Аралас сандарды қосу

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Аралас сандарды қосу

Материал туралы қысқаша түсінік
Ойлау қабілеттерін, өз беттерімен жұмыс жасауын дамыту, математикаға деген қызығушылығын арттыру.
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
5-сынып Математика Ашық сабақ Тақырыбы: Аралас сандарды қосу

#1 слайд
5-сынып Математика Ашық сабақ Тақырыбы: Аралас сандарды қосу

1 слайд

5-сынып Математика Ашық сабақ Тақырыбы: Аралас сандарды қосу

Сабақ мақсаты: Білімділік: Өтілген тақырыптарды қайталау және жүйелеу. Жай бөлшектер және аралас сандар, оларға амалдар қолдан

#2 слайд
Сабақ мақсаты: Білімділік: Өтілген тақырыптарды қайталау және жүйелеу. Жай бөлшектер және аралас сандар, оларға амалдар қолдану дағдыларын қалыптастыру. Жай бөлшектерге қолданылатын амалдарды қайталау. Біліктерін логикалық оймен іске асыра білу. Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін, өз беттерімен жұмыс жасауын дамыту, математикаға деген қызығушылығын арттыру. Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға үйрету.

2 слайд

Сабақ мақсаты: Білімділік: Өтілген тақырыптарды қайталау және жүйелеу. Жай бөлшектер және аралас сандар, оларға амалдар қолдану дағдыларын қалыптастыру. Жай бөлшектерге қолданылатын амалдарды қайталау. Біліктерін логикалық оймен іске асыра білу. Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін, өз беттерімен жұмыс жасауын дамыту, математикаға деген қызығушылығын арттыру. Тәрбиелік: Алған білімдеріне жауапкершілікпен қарауға, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға үйрету.

Түрі: дәстүрлі сабақ, өткен тақырыпты қайталау Типі: аралас Әдісі: түсіндіру, сызба-нұсқа, СТО, сұрақ – жауап Көрнекілігі: сыз

#3 слайд
Түрі: дәстүрлі сабақ, өткен тақырыпты қайталау Типі: аралас Әдісі: түсіндіру, сызба-нұсқа, СТО, сұрақ – жауап Көрнекілігі: сызба -нұсқа, кесте, ереже Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру 2. Үй жұмысын тексеру № 531, №540 3. Қорытындылау сабағы 4. Бекіту 5. Үйге тапсырма беру.

3 слайд

Түрі: дәстүрлі сабақ, өткен тақырыпты қайталау Типі: аралас Әдісі: түсіндіру, сызба-нұсқа, СТО, сұрақ – жауап Көрнекілігі: сызба -нұсқа, кесте, ереже Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру 2. Үй жұмысын тексеру № 531, №540 3. Қорытындылау сабағы 4. Бекіту 5. Үйге тапсырма беру.

Аралас сандар Бүтін бөлігі Бөлшек бөлігі . 12 4 ; 4 3 ; 6 5 ; 3 2 1,2,3,4,5,.........

#4 слайд
Аралас сандар Бүтін бөлігі Бөлшек бөлігі . 12 4 ; 4 3 ; 6 5 ; 3 2 1,2,3,4,5,.........

4 слайд

Аралас сандар Бүтін бөлігі Бөлшек бөлігі . 12 4 ; 4 3 ; 6 5 ; 3 2 1,2,3,4,5,.........

Ауызша есептер: ; 2 1 1 ; 3 1 3 2  ; 3 1 1 3 2 2 ; 5 3 1 5 4 2 ;6 8 3  ;3 5 2  ;1 4 1 2 ; 3 2 1

#5 слайд
Ауызша есептер: ; 2 1 1 ; 3 1 3 2  ; 3 1 1 3 2 2 ; 5 3 1 5 4 2 ;6 8 3  ;3 5 2  ;1 4 1 2 ; 3 2 1

5 слайд

Ауызша есептер: ; 2 1 1 ; 3 1 3 2  ; 3 1 1 3 2 2 ; 5 3 1 5 4 2 ;6 8 3  ;3 5 2  ;1 4 1 2 ; 3 2 1

Кітаппен жұмыс: Біріншісі -ке тең, ал әр келесісі алдыңғысынан -ке артық болатын бірнеше сан тізбектей жазылған.

#6 слайд
Кітаппен жұмыс: Біріншісі -ке тең, ал әр келесісі алдыңғысынан -ке артық болатын бірнеше сан тізбектей жазылған. Осы тізбектегі бесінші орында тұрған санды табыңдар. 5 4 12 1 4 №54 1 №54 3 Эстафетаға 5 спортшы қатысты. 1шісі өзіне тиісті кезеңді мин. Ал екіншісі мин.,3шісі мин.4сі мин. және 5сі мин жүгіріп өтті. Қай спортшы өзіне тиісті жолды жылдам жүгіріп өткен? 60 13 4 4 1 4 4 3 12 1 4 10 1 4 15 2 4

6 слайд

Кітаппен жұмыс: Біріншісі -ке тең, ал әр келесісі алдыңғысынан -ке артық болатын бірнеше сан тізбектей жазылған. Осы тізбектегі бесінші орында тұрған санды табыңдар. 5 4 12 1 4 №54 1 №54 3 Эстафетаға 5 спортшы қатысты. 1шісі өзіне тиісті кезеңді мин. Ал екіншісі мин.,3шісі мин.4сі мин. және 5сі мин жүгіріп өтті. Қай спортшы өзіне тиісті жолды жылдам жүгіріп өткен? 60 13 4 4 1 4 4 3 12 1 4 10 1 4 15 2 4

Бөлшектерді жазып және оқып шығыңдар: Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Бөлімі Жазылуы

#7 слайд
Бөлшектерді жазып және оқып шығыңдар: Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Бөлімі Жазылуы

7 слайд

Бөлшектерді жазып және оқып шығыңдар: Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Бөлімі Жазылуы

Бөлшек түрінде жазып және оқып шығыңдар: Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Бөлімі Жазылуы

#8 слайд
Бөлшек түрінде жазып және оқып шығыңдар: Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Бөлімі Жазылуы

8 слайд

Бөлшек түрінде жазып және оқып шығыңдар: Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Бөлімі Жазылуы Алымы Бөлімі Жазылуы

Тест тапсырмалары. Амалдарды орындаңдар: 1. А) Б) В) Г

#9 слайд
Тест тапсырмалары. Амалдарды орындаңдар: 1. А) Б) В) Г) 2. А) Б) В) Г) 3. А) Б) В) Г) 4. А) Б) В) Г) 5. А) Б) В) Г) 13 5 13 3 13 6  ; 13 7 ; 13 5 ;1 . 13 1 1 4 3 6 5  ;1 ; 12 7 1 ; 12 9 . 24 15 3 2 1 9 5 2 27 4 5  ; 27 3 5 ; 27 7 6 ; 27 10 9 . 27 13 5 46 5 23 ; 46 5 23 ; 4 3 ; 3 1 2 . 2 1 1 36 45 36 25  ; 12 5 ; 32 11 2 ; 36 70 . 107 100

9 слайд

Тест тапсырмалары. Амалдарды орындаңдар: 1. А) Б) В) Г) 2. А) Б) В) Г) 3. А) Б) В) Г) 4. А) Б) В) Г) 5. А) Б) В) Г) 13 5 13 3 13 6  ; 13 7 ; 13 5 ;1 . 13 1 1 4 3 6 5  ;1 ; 12 7 1 ; 12 9 . 24 15 3 2 1 9 5 2 27 4 5  ; 27 3 5 ; 27 7 6 ; 27 10 9 . 27 13 5 46 5 23 ; 46 5 23 ; 4 3 ; 3 1 2 . 2 1 1 36 45 36 25  ; 12 5 ; 32 11 2 ; 36 70 . 107 100

Логикалық жаттығу. 1.Жыл он екі айдың ішінде 30 және 31 сандары ауысып отырады. Ал 28 және 29 сандары қай айда кездеседі? 2.Қо

#10 слайд
Логикалық жаттығу. 1.Жыл он екі айдың ішінде 30 және 31 сандары ауысып отырады. Ал 28 және 29 сандары қай айда кездеседі? 2.Қосарланып жегілген ат-арбамен Самат 8 шақырым жол жүрді. Оның әр аты неше шақырым жол жүрді? 3.Ағаш үстінде 100 торғай отырды. Аңшы 5 торғайды атып алды. Торғайдың қаншасы қалды?

10 слайд

Логикалық жаттығу. 1.Жыл он екі айдың ішінде 30 және 31 сандары ауысып отырады. Ал 28 және 29 сандары қай айда кездеседі? 2.Қосарланып жегілген ат-арбамен Самат 8 шақырым жол жүрді. Оның әр аты неше шақырым жол жүрді? 3.Ағаш үстінде 100 торғай отырды. Аңшы 5 торғайды атып алды. Торғайдың қаншасы қалды?

Тірек кесте. Бөлшектерді қысқарту арқылы биылғы жылдың қазақша атауын кестеде табамыз.

#11 слайд
Тірек кесте. Бөлшектерді қысқарту арқылы биылғы жылдың қазақша атауын кестеде табамыз. л у ұ 12 9 20 16 9 3 3 1 4 3 5 4

11 слайд

Тірек кесте. Бөлшектерді қысқарту арқылы биылғы жылдың қазақша атауын кестеде табамыз. л у ұ 12 9 20 16 9 3 3 1 4 3 5 4

“Бағытпен жалғастыр” ойыны. Бірлік бөлшек Ең кіші жай сан Жұп цифр Дұрыс бөлшек Тақ цифр Аралас сан Бұрыс бөлшек ; 3 5 ; 8 8 7 ;

#12 слайд
“Бағытпен жалғастыр” ойыны. Бірлік бөлшек Ең кіші жай сан Жұп цифр Дұрыс бөлшек Тақ цифр Аралас сан Бұрыс бөлшек ; 3 5 ; 8 8 7 ; 5 1 ; 6 5 ; 5 2 3 2 8

12 слайд

“Бағытпен жалғастыр” ойыны. Бірлік бөлшек Ең кіші жай сан Жұп цифр Дұрыс бөлшек Тақ цифр Аралас сан Бұрыс бөлшек ; 3 5 ; 8 8 7 ; 5 1 ; 6 5 ; 5 2 3 2 8

Шығармашылық есеп Квадраттың қабырғасы см . Оның периметрін табыңдар. à àÐ4 à 2 1 3

#13 слайд
Шығармашылық есеп Квадраттың қабырғасы см . Оның периметрін табыңдар. à àÐ4 à 2 1 3

13 слайд

Шығармашылық есеп Квадраттың қабырғасы см . Оның периметрін табыңдар. à àÐ4 à 2 1 3

Теңдеуді шешіңдер: 1 топ 2топ 3топ 16 5 7 48 11 11 õ 5 3 6 1 9 2 õ 38 11 6 19 5 õ

#14 слайд
Теңдеуді шешіңдер: 1 топ 2топ 3топ 16 5 7 48 11 11 õ 5 3 6 1 9 2 õ 38 11 6 19 5 õ

14 слайд

Теңдеуді шешіңдер: 1 топ 2топ 3топ 16 5 7 48 11 11 õ 5 3 6 1 9 2 õ 38 11 6 19 5 õ

“Кім жылдам?” ойыны 12 мен 8-дің ЕҮОБ-ін табыңдар. 6 мен 9-дың ЕҮОБ-ін табыңдар. 12, 6, 18 сандарының ЕҮОБ табыңдар

#15 слайд
“Кім жылдам?” ойыны 12 мен 8-дің ЕҮОБ-ін табыңдар. 6 мен 9-дың ЕҮОБ-ін табыңдар. 12, 6, 18 сандарының ЕҮОБ табыңдар

15 слайд

“Кім жылдам?” ойыны 12 мен 8-дің ЕҮОБ-ін табыңдар. 6 мен 9-дың ЕҮОБ-ін табыңдар. 12, 6, 18 сандарының ЕҮОБ табыңдар

Сөзжұмбақ шешу: 1.Алымы бөліміне тең немесе алымы бөлімінен үлкен бөлшек. 2.Бөлшек сызығының астындағы сан. 3.Бөлшек сызығының ү

#16 слайд
Сөзжұмбақ шешу: 1.Алымы бөліміне тең немесе алымы бөлімінен үлкен бөлшек. 2.Бөлшек сызығының астындағы сан. 3.Бөлшек сызығының үстіндегі сан. 4.Ең кіші жай сан. 5.Координаталық сәуледегі таңдап алынған кесінді.

16 слайд

Сөзжұмбақ шешу: 1.Алымы бөліміне тең немесе алымы бөлімінен үлкен бөлшек. 2.Бөлшек сызығының астындағы сан. 3.Бөлшек сызығының үстіндегі сан. 4.Ең кіші жай сан. 5.Координаталық сәуледегі таңдап алынған кесінді.

Тарихи мәліметтер Атау Уақыты Ұлты Тегі Бөлшек сызығы, бөлшек ХІІ Итальян Леонардо Пизанский Алым, бөлім ХІІ Грек Максим Плану

#17 слайд
Тарихи мәліметтер Атау Уақыты Ұлты Тегі Бөлшек сызығы, бөлшек ХІІ Итальян Леонардо Пизанский Алым, бөлім ХІІ Грек Максим Плануд Б.з.д. 287-212 Грек Архимед Бөлшек туралы толық мәлімет ХХ Орта Азия математигі Әл-Хорезми n m

17 слайд

Тарихи мәліметтер Атау Уақыты Ұлты Тегі Бөлшек сызығы, бөлшек ХІІ Итальян Леонардо Пизанский Алым, бөлім ХІІ Грек Максим Плануд Б.з.д. 287-212 Грек Архимед Бөлшек туралы толық мәлімет ХХ Орта Азия математигі Әл-Хорезми n m

Үйге тапсырма: №538, №539.

#18 слайд
Үйге тапсырма: №538, №539.

18 слайд

Үйге тапсырма: №538, №539.

Файл форматы:
pptx
18.12.2017
435
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі