Арифметикалық және геометриялық прогрессияларға аралас есептер шығару. 9 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
Арифметикалық және геометриялық
прогрессияларға аралас есептер шығару
1 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Арифметикалық және геометриялық прогрессияларға аралас есептер шығару
2 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ:
9.2.3.7 арифметикалық немесе/және геометриялық прогрессияларға
байланысты есептер шығару
Сабақтың
мақсаты:
Барлық оқушылар істей алады:
арифметикалық немесе/және геометриялық
прогрессияларға байланысты есептер шығаруды
үйренеді
Көптеген оқушылар істей алады:
арифметикалық немесе/және геометриялық
прогрессияларға байланысты есептер шығарады
Кейбір оқушылар істей алады: арифметикалық
немесе/және геометриялық прогрессияларға
байланысты есептер шығаруға тырысады
Бағалау
критерийлері арифметикалық немесе/және геометриялық
прогрессияларға байланысты есептер шығаруды
үйренеді
2 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ: 9.2.3.7 арифметикалық немесе/және геометриялық прогрессияларға байланысты есептер шығару Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар істей алады: арифметикалық немесе/және геометриялық прогрессияларға байланысты есептер шығаруды үйренеді Көптеген оқушылар істей алады: арифметикалық немесе/және геометриялық прогрессияларға байланысты есептер шығарады Кейбір оқушылар істей алады: арифметикалық немесе/және геометриялық прогрессияларға байланысты есептер шығаруға тырысады Бағалау критерийлері арифметикалық немесе/және геометриялық прогрессияларға байланысты есептер шығаруды үйренеді
3 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық
шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы "
Топқа бөлу:
І топ
ІІ топ
ІІІ топ
Өткен сабақты тексеру
Сұрақтарға жауап беру
Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. А
р
и
ф
м
е
т
и
к
а
л
ы
қ
п
р
о
г
р
е
с
с
и
я
д
е
г
е
н
н
е
?1. Г
е
о
м
е
т
р
и
я
л
ы
қ
п
р
о
г
р
е
с
с
и
я
д
е
г
е
н
н
е
? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын
ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу.
Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы
оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді.
3 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен сабақты тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. А р и ф м е т и к а л ы қ п р о г р е с с и я д е г е н н е ?1. Г е о м е т р и я л ы қ п р о г р е с с и я д е г е н н е ? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді.
4 слайд
Сабақтың ортасы
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін
тапсырмалар:
1-тапсырма:
Берілгені: ( b n ) , b п > 0, b2 = 4, b4 =
9.
Табу керек: b3 – ?
Табу керек: d - ?
2- тапсырма:
Берілгені: (а n ) , а1 = 28, а21 = 4.
Табу керек: S10 - ?
4 слайд
Сабақтың ортасы Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар: 1-тапсырма: Берілгені: ( b n ) , b п > 0, b2 = 4, b4 = 9. Табу керек: b3 – ? Табу керек: d - ? 2- тапсырма: Берілгені: (а n ) , а1 = 28, а21 = 4. Табу керек: S10 - ?
5 слайд
Сабақтың
соңы
«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)
Берілгені: ( b n ) , b 12 = – 32, b 13 = – 16.
Табу керек: q – ?
«Керемет
!» «Өзіме
сенімдімін!
»
«Жақсы
» «Жаман
емес» «Менің көңіл-күйім баспалдағы»
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық
жүйемен бағалау
5 слайд
Сабақтың соңы «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) Берілгені: ( b n ) , b 12 = – 32, b 13 = – 16. Табу керек: q – ? «Керемет !» «Өзіме сенімдімін! » «Жақсы » «Жаман емес» «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
6 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА
РАҚМЕТ!
6 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!