Алгебралық бөлшектерді қосу және азайту

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Алгебралық бөлшектерді қосу және азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
Алгебралық бөлшектерді қосу және азайту
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
1 Сабақтақырыбы Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді қосу және азайту. Осы сабақтақол жеткізілетін оқумақсаттары 7.2.1.19

#1 слайд
1 Сабақтақырыбы Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді қосу және азайту. Осы сабақтақол жеткізілетін оқумақсаттары 7.2.1.19 алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; «ҚұлағынашареститінбалаларүшінЛенгірқосалқы мектеп-интернаты» КММ Математикапәнініңмұғалімі: КупеноваБотагөз

1 слайд

1 Сабақтақырыбы Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді қосу және азайту. Осы сабақтақол жеткізілетін оқумақсаттары 7.2.1.19 алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; «ҚұлағынашареститінбалаларүшінЛенгірқосалқы мектеп-интернаты» КММ Математикапәнініңмұғалімі: КупеноваБотагөз

Сабақ мақсаттары •бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережелерін білу; •бөлімдері бірдей бөлшектерге арифметикалық амалдар қо

#2 слайд
Сабақ мақсаттары •бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережелерін білу; •бөлімдері бірдей бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдана алу Бағалау критерийлері •бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу ережелерін біледі; •бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережелерін біледі; •бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін, есептер шығаруда дағдыланады.

2 слайд

Сабақ мақсаттары •бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережелерін білу; •бөлімдері бірдей бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдана алу Бағалау критерийлері •бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу ережелерін біледі; •бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережелерін біледі; •бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін, есептер шығаруда дағдыланады.

Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Оқушылармен сәлемдесу,оқушыларды түгелдеу,сабаққа дайындығын тексеру. Жағымды атмосфера

#3 слайд
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Оқушылармен сәлемдесу,оқушыларды түгелдеу,сабаққа дайындығын тексеру. Жағымды атмосфера ұйымдастыру «Жүректен жүрекке» оқушылар көршілеріне қарап бір-біріне есімдерінің бастапқы әріпіне байланысты сын есім қосып айтады. Соңында мұғалім барлық оқушыға сәттілік тілеп, сабақты бастайды. Сабақтың басы

3 слайд

Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Оқушылармен сәлемдесу,оқушыларды түгелдеу,сабаққа дайындығын тексеру. Жағымды атмосфера ұйымдастыру «Жүректен жүрекке» оқушылар көршілеріне қарап бір-біріне есімдерінің бастапқы әріпіне байланысты сын есім қосып айтады. Соңында мұғалім барлық оқушыға сәттілік тілеп, сабақты бастайды. Сабақтың басы

Күнделікті сөздер:«Миға шабуыл" әдісі 1. Қандай өрнекті бөлшек өрнек деп атайды? 2. Айнымалылының мүмкін мәндері деп нені айтад

#4 слайд
Күнделікті сөздер:«Миға шабуыл" әдісі 1. Қандай өрнекті бөлшек өрнек деп атайды? 2. Айнымалылының мүмкін мәндері деп нені айтады? 3. Дұрыс бөлшек дегеніміз не? 4. Бұрыc бөлшек дегеніміз не? 5. Рационал өрнек дегеніміз не? 6. Тепе-теңдік деп нені айтады? 7. Алгебралық рационал бөлшек дегеніміз не? 8. Алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін кім айтады?

4 слайд

Күнделікті сөздер:«Миға шабуыл" әдісі 1. Қандай өрнекті бөлшек өрнек деп атайды? 2. Айнымалылының мүмкін мәндері деп нені айтады? 3. Дұрыс бөлшек дегеніміз не? 4. Бұрыc бөлшек дегеніміз не? 5. Рационал өрнек дегеніміз не? 6. Тепе-теңдік деп нені айтады? 7. Алгебралық рационал бөлшек дегеніміз не? 8. Алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін кім айтады?

#5 слайд

5 слайд

3.Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады? Алымы бөлімінен кіші болатын бөлшекті дұрыс бөлшек деп атайды. 4.Бұрыс бөлшек деп қа

#6 слайд
3.Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады? Алымы бөлімінен кіші болатын бөлшекті дұрыс бөлшек деп атайды. 4.Бұрыс бөлшек деп қандай бөлшекті атайды? Алымы бөлімінен үлкен немесе тең болатын бөлшекті бұрыс бөлшек деп атайды.

6 слайд

3.Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады? Алымы бөлімінен кіші болатын бөлшекті дұрыс бөлшек деп атайды. 4.Бұрыс бөлшек деп қандай бөлшекті атайды? Алымы бөлімінен үлкен немесе тең болатын бөлшекті бұрыс бөлшек деп атайды.

5.Рационал өрнек дегеніміз не? Бүтін және бөлшекті өрнектерді(көпмүшелер мен алгебралық бөлшектерді) рационал өрнектер деп ат

#7 слайд
5.Рационал өрнек дегеніміз не? Бүтін және бөлшекті өрнектерді(көпмүшелер мен алгебралық бөлшектерді) рационал өрнектер деп атайды. 6. Тепе-теңдік деп нені айтады? Тепе-теңдік деп оған енетін айнымалылардың барлық мүмкін мәндерінде дұрыс болатын теңдікті айтады.

7 слайд

5.Рационал өрнек дегеніміз не? Бүтін және бөлшекті өрнектерді(көпмүшелер мен алгебралық бөлшектерді) рационал өрнектер деп атайды. 6. Тепе-теңдік деп нені айтады? Тепе-теңдік деп оған енетін айнымалылардың барлық мүмкін мәндерінде дұрыс болатын теңдікті айтады.

7.Алгебралық рационал бөлшек дегеніміз не? Алгебралық рационал бөлшек деп түріндегі өрнекті айтады. 8.Алгебралық бөлшектің не

#8 слайд
7.Алгебралық рационал бөлшек дегеніміз не? Алгебралық рационал бөлшек деп түріндегі өрнекті айтады. 8.Алгебралық бөлшектің негізгі қасиеті ? Егер бөлшектің алымын да ,бөлімін де нөлге тең емес өрнекке көбейтсе немесе бөлсе,онда берілген бөлшекке тең бөлшек шығады:

8 слайд

7.Алгебралық рационал бөлшек дегеніміз не? Алгебралық рационал бөлшек деп түріндегі өрнекті айтады. 8.Алгебралық бөлшектің негізгі қасиеті ? Егер бөлшектің алымын да ,бөлімін де нөлге тең емес өрнекке көбейтсе немесе бөлсе,онда берілген бөлшекке тең бөлшек шығады:

Сабақтың басы Үй тапсырмасын сұрау «Көршіңді сына» әдісі «+» және «-» таңбалары арқылы оқушылар бір-бірінің жауаптарын белг

#9 слайд
Сабақтың басы Үй тапсырмасын сұрау   «Көршіңді сына» әдісі «+» және «-» таңбалары арқылы оқушылар бір-бірінің жауаптарын белгілейді. Дұрыс жауабын 1- слайдтағы жауабымен сәйкестендіреді.    

9 слайд

Сабақтың басы Үй тапсырмасын сұрау   «Көршіңді сына» әдісі «+» және «-» таңбалары арқылы оқушылар бір-бірінің жауаптарын белгілейді. Дұрыс жауабын 1- слайдтағы жауабымен сәйкестендіреді.    

1)4a 2 b 2 ÷ (2a 4 b 2 ) = ­­­ 24p 4 q 4 ÷ (48p 4 q 4 ) = 2)-ax 2 ÷ (xy) =

#10 слайд
1)4a 2 b 2 ÷ (2a 4 b 2 ) = ­­­ 24p 4 q 4 ÷ (48p 4 q 4 ) = 2)-ax 2 ÷ (xy) = 3xy 2 ÷ (6x 3 y 3 ) = 3)36nm 2 ÷ (18mn) = -6ax ÷ (-18ax) = 4)6ab 2 ÷ (9bc 2 ) = 8axy ÷ 6ay 3 = 5)-32b 5 c ÷ (12b 4 c 2 ) = 6) (6xy -18x 2) ÷ (y-3x) 2 = ­­­=6x №487

10 слайд

1)4a 2 b 2 ÷ (2a 4 b 2 ) = ­­­ 24p 4 q 4 ÷ (48p 4 q 4 ) = 2)-ax 2 ÷ (xy) = 3xy 2 ÷ (6x 3 y 3 ) = 3)36nm 2 ÷ (18mn) = -6ax ÷ (-18ax) = 4)6ab 2 ÷ (9bc 2 ) = 8axy ÷ 6ay 3 = 5)-32b 5 c ÷ (12b 4 c 2 ) = 6) (6xy -18x 2) ÷ (y-3x) 2 = ­­­=6x №487

#11 слайд

11 слайд

#12 слайд

12 слайд

#13 слайд

13 слайд

#14 слайд

14 слайд

#15 слайд

15 слайд

#16 слайд

16 слайд

Файл форматы:
pptx
10.02.2025
178
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі