Ашық сабақ "Жарыс элементтері бар ойындар" 3 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Алматы облысы
Ақсу ауданы, Ақсу ауылы,
“ Мамания орта мектебі,
мектепке дейінгі шағын
орталығымен” коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің
дене шынықтыру пәні мұғалімі
Абугалиева Жанар Сериковна
3 – сынып 4 -тоқсан
1 слайд
Алматы облысы Ақсу ауданы, Ақсу ауылы, “ Мамания орта мектебі, мектепке дейінгі шағын орталығымен” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің дене шынықтыру пәні мұғалімі Абугалиева Жанар Сериковна 3 – сынып 4 -тоқсан
2 слайд
Сабақ тақырыбы: Жарыс элементтері
бар
ойындар
Оқу мақсаты: 3.2.4.1 дене жаттығуларын
орындау ережелері мен
әдістерін қолдану.
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар: дене жаттығуларын
орындау кезінде қиындықтармен
тәуекелдерді түсінеді және көрсетеді.
Көптеген оқушылар: салауатты өмір
салты үшін дене белсенділігінің
маңыздылығын түсінеді.
Кейбір оқушылар: мұғалімнің көмегінсіз
өз бетінше дене жаттығуларын жасай
алады, жарыс элементтерін өз бетінше
орындай алады ,түсіндіріп
сыныптастарына көрсете алады. Жарыс
элементтерін толық меңгереді, түсіндіреді
және сыныптастарына көрсете алады.
2 слайд
Сабақ тақырыбы: Жарыс элементтері бар ойындар Оқу мақсаты: 3.2.4.1 дене жаттығуларын орындау ережелері мен әдістерін қолдану. Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар: дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтармен тәуекелдерді түсінеді және көрсетеді. Көптеген оқушылар: салауатты өмір салты үшін дене белсенділігінің маңыздылығын түсінеді. Кейбір оқушылар: мұғалімнің көмегінсіз өз бетінше дене жаттығуларын жасай алады, жарыс элементтерін өз бетінше орындай алады ,түсіндіріп сыныптастарына көрсете алады. Жарыс элементтерін толық меңгереді, түсіндіреді және сыныптастарына көрсете алады.
3 слайд
Оқушылардың
бойында өзіне,
құрбысына деген
құрмет,
жауапкершіліктің
қалыптасуына ықпал
ету
Ойын белсенділігі
кезінде әлеуметтік
дағдыларды түсіну,
көрсету және талқылау.
Жүгіру, көпірден өту,
аңшылар ойындары
тірек элементтерін
орындай білу Бағалау
критерийле
рі:
Тілдік
мақсаттар:
3 слайд
Оқушылардың бойында өзіне, құрбысына деген құрмет, жауапкершіліктің қалыптасуына ықпал ету Ойын белсенділігі кезінде әлеуметтік дағдыларды түсіну, көрсету және талқылау. Жүгіру, көпірден өту, аңшылар ойындары тірек элементтерін орындай білу Бағалау критерийле рі: Тілдік мақсаттар:
4 слайд
•
қауіпсіздік ережесін
сақтайды.
•
ойынның ережесін біледі.
•
көшбасшылық қабілетін
ойын
барысында академиялық
әділ
түрде көрсетеді
•
қозғалысты кеңістікте
тиімді
пайдаланады.
Өзінің оқуға деген
мақсатын дербес
анықтап, оқу және
танымдық іс-әрекеттер
кезінде жаңа міндеттер
жүктей және құра білу,
өзінің танымдық
қызығушылықтарын
дамыту Дескрипто
р:
Құндылықтар
ды
дарыту
4 слайд
• қауіпсіздік ережесін сақтайды. • ойынның ережесін біледі. • көшбасшылық қабілетін ойын барысында академиялық әділ түрде көрсетеді • қозғалысты кеңістікте тиімді пайдаланады. Өзінің оқуға деген мақсатын дербес анықтап, оқу және танымдық іс-әрекеттер кезінде жаңа міндеттер жүктей және құра білу, өзінің танымдық қызығушылықтарын дамыту Дескрипто р: Құндылықтар ды дарыту
5 слайд
Пәнаралық
байланыста
р Математика,өзін –
өзі тану,
жаратылыстану
пәнімен
байланыстырылад
ы.
АКТ
қолдану
дағдыларыНоутбук,
смартфон
5 слайд
Пәнаралық байланыста р Математика,өзін – өзі тану, жаратылыстану пәнімен байланыстырылад ы. АКТ қолдану дағдыларыНоутбук, смартфон
6 слайд
Сабақтың басы:
1. Сапқа тұрғызу,үш тілде амандасу Сәлеметсіңдерме балалар
Здраствуйте дети!
Goodmoning shildren!
Психологиялық ахуал туғызамын.
Оқушылар шеңберге тұрады, бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Оқушылардан қауіпсіздік ережесін сұрау.
2. Саптық жаттығулар:
Оңға, солға, кері бұрылыстар
3. Жүру.
- аяқтың ұшымен, қол жоғарыда
- қол белде, өкшемен жүру
- қолды алға қарай созып тізені тигізіп жүру
4. Жүгіру.
- баяу жүгіріс
- сол жақ иықтан секіре жүгіру
- оң жақ иықтан секіре жүгіру
- қиылысты жүгіріс, жылан жүгіріс
5. Жалпы дамыту жаттығулары.
(ЖДЖ,ЖЖЖ)
6 слайд
Сабақтың басы: 1. Сапқа тұрғызу,үш тілде амандасу Сәлеметсіңдерме балалар Здраствуйте дети! Goodmoning shildren! Психологиялық ахуал туғызамын. Оқушылар шеңберге тұрады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Оқушылардан қауіпсіздік ережесін сұрау. 2. Саптық жаттығулар: Оңға, солға, кері бұрылыстар 3. Жүру. - аяқтың ұшымен, қол жоғарыда - қол белде, өкшемен жүру - қолды алға қарай созып тізені тигізіп жүру 4. Жүгіру. - баяу жүгіріс - сол жақ иықтан секіре жүгіру - оң жақ иықтан секіре жүгіру - қиылысты жүгіріс, жылан жүгіріс 5. Жалпы дамыту жаттығулары. (ЖДЖ,ЖЖЖ)
7 слайд
Сабақтың тақырыбын хабарлау
«Эстафеталық ойындар»
Оқушылар бір екіге саналып екі топқа бөлінеді.
Кедергілер арасынан секіртпемен секіріп өту.
Баскетбол добын кедергілер арасынан алып жүру.
Обручпен допты кедергілер арасымен алып жүру.
Дескриптор:
Қауіпсіздік ережесін сақтайды;
Ойынның ережесін біледі;
Көшбасшылық қабілетін ойын барысында
академиялық әділ түрде көрсетеді;
ҚБ:
Екі топ бір-бірін басбармақ әдісімен бағалау Сабақтың ортасы
7 слайд
Сабақтың тақырыбын хабарлау «Эстафеталық ойындар» Оқушылар бір екіге саналып екі топқа бөлінеді. Кедергілер арасынан секіртпемен секіріп өту. Баскетбол добын кедергілер арасынан алып жүру. Обручпен допты кедергілер арасымен алып жүру. Дескриптор: Қауіпсіздік ережесін сақтайды; Ойынның ережесін біледі; Көшбасшылық қабілетін ойын барысында академиялық әділ түрде көрсетеді; ҚБ: Екі топ бір-бірін басбармақ әдісімен бағалау Сабақтың ортасы
8 слайд
2 тапсырма «Аңшылар» ойыны.
Ойынға қатынасушылар араларынан біреуін ойын жүргізуші етіп сайлап
алады да, кең жазық алаңға жиналады.Жүргізуші күні бұрын белгіленіп
сызылған шеңбердің (радиусы 5—10 м) бойына, қолына доп беріп, үш жерге
үш ойыншыны тұрғызады,— бұлар «аңшылар». Қалған ойыншылар «үйрек»
болып, ойын жүргізушінің берген белгісі бойынша шеңбердің ішіне жамырай
жүгіріседі де, «Тоқта!» деген кезде бәрі орындарында қозғалмай тұра
қалады. Осы кезде «аңшылар» қолдарындағы доптарымен «үйректерді»
атқылай бастайды. «Аңшылар» атқылаған кезде «үйректерге» доптан
бұлтаруға болады, бірақ тұрған орнынан жүріп кетуге болмайды. «Өлген
үйректер» аңшыны алмастырады, ал «үйректерге» тигізе алмаған
«аңшылар» доптарын алып қайтадан атқылайды. Осылайша үш «аңшы»
орындарын ауыстырғаннан кейін ойын қайта жалғасады.
Дескриптор:
Қауіпсіздік ережесін сақтайды.
Ойын ережесін біледі
Қозғалысты кеңістікте тиімді пайдаланады
ҚБ: Өзін-өзі бағалау
Егер оқушы барлық іс-әрекетті дұрыс жасаса
Бір немесе екі іс-әрекетті дұрыс жасамас
Егер мүлде дұрыс жасамаса
.
8 слайд
2 тапсырма «Аңшылар» ойыны. Ойынға қатынасушылар араларынан біреуін ойын жүргізуші етіп сайлап алады да, кең жазық алаңға жиналады.Жүргізуші күні бұрын белгіленіп сызылған шеңбердің (радиусы 5—10 м) бойына, қолына доп беріп, үш жерге үш ойыншыны тұрғызады,— бұлар «аңшылар». Қалған ойыншылар «үйрек» болып, ойын жүргізушінің берген белгісі бойынша шеңбердің ішіне жамырай жүгіріседі де, «Тоқта!» деген кезде бәрі орындарында қозғалмай тұра қалады. Осы кезде «аңшылар» қолдарындағы доптарымен «үйректерді» атқылай бастайды. «Аңшылар» атқылаған кезде «үйректерге» доптан бұлтаруға болады, бірақ тұрған орнынан жүріп кетуге болмайды. «Өлген үйректер» аңшыны алмастырады, ал «үйректерге» тигізе алмаған «аңшылар» доптарын алып қайтадан атқылайды. Осылайша үш «аңшы» орындарын ауыстырғаннан кейін ойын қайта жалғасады. Дескриптор: Қауіпсіздік ережесін сақтайды. Ойын ережесін біледі Қозғалысты кеңістікте тиімді пайдаланады ҚБ: Өзін-өзі бағалау Егер оқушы барлық іс-әрекетті дұрыс жасаса Бір немесе екі іс-әрекетті дұрыс жасамас Егер мүлде дұрыс жасамаса .
9 слайд
Сабақты қорытындылау.
Тыныс алу жаттығулары арқылы бастапқы
қалыпқа ағзаны келтіру;
Оқушыларды сапқа тұрғызу;
Қол жеткен нәтижелер туралы ойлау
өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру;
Өткен тақырып бойынша мұғалім мен
оқушының талдау іс-әрекеті;
Рефлексия:
Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс
жүргізеді;
Үйге тапсырма беру:
Таңғы бой жазу жаттығулары
9 слайд
Сабақты қорытындылау. Тыныс алу жаттығулары арқылы бастапқы қалыпқа ағзаны келтіру; Оқушыларды сапқа тұрғызу; Қол жеткен нәтижелер туралы ойлау өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру; Өткен тақырып бойынша мұғалім мен оқушының талдау іс-әрекеті; Рефлексия: Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді; Үйге тапсырма беру: Таңғы бой жазу жаттығулары