kogonis-pen-zhemis-zhidek-a1/ Тілқұрал кз платформасы арқылы тапсырмаларды орындайды. Кейс әдісі /топтық жұмыс/
#5 слайд
Ә) Оқулықпен жұмыс. Жазылым. “Сөйлемдер тізбегі” әдісі
(8 бет 1 тапсырма)
Суреттерді пайдаланып, сөйлем құрап жазыңдар.
Үлгі: ( ) Қызанақ гүлден пайда болады.
Мен дүкеннен сатып алдым. жапырағы көп
болады. құрамында бой өсіретін дәрумендер бар.
емдік қасиеті бар.
Бағалау критерийі: Берілген суреттер арқылы сөйлемдерді дұрыс
құрастырып жазады.
Дескриптор: Суреттерді орынды пайдаланып, сөйлемдерді
құрастырып жазады
5 слайд
Ә) Оқулықпен жұмыс. Жазылым. “Сөйлемдер тізбегі” әдісі (8 бет 1 тапсырма) Суреттерді пайдаланып, сөйлем құрап жазыңдар. Үлгі: ( ) Қызанақ гүлден пайда болады. Мен дүкеннен сатып алдым. жапырағы көп болады. құрамында бой өсіретін дәрумендер бар. емдік қасиеті бар. Бағалау критерийі: Берілген суреттер арқылы сөйлемдерді дұрыс құрастырып жазады. Дескриптор: Суреттерді орынды пайдаланып, сөйлемдерді құрастырып жазады
#6 слайд
“БИНГО ОЙЫНЫ” ӘДІСІ
Дескриптор:
Мекен, мезгіл үстеулерді табады және мағынасына қарай ажырата
алады-1б
Мекен, мезгіл үстеулерді пайдаланып, сөйлем құрай бңледі-2б
•«Адам ағзасы күн сәулесін *_____ алады.» →
(жоғарыдан)
•«_____ адамдар көбірек дәрумен қабылдайды.» → (қыста)
•«Біз дәрумендерді *_____ қабылдаймыз.» → (таңертең)
•Көкөніс пен жеміс _______көп болады. → (жазда)
•Адам ағзасына дәрумендер _______көбірек қажет? →
(қыста)
6 слайд
“БИНГО ОЙЫНЫ” ӘДІСІ Дескриптор: Мекен, мезгіл үстеулерді табады және мағынасына қарай ажырата алады-1б Мекен, мезгіл үстеулерді пайдаланып, сөйлем құрай бңледі-2б •«Адам ағзасы күн сәулесін *_____ алады.» → (жоғарыдан) •«_____ адамдар көбірек дәрумен қабылдайды.» → (қыста) •«Біз дәрумендерді *_____ қабылдаймыз.» → (таңертең) •Көкөніс пен жеміс _______көп болады. → (жазда) •Адам ағзасына дәрумендер _______көбірек қажет? → (қыста)
шағым қалдыра аласыз













