Ашық сабақ: "Жуық сандардың шығу тарихы" 7 сынып
Ашық сабақ: "Жуық сандардың шығу тарихы" 7 сынып

#1 слайд
Сабақ: Алгебра Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 7 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: -
Сабақтың тақырыбы: Жуық сандардың шығу тарихы
Сабақ негізделген оқу
мақсаты
7.3.3.2нұсқалықтың абсолютті және салыстырмалы жиіліктерін есептеу;
Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар.
Өмірдегі кездейсоқ оқиға ұғымы жайлы біледі
Оқушылардың көпшілігі.
Кездейсоқ оқиға жиілігін есептей алады
Кейбір оқушылар.
Оқиғаның орындалу ықтималдығын оның жиілігі арқылы бағалай алады
Тілдік мақсат
Оқушылар:
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Ықтималдық теориясы, салыстырмалы жиілік, классикалық анықтама, үлестіру
шкаласы
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер
Талқылауға арналған сұрақтар:
Ықтималдықтар теориясы дегеніміз не? Оқиға жиілігін қалай бағалайсыз?
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Ықтималдықтар теориясы өмірде не үшін қажет екенін айта аласыз ба?
Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:
Оқушылардың ой пікіріне тоқталып ойын айтқызу, есептерін дәлелдеу.
Жетістік критерийлері: Математика саласындағы кездейсоқ оқиға ұғымы туралы түсінік қалыптасады.
Кездейсоқ оқиға ықтималдылығын есептей алады
Құндылықтары Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу
Біздің еліміз әлемдік қауымдастықта рухани әлем мен келісімнің оң үлгісі ретінде
қабылданады. Мемлекеттік және қоғамдық өмірдің зайырлы сипаты экономикадағы
өрлеудің, білім беру, денсаулық сақтау және мәдениеттің ұлттық жүйесін табысты
дамытудың ең маңызды шарты.
1 слайд
Сабақ: Алгебра Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 7 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: - Сабақтың тақырыбы: Жуық сандардың шығу тарихы Сабақ негізделген оқу мақсаты 7.3.3.2нұсқалықтың абсолютті және салыстырмалы жиіліктерін есептеу; Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар. Өмірдегі кездейсоқ оқиға ұғымы жайлы біледі Оқушылардың көпшілігі. Кездейсоқ оқиға жиілігін есептей алады Кейбір оқушылар. Оқиғаның орындалу ықтималдығын оның жиілігі арқылы бағалай алады Тілдік мақсат Оқушылар: Негізгі сөздер мен тіркестер: Ықтималдық теориясы, салыстырмалы жиілік, классикалық анықтама, үлестіру шкаласы Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер Талқылауға арналған сұрақтар: Ықтималдықтар теориясы дегеніміз не? Оқиға жиілігін қалай бағалайсыз? Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Ықтималдықтар теориясы өмірде не үшін қажет екенін айта аласыз ба? Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар: Оқушылардың ой пікіріне тоқталып ойын айтқызу, есептерін дәлелдеу. Жетістік критерийлері: Математика саласындағы кездейсоқ оқиға ұғымы туралы түсінік қалыптасады. Кездейсоқ оқиға ықтималдылығын есептей алады Құндылықтары Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу Біздің еліміз әлемдік қауымдастықта рухани әлем мен келісімнің оң үлгісі ретінде қабылданады. Мемлекеттік және қоғамдық өмірдің зайырлы сипаты экономикадағы өрлеудің, білім беру, денсаулық сақтау және мәдениеттің ұлттық жүйесін табысты дамытудың ең маңызды шарты.
#2 слайд
Жоспарла
нған
уақыт
Сабақты
ң басы.
2- 5
мин
I.Ұйымдастыру кезеңі:
-оқушылармен амандасады
-оқушыларды түгелдейді
-сыныптың тазалығына назар аударады
II.Топқа бөлу. Оқушыларды түрлі- түсті
асықтар арқылы 2 топқа бөлемін.
І топ -Жиілік ІІ топ-Ықтималдық
-топ басшысы сайланады.
-бағалау парақшасын беремін
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен
тапсырманы қайталайды
-үйге берілген тапсырмаларды сұрақ-
жауап арқылы диалогқа түсіріп айтады
Жаңа тақырып. Кездейсоқ оқиға
Оқушылар кубик лақтыру, тиын тастау,
дорбадан асық алу, асықты лақтыру арқылы
жаңа тақырыпты ашады.
Ресурстар
Кубик,
асық, тиын
2 слайд
Жоспарла нған уақыт Сабақты ң басы. 2- 5 мин I.Ұйымдастыру кезеңі: -оқушылармен амандасады -оқушыларды түгелдейді -сыныптың тазалығына назар аударады II.Топқа бөлу. Оқушыларды түрлі- түсті асықтар арқылы 2 топқа бөлемін. І топ -Жиілік ІІ топ-Ықтималдық -топ басшысы сайланады. -бағалау парақшасын беремін «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тапсырманы қайталайды -үйге берілген тапсырмаларды сұрақ- жауап арқылы диалогқа түсіріп айтады Жаңа тақырып. Кездейсоқ оқиға Оқушылар кубик лақтыру, тиын тастау, дорбадан асық алу, асықты лақтыру арқылы жаңа тақырыпты ашады. Ресурстар Кубик, асық, тиын
#3 слайд
Орта
сы
5мин
15
мин
5мин
ІІІ кезең.
Теориялық бөлім
Жаңа тақырыпты 2 топқа бөлемін. Әр кезең сайын
оқушыларды смайликтер арқылы бағалаймын.
Бірлескен әдісі
І топ- интервью әдісі .
ІІ-топ- постер қорғау
Топтық жұмыс.
Оқушылар жаңа тақырыпты қаншалықты
түсінгендіктерін интервью әдісін пайдаланып
көрсетеді, постер қорғайды.
- Сөйлеу
- Айтылым
- Көру дағдылары қалыптасады.
постер,
плакат
түрлі
түсті
қаламдар
Кеспе
қағаздар
А4
форма
түрлі
қағаз
3 слайд
Орта сы 5мин 15 мин 5мин ІІІ кезең. Теориялық бөлім Жаңа тақырыпты 2 топқа бөлемін. Әр кезең сайын оқушыларды смайликтер арқылы бағалаймын. Бірлескен әдісі І топ- интервью әдісі . ІІ-топ- постер қорғау Топтық жұмыс. Оқушылар жаңа тақырыпты қаншалықты түсінгендіктерін интервью әдісін пайдаланып көрсетеді, постер қорғайды. - Сөйлеу - Айтылым - Көру дағдылары қалыптасады. постер, плакат түрлі түсті қаламдар Кеспе қағаздар А4 форма түрлі қағаз
#4 слайд
Ортасы
5мин
15 мин
5мин
Саралау әдісі.
«Ротация» әдісі. Есептер шығару (жұптық жұмыс).
Күтілетін нәтиже: Оқушы орындай алады:
өз білімдерін ұсынылған тақырыпқа актуалдандырады;
проблемалық сұрақтар талдауға қатысады;
өз бағытын қысқаша мазмұндау қабілетін дамытады;
ұсынылған проблема бойынша басқа топтардың бағытымен
келісетінін немесе келіспейтінін дәлелдемелер арқылы білдіреді;
Жүзеге асыру қадамдары
1-қадам: сұрақтар дайындау, және әртүрлі парақтарға жазып
сыныптың әр бұрышына іліп қою;
2-қадам: Оқушыларды парақ түстерімен жұптастыру
3-қадам:Парақ түстері бойынша жұптасқан оқушылар тақтадағы
конверттерді алып есептерді шешеді;
4-қадам: Барлық топтардың жауаптары талқыланып, ақырғы пікір
түйінделеді.
Сергіту сәті: Математикалық фигураларды жылдамдық Сергіту сәті: Математикалық фигураларды жылдамдық
танытып, көрсетутанытып, көрсету
постер,
плакат
түрлі түсті
қаламдар
Кеспе
қағаздар
А4 форма
түрлі қағаз
4 слайд
Ортасы 5мин 15 мин 5мин Саралау әдісі. «Ротация» әдісі. Есептер шығару (жұптық жұмыс). Күтілетін нәтиже: Оқушы орындай алады: өз білімдерін ұсынылған тақырыпқа актуалдандырады; проблемалық сұрақтар талдауға қатысады; өз бағытын қысқаша мазмұндау қабілетін дамытады; ұсынылған проблема бойынша басқа топтардың бағытымен келісетінін немесе келіспейтінін дәлелдемелер арқылы білдіреді; Жүзеге асыру қадамдары 1-қадам: сұрақтар дайындау, және әртүрлі парақтарға жазып сыныптың әр бұрышына іліп қою; 2-қадам: Оқушыларды парақ түстерімен жұптастыру 3-қадам:Парақ түстері бойынша жұптасқан оқушылар тақтадағы конверттерді алып есептерді шешеді; 4-қадам: Барлық топтардың жауаптары талқыланып, ақырғы пікір түйінделеді. Сергіту сәті: Математикалық фигураларды жылдамдық Сергіту сәті: Математикалық фигураларды жылдамдық танытып, көрсетутанытып, көрсету постер, плакат түрлі түсті қаламдар Кеспе қағаздар А4 форма түрлі қағаз
#5 слайд
Соңы
7-мин
5-мин
Бірлескен оқыту әдісі.
«Аквариум» әдісі. Сұрақ-
жауап( жеке жұмыс)
Жүзеге асыру қадамдары
1-қадам: ортаға сұрақтар салынған
аквариум қойылады
2-қадам:оқушылар кезектесіп
қармақпен сұрақтарды алады;
3-қадам: жауабы тыңдалып, дұрыс
жауаппен салыстырылады;
Аквариум, балықтар,
Кеспе қағаздар
Кеспе қағаздар
Смайликтер
5 слайд
Соңы 7-мин 5-мин Бірлескен оқыту әдісі. «Аквариум» әдісі. Сұрақ- жауап( жеке жұмыс) Жүзеге асыру қадамдары 1-қадам: ортаға сұрақтар салынған аквариум қойылады 2-қадам:оқушылар кезектесіп қармақпен сұрақтарды алады; 3-қадам: жауабы тыңдалып, дұрыс жауаппен салыстырылады; Аквариум, балықтар, Кеспе қағаздар Кеспе қағаздар Смайликтер
#6 слайд
КЕРІ БАЙЛАНЫС
«Құмыра, себет, қоқыс тастағыш»
Қоқыс тастағыш – түк түсінбеу;
СЕБЕТ – өте жақсы түсіну;
ҚҰМЫРА –жартылай меңгеру.
Бағалау:. Өзара бағалау.
Смайликтер арқылы бағалау.Дескриптор
6 слайд
КЕРІ БАЙЛАНЫС «Құмыра, себет, қоқыс тастағыш» Қоқыс тастағыш – түк түсінбеу; СЕБЕТ – өте жақсы түсіну; ҚҰМЫРА –жартылай меңгеру. Бағалау:. Өзара бағалау. Смайликтер арқылы бағалау.Дескриптор
шағым қалдыра аласыз













