Материалдар / Әліппе 1-сынып презентация
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Әліппе 1-сынып презентация

Материал туралы қысқаша түсінік
1-сынып әліппе пәнінің сабақтарына презентация
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қазан 2024
180
0 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Сабақтың тақырыбы: Сөйлеу. Сөйлем Мен оқушымын

1 слайд
Сабақтың тақырыбы: Сөйлеу. Сөйлем Мен оқушымын

1 слайд

Сабақтың тақырыбы: Сөйлеу. Сөйлем Мен оқушымын

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: Білімділік: сұрақты тыңдайды және түсінеді, жауап бере ала- ды; сөйлеу, сөйлем туралы бастапқы тілдік ұғымда

2 слайд
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: Білімділік: сұрақты тыңдайды және түсінеді, жауап бере ала- ды; сөйлеу, сөйлем туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, әріп элементтерін, үзік сызықтарды бастырып жүргізеді, жазады. Дамытушылық: мұғалімнің қолдауымен сұраққа жауап болатын сөйлемдерден шағын әңгіме құрайды; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: мектеп тәртібін сақтауға, ұжымда, топта, жұпта жұмыс істеуге үйренеді.

2 слайд

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: Білімділік: сұрақты тыңдайды және түсінеді, жауап бере ала- ды; сөйлеу, сөйлем туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, әріп элементтерін, үзік сызықтарды бастырып жүргізеді, жазады. Дамытушылық: мұғалімнің қолдауымен сұраққа жауап болатын сөйлемдерден шағын әңгіме құрайды; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: мектеп тәртібін сақтауға, ұжымда, топта, жұпта жұмыс істеуге үйренеді.

Ұйымдастыру кезеңі Білу. Түсіну. Қолдану. «Сұраққа ұтымды жауап» ойынын ойнату. Мақсаты: оқушылардың қойылған сұраққа дұрыс жән

3 слайд
Ұйымдастыру кезеңі Білу. Түсіну. Қолдану. «Сұраққа ұтымды жауап» ойынын ойнату. Мақсаты: оқушылардың қойылған сұраққа дұрыс және толық жауап беруін қадағалау. Шарты: сұрақтар нақты болуы керек: Сен қайда келдің? Мектепке не үшін келдің? Сен енді кімсің? және т.б. Дұрыс емес жауаптарды мұғалім түзетіп, дұрыс жауапты оқушыға қайталатып отырады. Нәтижесі: ұтымды жауап берген балалар жеңімпаз атанады. Мұғалімнің қолдауымен сұрақ жауаптарынан әңгіме құрайды: «Бүгін – Білім күні. Ба- лалар сыныпта отыр. Олар – оқушылар». Қойылған сұрақтар мен жауаптар, яғни әңгімелесу «сөйлеу» деп аталатыны туралы біледі.

3 слайд

Ұйымдастыру кезеңі Білу. Түсіну. Қолдану. «Сұраққа ұтымды жауап» ойынын ойнату. Мақсаты: оқушылардың қойылған сұраққа дұрыс және толық жауап беруін қадағалау. Шарты: сұрақтар нақты болуы керек: Сен қайда келдің? Мектепке не үшін келдің? Сен енді кімсің? және т.б. Дұрыс емес жауаптарды мұғалім түзетіп, дұрыс жауапты оқушыға қайталатып отырады. Нәтижесі: ұтымды жауап берген балалар жеңімпаз атанады. Мұғалімнің қолдауымен сұрақ жауаптарынан әңгіме құрайды: «Бүгін – Білім күні. Ба- лалар сыныпта отыр. Олар – оқушылар». Қойылған сұрақтар мен жауаптар, яғни әңгімелесу «сөйлеу» деп аталатыны туралы біледі.

Дескриптор Тыңдалымжәнеайтылым Мұғалімніңсюжеттісуретмазмұныбойыншасұрақтарқоюыжәнеоған . ( ) . оқушылардыңжауапберуі Сө

4 слайд
Дескриптор Тыңдалымжәнеайтылым Мұғалімніңсюжеттісуретмазмұныбойыншасұрақтарқоюыжәнеоған . ( ) . оқушылардыңжауапберуі Сөйлеу мәтін туралықарапайымтүсінікберуі « » Соңғысөздіменайтамын стратегиясы бойынша « - Сұрақ жауап » (диалог арқылы әңгімелесу) әдісін қолдану арқылы оқушылардың сұраққа дұрыс және толық жауап беруін қадағалау. Сұрақ-жауаптың төмендегідей мазмұнда болуын ескеру: –Бүгін қандай күн? –Бүгін – Білім күні. –Балалар қайда отыр? –Балалар сыныпта отыр. –Олар кімдер? –Олар – оқушылар.

4 слайд

Дескриптор Тыңдалымжәнеайтылым Мұғалімніңсюжеттісуретмазмұныбойыншасұрақтарқоюыжәнеоған . ( ) . оқушылардыңжауапберуі Сөйлеу мәтін туралықарапайымтүсінікберуі « » Соңғысөздіменайтамын стратегиясы бойынша « - Сұрақ жауап » (диалог арқылы әңгімелесу) әдісін қолдану арқылы оқушылардың сұраққа дұрыс және толық жауап беруін қадағалау. Сұрақ-жауаптың төмендегідей мазмұнда болуын ескеру: –Бүгін қандай күн? –Бүгін – Білім күні. –Балалар қайда отыр? –Балалар сыныпта отыр. –Олар кімдер? –Олар – оқушылар.

Қорытынды бөлімі. Жазылым . Дәптербетіндегікеңістіктібағдарлау . Дәптербетіндегісуреттердібояу . Үзіксызықтардыбастырыпжүргіз

5 слайд
Қорытынды бөлімі. Жазылым . Дәптербетіндегікеңістіктібағдарлау . Дәптербетіндегісуреттердібояу . Үзіксызықтардыбастырыпжүргізу - . Өзін өзібағалау Сабақтыбекітужәнесаралау «Сөз тану» айдары бойынша берілген «Мектеп – кеме, Білім – теңіз» мақалының мәнін түсіндіру. Мақалды QR арқылы немесе үнтаспадан тыңдату.

5 слайд

Қорытынды бөлімі. Жазылым . Дәптербетіндегікеңістіктібағдарлау . Дәптербетіндегісуреттердібояу . Үзіксызықтардыбастырыпжүргізу - . Өзін өзібағалау Сабақтыбекітужәнесаралау «Сөз тану» айдары бойынша берілген «Мектеп – кеме, Білім – теңіз» мақалының мәнін түсіндіру. Мақалды QR арқылы немесе үнтаспадан тыңдату.

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

6 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

6 слайд

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

Сөйлеу. Сөйлем Сәлемдесу Сабақтың тақырыбы:

7 слайд
Сөйлеу. Сөйлем Сәлемдесу Сабақтың тақырыбы:

7 слайд

Сөйлеу. Сөйлем Сәлемдесу Сабақтың тақырыбы:

Білімділік: сөйлем туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; сөйлемнің графикалық сызбасын таниды; дәптер бетінде берілген сур

8 слайд
Білімділік: сөйлем туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; сөйлемнің графикалық сызбасын таниды; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, әріп элементтерін, үзік сызықтарды бастырып жүргізеді, жазады. Дамытушылық: сөйлемнің графикалық сызбаларымен әңгіме құрай алады; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: сөз әдебін дұрыс қолдануды үйренеді. Сабақтың мақсаты:

8 слайд

Білімділік: сөйлем туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; сөйлемнің графикалық сызбасын таниды; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, әріп элементтерін, үзік сызықтарды бастырып жүргізеді, жазады. Дамытушылық: сөйлемнің графикалық сызбаларымен әңгіме құрай алады; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: сөз әдебін дұрыс қолдануды үйренеді. Сабақтың мақсаты:

Ұйымдастыру кезеңі Мағынаны ажырату Білу. Түсіну. Қолдану. Тыңдалым-айтылым 1. Мұғалімнің әңгімесі. – Балалар, үлкендермен, мұға

9 слайд
Ұйымдастыру кезеңі Мағынаны ажырату Білу. Түсіну. Қолдану. Тыңдалым-айтылым 1. Мұғалімнің әңгімесі. – Балалар, үлкендермен, мұғаліммен күнделікті амандасып жүру өте маңызды. Сәлемдескенде «Қайырлы таң!», «Қайырлы күн!», «Қайырлы кеш!» деген сөздерді қолдануымыз керек. Мұғалімге «сіз» деп сөйлеу – әдептіліктің белгісі. 2. Мұғалім тарапынан қойылатын сұрақтар: – Таңертең мектепке келгенде мұғаліммен қалай амандасасыңдар? – Қайырлы таң, мұғалім! – Мектепке күндіз келгенде қалай амандасасыңдар? – Қайырлы күн, мұғалім! 3. Әр сөйлемді айтқанда дауыстың өзгеруін байқау.

9 слайд

Ұйымдастыру кезеңі Мағынаны ажырату Білу. Түсіну. Қолдану. Тыңдалым-айтылым 1. Мұғалімнің әңгімесі. – Балалар, үлкендермен, мұғаліммен күнделікті амандасып жүру өте маңызды. Сәлемдескенде «Қайырлы таң!», «Қайырлы күн!», «Қайырлы кеш!» деген сөздерді қолдануымыз керек. Мұғалімге «сіз» деп сөйлеу – әдептіліктің белгісі. 2. Мұғалім тарапынан қойылатын сұрақтар: – Таңертең мектепке келгенде мұғаліммен қалай амандасасыңдар? – Қайырлы таң, мұғалім! – Мектепке күндіз келгенде қалай амандасасыңдар? – Қайырлы күн, мұғалім! 3. Әр сөйлемді айтқанда дауыстың өзгеруін байқау.

Ұйымдастыру кезеңі Оқылым 1. Сюжетті сурет және сөйлем сызба- моделімен жұмыс. Сөйлем сызба- моделін «оқу». 2. Әр сөйлемнен кейі

10 слайд
Ұйымдастыру кезеңі Оқылым 1. Сюжетті сурет және сөйлем сызба- моделімен жұмыс. Сөйлем сызба- моделін «оқу». 2. Әр сөйлемнен кейінгі белгіге назар аудару. Жазылым 1. Жазу дәптері бетіндегі кеңістікті бағдарлау. 2. Заттарды сызықтар арқылы қосу. 3. Дәптер бетіндегі суреттерді бояу. 4. Әртүрлі (түзу, қисық, сынық) сызықтар сызу. 5. Үзік сызықтарды бастырып жүргізу.

10 слайд

Ұйымдастыру кезеңі Оқылым 1. Сюжетті сурет және сөйлем сызба- моделімен жұмыс. Сөйлем сызба- моделін «оқу». 2. Әр сөйлемнен кейінгі белгіге назар аудару. Жазылым 1. Жазу дәптері бетіндегі кеңістікті бағдарлау. 2. Заттарды сызықтар арқылы қосу. 3. Дәптер бетіндегі суреттерді бояу. 4. Әртүрлі (түзу, қисық, сынық) сызықтар сызу. 5. Үзік сызықтарды бастырып жүргізу.

Сабақты бекіту және саралау «Сөз тану» айдарында берілген немесе үнтаспадан «Сәлем – сөздің анасы» мақалымен жұмыстыңдайды. 2. М

11 слайд
Сабақты бекіту және саралау «Сөз тану» айдарында берілген немесе үнтаспадан «Сәлем – сөздің анасы» мақалымен жұмыстыңдайды. 2. Мұғалімнің жетекші сұрақтарымен мақалдың мәнін өз ойларымен түсіндіреді Мақалды QR арқылы немесе үнтаспадан тыңдату. Мақалдың мәнін ашу. Саралау тапсырмалары: 3. Саралау тапсырмаларын орындайды 1-деңгей: «Бала атамен амандасты» сөйлемінің соңына қандай белгі қоясың? 2-деңгей: «Қандай» сөзімен көтеріңкі көңіл күйді білдіретін сөйлем құрап көр. 3-деңгей: Парталас жұбыңмен бірің – сатушы,екіншің сатып алушы болып ойнап көріңдер. Ескерту: 2-сабаққа қосымша берілген өлеңді үнтаспадан тыңдатуға болады.

11 слайд

Сабақты бекіту және саралау «Сөз тану» айдарында берілген немесе үнтаспадан «Сәлем – сөздің анасы» мақалымен жұмыстыңдайды. 2. Мұғалімнің жетекші сұрақтарымен мақалдың мәнін өз ойларымен түсіндіреді Мақалды QR арқылы немесе үнтаспадан тыңдату. Мақалдың мәнін ашу. Саралау тапсырмалары: 3. Саралау тапсырмаларын орындайды 1-деңгей: «Бала атамен амандасты» сөйлемінің соңына қандай белгі қоясың? 2-деңгей: «Қандай» сөзімен көтеріңкі көңіл күйді білдіретін сөйлем құрап көр. 3-деңгей: Парталас жұбыңмен бірің – сатушы,екіншің сатып алушы болып ойнап көріңдер. Ескерту: 2-сабаққа қосымша берілген өлеңді үнтаспадан тыңдатуға болады.

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

12 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

12 слайд

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

Сабақтың тақырыбы: Сөйлеу. Сөйлем Мектептегі бір күнім

13 слайд
Сабақтың тақырыбы: Сөйлеу. Сөйлем Мектептегі бір күнім

13 слайд

Сабақтың тақырыбы: Сөйлеу. Сөйлем Мектептегі бір күнім

Білімділік: сұрақты тыңдайды және түсінеді, жауап бере ала- ды; сөйлеу, сөйлем туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; сөйле

14 слайд
Білімділік: сұрақты тыңдайды және түсінеді, жауап бере ала- ды; сөйлеу, сөйлем туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; сөйлемнің графикалық сызбасын таниды; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, әріп элементтерін, үзік сызықтарды бастырып жүргізеді, жазады. Дамытушылық: сөйлем сызба-моделімен әңгімелеуді, мәтін құрауды үйренеді; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: сабақтан тыс уақытты дұрыс пайдалануға талпынады. Сабақтың мақсаты:

14 слайд

Білімділік: сұрақты тыңдайды және түсінеді, жауап бере ала- ды; сөйлеу, сөйлем туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; сөйлемнің графикалық сызбасын таниды; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, әріп элементтерін, үзік сызықтарды бастырып жүргізеді, жазады. Дамытушылық: сөйлем сызба-моделімен әңгімелеуді, мәтін құрауды үйренеді; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: сабақтан тыс уақытты дұрыс пайдалануға талпынады. Сабақтың мақсаты:

Мағынаны ажырату Білу. Түсіну. Қолдану. - Тыңдалым айтылым 1.Сурет және сызбаның көмегімен сөйлем құрауды үйрету үшін оқушыларға

15 слайд
Мағынаны ажырату Білу. Түсіну. Қолдану. - Тыңдалым айтылым 1.Сурет және сызбаның көмегімен сөйлем құрауды үйрету үшін оқушыларға «Оқушылар не істеді?» сұрағын қойып, олардың назарын суретке аудару. 2.Оқушылардың жауабын тыңдау және дұрыс құралмаған, толық емес сөйлемдерді түзеп, оқушыларға қайталатып отыру. 3.Әр суретке берілген сызба- моделімен сөйлем құрату. 4.Сөйлемнің жеке сөздерден тұратындығын, сөйлемнің бірінші сөзі бас әріппен жазылып, соңғы сөйлемнен кейін тыныс белгісі қойылатынын сызбаның көмегімен тәжірибе жүзінде таныту. Жазылым 1.Дәптер бетіндегі суреттерді бояу. 2.Үзік сызықтарды бастырып жүргізу. Әртүрлі (түзу, қисық, сынық) сызықтар сызу.

15 слайд

Мағынаны ажырату Білу. Түсіну. Қолдану. - Тыңдалым айтылым 1.Сурет және сызбаның көмегімен сөйлем құрауды үйрету үшін оқушыларға «Оқушылар не істеді?» сұрағын қойып, олардың назарын суретке аудару. 2.Оқушылардың жауабын тыңдау және дұрыс құралмаған, толық емес сөйлемдерді түзеп, оқушыларға қайталатып отыру. 3.Әр суретке берілген сызба- моделімен сөйлем құрату. 4.Сөйлемнің жеке сөздерден тұратындығын, сөйлемнің бірінші сөзі бас әріппен жазылып, соңғы сөйлемнен кейін тыныс белгісі қойылатынын сызбаның көмегімен тәжірибе жүзінде таныту. Жазылым 1.Дәптер бетіндегі суреттерді бояу. 2.Үзік сызықтарды бастырып жүргізу. Әртүрлі (түзу, қисық, сынық) сызықтар сызу.

Саралау тапсырмалары «Сөз тану» айдары бойынша берілген «Оқусыз білім жоқ, Білімсіз күнің жоқ» мақалының мәнін түсіндіру. Мақал

16 слайд
Саралау тапсырмалары «Сөз тану» айдары бойынша берілген «Оқусыз білім жоқ, Білімсіз күнің жоқ» мақалының мәнін түсіндіру. Мақалды QR арқылы немесе үнтаспадан тыңдату. : Саралаутапсырмалары 1- : деңгей ? ? ? . . Білімдегенне Олнеүшінқажет Өнергенежатады тб сұрақтарынажауапты . мұғалімніңкөмегіменайтыпкөр 2- : деңгей . Сұрақтарғажауапболатынсөйлемдердіретіменайтыпкөр 3- : деңгей . Жауаптарыңнансөйлеуқұралғанындәлелде

16 слайд

Саралау тапсырмалары «Сөз тану» айдары бойынша берілген «Оқусыз білім жоқ, Білімсіз күнің жоқ» мақалының мәнін түсіндіру. Мақалды QR арқылы немесе үнтаспадан тыңдату. : Саралаутапсырмалары 1- : деңгей ? ? ? . . Білімдегенне Олнеүшінқажет Өнергенежатады тб сұрақтарынажауапты . мұғалімніңкөмегіменайтыпкөр 2- : деңгей . Сұрақтарғажауапболатынсөйлемдердіретіменайтыпкөр 3- : деңгей . Жауаптарыңнансөйлеуқұралғанындәлелде

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

17 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

17 слайд

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

Сабақтың тақырыбы Сөз Мен әдепті баламын

18 слайд
Сабақтың тақырыбы Сөз Мен әдепті баламын

18 слайд

Сабақтың тақырыбы Сөз Мен әдепті баламын

Сабақтың мақсаты: Білімділік: коммуникативтік қатынаста сөз әдебін (сәлемдесу, алғыс білдіру, кешірім сұрау, өтініш айту, рұқс

19 слайд
Сабақтың мақсаты: Білімділік: коммуникативтік қатынаста сөз әдебін (сәлемдесу, алғыс білдіру, кешірім сұрау, өтініш айту, рұқсат сұрау, қоштасу) дұрыс қолдана алады; сөз туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; сөздің графикалық сызбасын таниды; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, әріп элементтерін, үзік сызықтарды бастырып жүргізеді, жазады. Дамытушылық: сөздік қоры байиды; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: сөз әдебін дұрыс қолдануды үйренеді.

19 слайд

Сабақтың мақсаты: Білімділік: коммуникативтік қатынаста сөз әдебін (сәлемдесу, алғыс білдіру, кешірім сұрау, өтініш айту, рұқсат сұрау, қоштасу) дұрыс қолдана алады; сөз туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; сөздің графикалық сызбасын таниды; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, әріп элементтерін, үзік сызықтарды бастырып жүргізеді, жазады. Дамытушылық: сөздік қоры байиды; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: сөз әдебін дұрыс қолдануды үйренеді.

. Ұйымдастырукезеңі Мағынаныажырату . . . Білу Түсіну Қолдану - Тыңдалым айтылым 1.Сурет мазмұны бойынша оқушы- лармен әңгім

20 слайд
. Ұйымдастырукезеңі Мағынаныажырату . . . Білу Түсіну Қолдану - Тыңдалым айтылым 1.Сурет мазмұны бойынша оқушы- лармен әңгімелесу. «Ата нені түсіріп алды?», «Бала не істеді?», «Ата қандай сиқырлы сөз айтуы мүмкін?» сұрақтарын қойып, жауап алу. 2.Суреттегі заттардың атын сөздердің көмегімен айтқызу. Сөздің сызба-моделімен таныстыру. Жазылым 1.Үзік сызықтарды бастырып жүргізу. Әртүрлі (түзу, қисық, сынық) сызық-тар сызу.

20 слайд

. Ұйымдастырукезеңі Мағынаныажырату . . . Білу Түсіну Қолдану - Тыңдалым айтылым 1.Сурет мазмұны бойынша оқушы- лармен әңгімелесу. «Ата нені түсіріп алды?», «Бала не істеді?», «Ата қандай сиқырлы сөз айтуы мүмкін?» сұрақтарын қойып, жауап алу. 2.Суреттегі заттардың атын сөздердің көмегімен айтқызу. Сөздің сызба-моделімен таныстыру. Жазылым 1.Үзік сызықтарды бастырып жүргізу. Әртүрлі (түзу, қисық, сынық) сызық-тар сызу.

« » Сөзтану айдарыбойыншаберілген « – » . Әдептібала арлыбала мақалыныңмәнінтүсіндіру 1. Мақалды QR - . арқылынемесеүнтаспа д

21 слайд
« » Сөзтану айдарыбойыншаберілген « – » . Әдептібала арлыбала мақалыныңмәнінтүсіндіру 1. Мақалды QR - . арқылынемесеүнтаспа дантыңдату 2. : Саралаутапсырмаларынорындату 1- : деңгей « » ? Армысыз сөзінкімменамандасқандақолдануғаболады 1. « – » Әдептібала арлыбала мақалын QR - - ар қылынемесеүнтаспа дан . тыңдайды 2. Мұғалімніңжетекшісұрақтарыменмақалдыңмәнінөзойларымен . түсіндіреді 3. . Саралаутапсырмаларынорындайды 2- : деңгей ? Өзіңненкішілергеқандайамандасусөзінқолданасың 3- : деңгей - . Кешкеайтылатынсәлемдесусөзінта уыпайт Сабақтыбекітужәнесаралау

21 слайд

« » Сөзтану айдарыбойыншаберілген « – » . Әдептібала арлыбала мақалыныңмәнінтүсіндіру 1. Мақалды QR - . арқылынемесеүнтаспа дантыңдату 2. : Саралаутапсырмаларынорындату 1- : деңгей « » ? Армысыз сөзінкімменамандасқандақолдануғаболады 1. « – » Әдептібала арлыбала мақалын QR - - ар қылынемесеүнтаспа дан . тыңдайды 2. Мұғалімніңжетекшісұрақтарыменмақалдыңмәнінөзойларымен . түсіндіреді 3. . Саралаутапсырмаларынорындайды 2- : деңгей ? Өзіңненкішілергеқандайамандасусөзінқолданасың 3- : деңгей - . Кешкеайтылатынсәлемдесусөзінта уыпайт Сабақтыбекітужәнесаралау

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

22 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

22 слайд

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

Сабақтың тақырыбы Сөз Жол бағытындағы ерекше белгілер

23 слайд
Сабақтың тақырыбы Сөз Жол бағытындағы ерекше белгілер

23 слайд

Сабақтың тақырыбы Сөз Жол бағытындағы ерекше белгілер

Сабақтың мақсаты: : ( , ) Білімділік көмекшіқұралдар тірексызба сюжеттісурет ; арқылыоқиғаныңретінсақтайотырыпбаяндайды сө

24 слайд
Сабақтың мақсаты: : ( , ) Білімділік көмекшіқұралдар тірексызба сюжеттісурет ; арқылыоқиғаныңретінсақтайотырыпбаяндайды сөзтуралы ; бастапқытілдікұғымдардытүсінеді дәптербетіндеберілген , , суреттердібояйды әріпэлементтерін үзіксызықтарды , . бастырыпжүргізеді жазады : , , , Дамытушылық салыстыру ажырату топтастыру жалпылау ; . дағдыларынаүйренеді байланыстырыпсөйлейді : . Тәрбиелік жолережелерінжәнетазалықтысақтауғаүйренеді

24 слайд

Сабақтың мақсаты: : ( , ) Білімділік көмекшіқұралдар тірексызба сюжеттісурет ; арқылыоқиғаныңретінсақтайотырыпбаяндайды сөзтуралы ; бастапқытілдікұғымдардытүсінеді дәптербетіндеберілген , , суреттердібояйды әріпэлементтерін үзіксызықтарды , . бастырыпжүргізеді жазады : , , , Дамытушылық салыстыру ажырату топтастыру жалпылау ; . дағдыларынаүйренеді байланыстырыпсөйлейді : . Тәрбиелік жолережелерінжәнетазалықтысақтауғаүйренеді

Ұйымдастыру кезеңі Мағынаныажырату . . . Білу Түсіну Қолдану - 1- Тыңдалым айтылым тапсырмаменжұмыс 1.Дарынның жол бағытынд

25 слайд
Ұйымдастыру кезеңі Мағынаныажырату . . . Білу Түсіну Қолдану - 1- Тыңдалым айтылым тапсырмаменжұмыс 1.Дарынның жол бағытында кездескен шартты белгілерге оқушылардың назарын аудару. 2.Шартты белгілерге қарап, қандай нысан екенін тапқызу. 3.«Жол белгілері не үшін қажет?», «Шартты белгілерді оқуға бола ма?» сұрақтарына жауап алу. 4.Оқушыларға мектепке бара- тын жол бағытын суреттер мен белгілер арқылы жасату.

25 слайд

Ұйымдастыру кезеңі Мағынаныажырату . . . Білу Түсіну Қолдану - 1- Тыңдалым айтылым тапсырмаменжұмыс 1.Дарынның жол бағытында кездескен шартты белгілерге оқушылардың назарын аудару. 2.Шартты белгілерге қарап, қандай нысан екенін тапқызу. 3.«Жол белгілері не үшін қажет?», «Шартты белгілерді оқуға бола ма?» сұрақтарына жауап алу. 4.Оқушыларға мектепке бара- тын жол бағытын суреттер мен белгілер арқылы жасату.

Саралау тапсырмалары « » « , : Сөзтану айдарыбойыншаберілген Сөйлеудіолбілмейді Бірақ « !», « !» – » , . Тоқта Жүр дейді жұм

26 слайд
Саралау тапсырмалары « » « , : Сөзтану айдарыбойыншаберілген Сөйлеудіолбілмейді Бірақ « !», « !» – » , . Тоқта Жүр дейді жұмбағынтыңдату шешуінтапқызу 1. Мақалды QR арқылынемесеүнтаспадантыңдату . 2. : Саралаутапсырмаларынорындату 1- : деңгей . Жұмбақтыңшешуіндегісөздіңсуретінсал 2- : деңгей « » . Бағдаршам сөзіменсөйлемқұрапайт 3- : деңгей « » - . Сөйлеудіолбілмейді сөйлемініңсызба моделінкөрсет

26 слайд

Саралау тапсырмалары « » « , : Сөзтану айдарыбойыншаберілген Сөйлеудіолбілмейді Бірақ « !», « !» – » , . Тоқта Жүр дейді жұмбағынтыңдату шешуінтапқызу 1. Мақалды QR арқылынемесеүнтаспадантыңдату . 2. : Саралаутапсырмаларынорындату 1- : деңгей . Жұмбақтыңшешуіндегісөздіңсуретінсал 2- : деңгей « » . Бағдаршам сөзіменсөйлемқұрапайт 3- : деңгей « » - . Сөйлеудіолбілмейді сөйлемініңсызба моделінкөрсет

Қорытынды « » . Кубизм әдісібойыншатүскенсандарғасәйкессұрақтарберіледі 1. ? Шарттыбелгілернеүшінберіледі 2. ? Мектепкекелержолд

27 слайд
Қорытынды « » . Кубизм әдісібойыншатүскенсандарғасәйкессұрақтарберіледі 1. ? Шарттыбелгілернеүшінберіледі 2. ? Мектепкекелержолдашарттыбелгілердікөргеніңбарма 3. ? Еңмаңыздышарттыбелгіқайсыдепойлайсың 4. - Жолдажүруережесінсақта майтындарғақандайкеңес ? айтасың

27 слайд

Қорытынды « » . Кубизм әдісібойыншатүскенсандарғасәйкессұрақтарберіледі 1. ? Шарттыбелгілернеүшінберіледі 2. ? Мектепкекелержолдашарттыбелгілердікөргеніңбарма 3. ? Еңмаңыздышарттыбелгіқайсыдепойлайсың 4. - Жолдажүруережесінсақта майтындарғақандайкеңес ? айтасың

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

28 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

28 слайд

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

Сабақтың тақырыбы: Буын Хайуанаттарәлемінде

29 слайд
Сабақтың тақырыбы: Буын Хайуанаттарәлемінде

29 слайд

Сабақтың тақырыбы: Буын Хайуанаттарәлемінде

Сабақтың мақсаты : , - ; Білімділік сұрақтытыңдайдыжәнетүсінеді жауапбереала ды буынтуралыбастапқы ; ; тілдікұғымдардытүсін

30 слайд
Сабақтың мақсаты : , - ; Білімділік сұрақтытыңдайдыжәнетүсінеді жауапбереала ды буынтуралыбастапқы ; ; тілдікұғымдардытүсінеді буынныңграфикалықсызбасынтаниды дәптербетінде , , , берілгенсуреттердібояйды әріпэлементтерін үзіксызықтардыбастырыпжүргізеді . жазады : ; Дамытушылық сюжеттісуретмазмұныбойыншақойылғансұраққажауапбереді . мұғалімніңқолдауыменсұраққажауапболатынсөйлемдерденәңгімеқұрайды : , - Тәрбиелік табиғаттысүюге аң құстардықорғауғаталпынады

30 слайд

Сабақтың мақсаты : , - ; Білімділік сұрақтытыңдайдыжәнетүсінеді жауапбереала ды буынтуралыбастапқы ; ; тілдікұғымдардытүсінеді буынныңграфикалықсызбасынтаниды дәптербетінде , , , берілгенсуреттердібояйды әріпэлементтерін үзіксызықтардыбастырыпжүргізеді . жазады : ; Дамытушылық сюжеттісуретмазмұныбойыншақойылғансұраққажауапбереді . мұғалімніңқолдауыменсұраққажауапболатынсөйлемдерденәңгімеқұрайды : , - Тәрбиелік табиғаттысүюге аң құстардықорғауғаталпынады

Ұйымдастыру кезеңі Мағынаны ажырату Білу. Түсіну. Қолдану. Тыңдалым-айтылым Суретке қарап, «Бала кімді шақырды? Ата сөзін қалай

31 слайд
Ұйымдастыру кезеңі Мағынаны ажырату Білу. Түсіну. Қолдану. Тыңдалым-айтылым Суретке қарап, «Бала кімді шақырды? Ата сөзін қалай айтты?» сұрақтарына жауап беру. Сөздің буы...

31 слайд

Ұйымдастыру кезеңі Мағынаны ажырату Білу. Түсіну. Қолдану. Тыңдалым-айтылым Суретке қарап, «Бала кімді шақырды? Ата сөзін қалай айтты?» сұрақтарына жауап беру. Сөздің буы...