Ашық сабақ "Жарасымды қарым - қатынас" презентация.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Жарасымды қарым - қатынас" презентация.

Материал туралы қысқаша түсінік
оқушылардың бір-бірімен қарым-қатынасындағы қиындықтарды түзету, Бір-бірімен қарым - қатынасын арттыру.
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Ы.Алтынсарин атындағы ОММДШО “Жарасымды қарым-қатынас”

#1 слайд
Ы.Алтынсарин атындағы ОММДШО “Жарасымды қарым-қатынас”

1 слайд

Ы.Алтынсарин атындағы ОММДШО “Жарасымды қарым-қатынас”

Мақсаты: •қазақ халқының ұлттық дәстүрлеріндегі үлкен мен кіші арасындағы сыйласымды қатысымды ұлттық құндылық ретінде дамы

#2 слайд
Мақсаты: •қазақ халқының ұлттық дәстүрлеріндегі үлкен мен кіші арасындағы сыйласымды қатысымды ұлттық құндылық ретінде дамыту. •оқушылардың бір-бірімен қарым- қатынасын жақсарту негізінде оларды адалдыққа, достыққа, шындыққа, тәрбиелікке үйрету. •Оқушының танымдық процесін, есте сақтау, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.

2 слайд

Мақсаты: •қазақ халқының ұлттық дәстүрлеріндегі үлкен мен кіші арасындағы сыйласымды қатысымды ұлттық құндылық ретінде дамыту. •оқушылардың бір-бірімен қарым- қатынасын жақсарту негізінде оларды адалдыққа, достыққа, шындыққа, тәрбиелікке үйрету. •Оқушының танымдық процесін, есте сақтау, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.

•Сабақтың түрі: аралас сабақ. • •Әдіс – тәсілдер: сұрақ-жауап, шаттық шеңбері, жүректен – жүрекке. •Көрнекіліктері: нақыл сөз

#3 слайд
•Сабақтың түрі: аралас сабақ. •  •Әдіс – тәсілдер: сұрақ-жауап, шаттық шеңбері, жүректен – жүрекке. •Көрнекіліктері: нақыл сөздер, интерактивті тақта. •  •Сабақтың барысы: •Ұйымдастыру бөлімі. •Менің есімім (тренинг) •Шарты: Топ дөңгелек болып отырады, қатысушылар кезекпен сәлемдесіп, әр оқушы есімін айта отырып, өз бойындағы жақсы қасиеттерді қоса айтады.

3 слайд

•Сабақтың түрі: аралас сабақ. •  •Әдіс – тәсілдер: сұрақ-жауап, шаттық шеңбері, жүректен – жүрекке. •Көрнекіліктері: нақыл сөздер, интерактивті тақта. •  •Сабақтың барысы: •Ұйымдастыру бөлімі. •Менің есімім (тренинг) •Шарты: Топ дөңгелек болып отырады, қатысушылар кезекпен сәлемдесіп, әр оқушы есімін айта отырып, өз бойындағы жақсы қасиеттерді қоса айтады.

#4 слайд

4 слайд

#5 слайд
 

5 слайд

 

•Топқа бөлу (түстер бойынша) •Пікірталас (әр топқа сұрақтар қойылады) •Жарасымды қарым-қатынас дегенді қалай түсінесіз? •Кез

#6 слайд
•Топқа бөлу (түстер бойынша) •Пікірталас (әр топқа сұрақтар қойылады) •Жарасымды қарым-қатынас дегенді қалай түсінесіз? •Кез - келген адаммен қарым-қатынас жасау үшін адамға қандай қасиет керек? •Ол қасиеттер өз бойыңызда бар ма? •Сыйластықтың адам өміріндегі маңызы қандай?

6 слайд

•Топқа бөлу (түстер бойынша) •Пікірталас (әр топқа сұрақтар қойылады) •Жарасымды қарым-қатынас дегенді қалай түсінесіз? •Кез - келген адаммен қарым-қатынас жасау үшін адамға қандай қасиет керек? •Ол қасиеттер өз бойыңызда бар ма? •Сыйластықтың адам өміріндегі маңызы қандай?

Мәтінмен жұмыс. • Оқулықтағы С.Б.Дорженовтың ізімен жазылған мәтінді оқушылар оқиды. Берілген сұрақтар арқылы мәтінге талдау

#7 слайд
Мәтінмен жұмыс. • Оқулықтағы С.Б.Дорженовтың ізімен жазылған мәтінді оқушылар оқиды. Берілген сұрақтар арқылы мәтінге талдау жасалынады. • Қазақ халқының үлкенді құрметтеуге байланысты қандай рәсімдері бар? •«Ақсақал», «Ел ағасы» деп кімдерді атаған? •«Ізгілікті басы-үлкенді сыйлаудан басталады» дегенді қалай түсінесіңдер?

7 слайд

Мәтінмен жұмыс. • Оқулықтағы С.Б.Дорженовтың ізімен жазылған мәтінді оқушылар оқиды. Берілген сұрақтар арқылы мәтінге талдау жасалынады. • Қазақ халқының үлкенді құрметтеуге байланысты қандай рәсімдері бар? •«Ақсақал», «Ел ағасы» деп кімдерді атаған? •«Ізгілікті басы-үлкенді сыйлаудан басталады» дегенді қалай түсінесіңдер?

Тапсырма. •Өнер туындыларын қараңыздар. Олардан адамдардың бір-біріне деген қандай ілтипат, сезімдерін байқадыңыздар? Әңг

#8 слайд
Тапсырма. •Өнер туындыларын қараңыздар. Олардан адамдардың бір-біріне деген қандай ілтипат, сезімдерін байқадыңыздар? Әңгімелеп беріңіздер.

8 слайд

Тапсырма. •Өнер туындыларын қараңыздар. Олардан адамдардың бір-біріне деген қандай ілтипат, сезімдерін байқадыңыздар? Әңгімелеп беріңіздер.

#9 слайд

9 слайд

Жаттығу. Медитация. «Өз жұлдызыңды табыңыз» •Нұсқау: жұлдызды түнді елестетіңіз. Жұлдыздар үлкен және кіші, жарық және күңгір

#10 слайд
Жаттығу. Медитация. «Өз жұлдызыңды табыңыз» •Нұсқау: жұлдызды түнді елестетіңіз. Жұлдыздар үлкен және кіші, жарық және күңгірт. Біреу үшін бұл біреу немесе бірнеше жұлдыздар, ал біреулер үшін сансыз көп, жарық шашып бірде алыстап, бірде қол созым жерде жақын орналасқан. Жұлдыздарға мұқият қарап, ең керемет жұлдызды таңдаңыз. Мүмкін, бұл сіздің арманыңызға ұқсас шығар, мүмкін, ол сіздің бақытты кездеріңізді еске түсірген шығар. Тағы да ол жұлдызыңызға сүйсініп, соған жетуге тырысыңыз. Бар күшіңізді салыңыз. Сіз міндетті түрде сол жұлдызға жетесіз. Аспаннан алып оны алдыңызға қойыңыз. А) оқушылар алдарында жатқан жұлдыздардан өзіне біреуін таңдап алады.  Ә) жұлдыздарға болашақта өзіңізді қандай адам ретінде елестетінін жазады. Б) талқылау

10 слайд

Жаттығу. Медитация. «Өз жұлдызыңды табыңыз» •Нұсқау: жұлдызды түнді елестетіңіз. Жұлдыздар үлкен және кіші, жарық және күңгірт. Біреу үшін бұл біреу немесе бірнеше жұлдыздар, ал біреулер үшін сансыз көп, жарық шашып бірде алыстап, бірде қол созым жерде жақын орналасқан. Жұлдыздарға мұқият қарап, ең керемет жұлдызды таңдаңыз. Мүмкін, бұл сіздің арманыңызға ұқсас шығар, мүмкін, ол сіздің бақытты кездеріңізді еске түсірген шығар. Тағы да ол жұлдызыңызға сүйсініп, соған жетуге тырысыңыз. Бар күшіңізді салыңыз. Сіз міндетті түрде сол жұлдызға жетесіз. Аспаннан алып оны алдыңызға қойыңыз. А) оқушылар алдарында жатқан жұлдыздардан өзіне біреуін таңдап алады.  Ә) жұлдыздарға болашақта өзіңізді қандай адам ретінде елестетінін жазады. Б) талқылау

Қорытынды: • Бүгін біз сабаққа қатыстық.............. (жақсы, орташа) • Сабаққа қатысқанымызға көңіліміз толды...... (ия, жоқ

#11 слайд
Қорытынды: • Бүгін біз сабаққа қатыстық.............. (жақсы, орташа) • Сабаққа қатысқанымызға көңіліміз толды...... (ия, жоқ) • Себебі: ...................................................................... • Біз үшін сабақ өтті........ (ұзақ, тез) • Сабақта біз ..... (шаршадық, шаршамадық) • Себебі:....................................................................... • Бүгін сабақтан нені үйрендік ........................................................

11 слайд

Қорытынды: • Бүгін біз сабаққа қатыстық.............. (жақсы, орташа) • Сабаққа қатысқанымызға көңіліміз толды...... (ия, жоқ) • Себебі: ...................................................................... • Біз үшін сабақ өтті........ (ұзақ, тез) • Сабақта біз ..... (шаршадық, шаршамадық) • Себебі:....................................................................... • Бүгін сабақтан нені үйрендік ........................................................

Сахналау. •Төменде берілген сөздерден жағдаяттар құрастырып, сахналап беріңіздер. •1 топ. Телефонмен сөйлесу әдебі. •2 топ.

#12 слайд
Сахналау. •Төменде берілген сөздерден жағдаяттар құрастырып, сахналап беріңіздер. •1 топ. Телефонмен сөйлесу әдебі. •2 топ. Қыз бен жігіттің танысқандағы әдебі. •3 топ. Үлкендер мен жастардың дастархан басында өзін ұстау әдебі.

12 слайд

Сахналау. •Төменде берілген сөздерден жағдаяттар құрастырып, сахналап беріңіздер. •1 топ. Телефонмен сөйлесу әдебі. •2 топ. Қыз бен жігіттің танысқандағы әдебі. •3 топ. Үлкендер мен жастардың дастархан басында өзін ұстау әдебі.

#13 слайд

13 слайд

Файл форматы:
pptx
12.01.2018
891
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі