Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ақиқат кестесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Апталыққа ашық сабақ "Ақиқат кестесі" деп аталады. Сәтті өткен ашық сабақ деп ойлаймын.
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Информатика 8“А”сынып “Ғ.Мұратбаев атындағы жалпы орта мектебі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі

#1 слайд
Информатика 8“А”сынып “Ғ.Мұратбаев атындағы жалпы орта мектебі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі

1 слайд

Информатика 8“А”сынып “Ғ.Мұратбаев атындағы жалпы орта мектебі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі

#2 слайд

2 слайд

Сабақ мақсаттары: -Ақиқат кестелерімен танысып, қандай мәліметтерден тұратынын үйренеді; -Ақиқат кестелерін құру ережелерімен т

#3 слайд
Сабақ мақсаттары: -Ақиқат кестелерімен танысып, қандай мәліметтерден тұратынын үйренеді; -Ақиқат кестелерін құру ережелерімен танысады; -Логикалық функцияларды логикалық амалдарды орындау ретін пайдалана отырып, көрсетілген кестені тексере алады; -Ұшқырлыққа, ойын тез жинақтауға, топта жұмыс істеуге дағдыланады. -Тілдік мақсат: Негізгі сздер мен тіркестер: - ақиқат, логика, теріске шығару, коньюнкция, дизьюнкция, айнымалы, функция -Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: топпен, жеке, миға шабуыл, сиқырлы конверт, ойлан жауап бер, кері байланыс

3 слайд

Сабақ мақсаттары: -Ақиқат кестелерімен танысып, қандай мәліметтерден тұратынын үйренеді; -Ақиқат кестелерін құру ережелерімен танысады; -Логикалық функцияларды логикалық амалдарды орындау ретін пайдалана отырып, көрсетілген кестені тексере алады; -Ұшқырлыққа, ойын тез жинақтауға, топта жұмыс істеуге дағдыланады. -Тілдік мақсат: Негізгі сздер мен тіркестер: - ақиқат, логика, теріске шығару, коньюнкция, дизьюнкция, айнымалы, функция -Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: топпен, жеке, миға шабуыл, сиқырлы конверт, ойлан жауап бер, кері байланыс

Аралас сабақ Сабақтың типі Білімді, іскерлікті және дағдыны жетілдіру сабағы Сабақтың түрі Ойға шабуыл, СТО, топтық, ақылды д

#4 слайд
Аралас сабақ Сабақтың типі Білімді, іскерлікті және дағдыны жетілдіру сабағы Сабақтың түрі Ойға шабуыл, СТО, топтық, ақылды доп, тауыс жұмбағы, сиқырлы конверт Әдіс-тәсілдері Интерактивті тақта,оқулық, кеспе қағаздар, стикер, маркер, компьютер Қолданылатын көрнекіліктер

4 слайд

Аралас сабақ Сабақтың типі Білімді, іскерлікті және дағдыны жетілдіру сабағы Сабақтың түрі Ойға шабуыл, СТО, топтық, ақылды доп, тауыс жұмбағы, сиқырлы конверт Әдіс-тәсілдері Интерактивті тақта,оқулық, кеспе қағаздар, стикер, маркер, компьютер Қолданылатын көрнекіліктер

Сабақтың барысы: 1.Психологиялық дайындық. 2.Топқа бөлу (Ақиқат кестелері, Таблица истины, Truth charts) 3.Алдыңғы оқу. (Ақылды

#5 слайд
Сабақтың барысы: 1.Психологиялық дайындық. 2.Топқа бөлу (Ақиқат кестелері, Таблица истины, Truth charts) 3.Алдыңғы оқу. (Ақылды доп). 4.Жаңа тақырып. (Сиқырлы конверт). 5.Сергіту сәті (Физминутка). 6. Жаңа сабақты бекіту (Тауыс жұмбағы). 7.Рефлексия (Екі жұлдыз, бір тілек)

5 слайд

Сабақтың барысы: 1.Психологиялық дайындық. 2.Топқа бөлу (Ақиқат кестелері, Таблица истины, Truth charts) 3.Алдыңғы оқу. (Ақылды доп). 4.Жаңа тақырып. (Сиқырлы конверт). 5.Сергіту сәті (Физминутка). 6. Жаңа сабақты бекіту (Тауыс жұмбағы). 7.Рефлексия (Екі жұлдыз, бір тілек)

Психологиялық дайындық Білім алушылар сумоншақтан жасалған алманы ұсыну арқылы бір- бірлеріне жылы лебізде

#6 слайд
Психологиялық дайындық Білім алушылар сумоншақтан жасалған алманы ұсыну арқылы бір- бірлеріне жылы лебіздерін білдіреді.

6 слайд

Психологиялық дайындық Білім алушылар сумоншақтан жасалған алманы ұсыну арқылы бір- бірлеріне жылы лебіздерін білдіреді.

Топқа бөлу Ақиқат кестелері  Таблица истины Truth charts

#7 слайд
Топқа бөлу Ақиқат кестелері  Таблица истины Truth charts

7 слайд

Топқа бөлу Ақиқат кестелері  Таблица истины Truth charts

Ақылды доп 1)Санау жүйесі дегеніміз не?  2)Позициялық санау жүйесі дегеніміз не? 3)Екілік санау жүйесі дегеніміз не?

#8 слайд
Ақылды доп 1)Санау жүйесі дегеніміз не?  2)Позициялық санау жүйесі дегеніміз не? 3)Екілік санау жүйесі дегеніміз не? Мысал келтір 4)Санды ашып жазыңдар. 1234 10 5)Санды ашып жазыңдар. 10011 2 6)Сандарды екілік санау жүйесіне аудар? 17 10 Дескриптор: 1.Санау жүйесі туралы ұғым қалыптасады; 2.Позициялық санау жүйесін есіне сақтайды; 3.Санды ашып жазып үйренеді.

8 слайд

Ақылды доп 1)Санау жүйесі дегеніміз не?  2)Позициялық санау жүйесі дегеніміз не? 3)Екілік санау жүйесі дегеніміз не? Мысал келтір 4)Санды ашып жазыңдар. 1234 10 5)Санды ашып жазыңдар. 10011 2 6)Сандарды екілік санау жүйесіне аудар? 17 10 Дескриптор: 1.Санау жүйесі туралы ұғым қалыптасады; 2.Позициялық санау жүйесін есіне сақтайды; 3.Санды ашып жазып үйренеді.

Сиқырлы конверт Ақиқат кестесі қандай мәліметтерден тұрады? Логикалық функциядағы логикалық амалдарды орындалу ретін қалай

#9 слайд
Сиқырлы конверт Ақиқат кестесі қандай мәліметтерден тұрады? Логикалық функциядағы логикалық амалдарды орындалу ретін қалай анықтауға болады? Тақырып қа байланысты мысалға жауап береді. Серік, Берік, Арман және Данияр “Қазақша күрес” жарысында алдыңғы төрт орынды алды. Кім қандай орын алды сұрағына үшеуі: “Серік бірінші де, соңғы да орын емес”, “Берік-екінші”, “Арман соңғы емес”,- деп жауап берді. Барлығының да шындықты айтқаны белгілі. Кім, қандай орын алды? Дескриптор: 1)ақиқат кестесінің қандай мәліметтерден тұратынын түсінеді. 2)логикалық функциядағы логикалық амалдарды орындалу ретін анықтайды. 3)ақиқат кестесін мысал арқылы түсінеді

9 слайд

Сиқырлы конверт Ақиқат кестесі қандай мәліметтерден тұрады? Логикалық функциядағы логикалық амалдарды орындалу ретін қалай анықтауға болады? Тақырып қа байланысты мысалға жауап береді. Серік, Берік, Арман және Данияр “Қазақша күрес” жарысында алдыңғы төрт орынды алды. Кім қандай орын алды сұрағына үшеуі: “Серік бірінші де, соңғы да орын емес”, “Берік-екінші”, “Арман соңғы емес”,- деп жауап берді. Барлығының да шындықты айтқаны белгілі. Кім, қандай орын алды? Дескриптор: 1)ақиқат кестесінің қандай мәліметтерден тұратынын түсінеді. 2)логикалық функциядағы логикалық амалдарды орындалу ретін анықтайды. 3)ақиқат кестесін мысал арқылы түсінеді

Ақиқат кестелері. Аиқат кестелерін құру логикалық есептерді шығару тәсілдерінің бір түрі болып табылады. Сонымен қатар ақиқат

#10 слайд
Ақиқат кестелері. Аиқат кестелерін құру логикалық есептерді шығару тәсілдерінің бір түрі болып табылады. Сонымен қатар ақиқат кестелері логикалық функциялардың мәндерін анықтау және логикалық сұлбаларды жеңілдету үшін қолданылады. Ақиқат кестесінде логикалық айнымалылар мен логикалық функциялардың мәндері арасындағы сәйкестік орнатылады. Ақиқат кестелерін құру ережелері 1)логикалық функциядағы n айнымалылардың санын есептеу; 2)кестедегі жолдардың санын k=2n формуласы арқылы анықтау; 3)формуладағы логикалық амалдардың санын есептеу; 4)логикалық амалдардың орындалу ретін жақшалар мен басымдылықтарды ескеріп тағайындау; 5)кестедегі бағандардың санын есептеу: айнымалылардың санын амалдардың санына қосу; 6)ақиқат кестесін толтыру:

10 слайд

Ақиқат кестелері. Аиқат кестелерін құру логикалық есептерді шығару тәсілдерінің бір түрі болып табылады. Сонымен қатар ақиқат кестелері логикалық функциялардың мәндерін анықтау және логикалық сұлбаларды жеңілдету үшін қолданылады. Ақиқат кестесінде логикалық айнымалылар мен логикалық функциялардың мәндері арасындағы сәйкестік орнатылады. Ақиқат кестелерін құру ережелері 1)логикалық функциядағы n айнымалылардың санын есептеу; 2)кестедегі жолдардың санын k=2n формуласы арқылы анықтау; 3)формуладағы логикалық амалдардың санын есептеу; 4)логикалық амалдардың орындалу ретін жақшалар мен басымдылықтарды ескеріп тағайындау; 5)кестедегі бағандардың санын есептеу: айнымалылардың санын амалдардың санына қосу; 6)ақиқат кестесін толтыру:

Логикалық амалдардың орындалу реті арифметикалық амалдарға сәйкес орындалады: теріске шығару, коньнюнкция, дизьюнкция. А

#11 слайд
Логикалық амалдардың орындалу реті арифметикалық амалдарға сәйкес орындалады: теріске шығару, коньнюнкция, дизьюнкция. Алдымен жақшадағы әрекеттер орындалады. Ережеге сәйкес осы функцияның ақиқат кестесін құрамыз: 1.логикалық айнымалылардың саны n=3; 2.кестедегі жолдардың саны K=2 n ,2 3 =8; 3.формуладағы логикалық амалдардың саны-4, яғни кестедегі бағандардың саны 3+4=7 болу керек. Мысал қарастырайық: Серік, Берік, Арман және Данияр “Қазақша күрес” жарысында алдыңғы төрт орынды алды. Кім қандай орын алды сұрағына үшеуі: “Серік бірінші де, соңғы да орын емес”, “Берік-екінші”, “Арман соңғы емес”,- деп жауап берді. Барлығының да шындықты айтқаны белгілі. Кім, қандай орын алды?

11 слайд

Логикалық амалдардың орындалу реті арифметикалық амалдарға сәйкес орындалады: теріске шығару, коньнюнкция, дизьюнкция. Алдымен жақшадағы әрекеттер орындалады. Ережеге сәйкес осы функцияның ақиқат кестесін құрамыз: 1.логикалық айнымалылардың саны n=3; 2.кестедегі жолдардың саны K=2 n ,2 3 =8; 3.формуладағы логикалық амалдардың саны-4, яғни кестедегі бағандардың саны 3+4=7 болу керек. Мысал қарастырайық: Серік, Берік, Арман және Данияр “Қазақша күрес” жарысында алдыңғы төрт орынды алды. Кім қандай орын алды сұрағына үшеуі: “Серік бірінші де, соңғы да орын емес”, “Берік-екінші”, “Арман соңғы емес”,- деп жауап берді. Барлығының да шындықты айтқаны белгілі. Кім, қандай орын алды?

Кестені дайындайық: Орындар Серік Берік Арман Данияр 1- орын - - + - 2- орын - + - - 3- орын + - - - 4- орын - - - +

#12 слайд
Кестені дайындайық: Орындар Серік Берік Арман Данияр 1- орын - - + - 2- орын - + - - 3- орын + - - - 4- орын - - - +

12 слайд

Кестені дайындайық: Орындар Серік Берік Арман Данияр 1- орын - - + - 2- орын - + - - 3- орын + - - - 4- орын - - - +

Сергіту сәті. Физминутка жаттығу жасау

#13 слайд
Сергіту сәті. Физминутка жаттығу жасау

13 слайд

Сергіту сәті. Физминутка жаттығу жасау

Тауыс жұмбағы Сиқырлы конверт

#14 слайд
Тауыс жұмбағы Сиқырлы конверт

14 слайд

Тауыс жұмбағы Сиқырлы конверт

Рефлексия Екі жұлдыз, бір тілек

#15 слайд
Рефлексия Екі жұлдыз, бір тілек

15 слайд

Рефлексия Екі жұлдыз, бір тілек

Кітаптан : 6 тақырыпты оқу. Жұмыс дәптерден: 27 беттегі в,с деңгейлі тапсырманы орындау.

#16 слайд
Кітаптан : 6 тақырыпты оқу. Жұмыс дәптерден: 27 беттегі в,с деңгейлі тапсырманы орындау.

16 слайд

Кітаптан : 6 тақырыпты оқу. Жұмыс дәптерден: 27 беттегі в,с деңгейлі тапсырманы орындау.

#17 слайд

17 слайд

Файл форматы:
pptx
22.12.2017
584
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12