Ашық сабақ слайд Паскаль заңы

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ слайд Паскаль заңы

Материал туралы қысқаша түсінік
Паскаль заңы
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
1 9 65 8 4 3 7 2 0 Ма Физика-Математика 7-сынып «М.Маметова атындағы жалпы білім беретін мектеп" КММ Құсайынова Анар Әбді

#1 слайд
1 9 65 8 4 3 7 2 0 Ма Физика-Математика 7-сынып «М.Маметова атындағы жалпы білім беретін мектеп" КММ Құсайынова Анар Әбдіраш Сағадат

1 слайд

1 9 65 8 4 3 7 2 0 Ма Физика-Математика 7-сынып «М.Маметова атындағы жалпы білім беретін мектеп" КММ Құсайынова Анар Әбдіраш Сағадат

Сұйықтар мен газдардағы қысым. Паскаль заңы

#2 слайд
Сұйықтар мен газдардағы қысым. Паскаль заңы

2 слайд

Сұйықтар мен газдардағы қысым. Паскаль заңы

Сабақтың мақсаты 7.3.1.4 – газ қысымын молекулалық құрылым негізінде түсіндіру; 7.3.1.5 – сұйықтардағы гидростатикалық қыс

#3 слайд
Сабақтың мақсаты 7.3.1.4 – газ қысымын молекулалық құрылым негізінде түсіндіру; 7.3.1.5 – сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын шығару және оны есептер шығаруда қолдану

3 слайд

Сабақтың мақсаты 7.3.1.4 – газ қысымын молекулалық құрылым негізінде түсіндіру; 7.3.1.5 – сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын шығару және оны есептер шығаруда қолдану

Сабақтың барысы 1 3 8 4 9 7 5 0 6 2 1.Сыныпта психологиялық ахуал орнату 2.Оқушыларды топқа бөлу 3. Үй тапсырмасын тексеру 1.Жек

#4 слайд
Сабақтың барысы 1 3 8 4 9 7 5 0 6 2 1.Сыныпта психологиялық ахуал орнату 2.Оқушыларды топқа бөлу 3. Үй тапсырмасын тексеру 1.Жеке және жұптық жұмыстар (оқулықпен жұмыс) 2.Топтық жұмыс «Эксперименттік тапсырма» 3.Сабақты бекіту " Wordall“ 472 ;fnns5eбағдарламасымен жұмыс 1.Кері байланыс «Ұстазға хат"әдісі 2.Үй тапсымасы: № 4.2–2, №4.2–3 есеп

4 слайд

Сабақтың барысы 1 3 8 4 9 7 5 0 6 2 1.Сыныпта психологиялық ахуал орнату 2.Оқушыларды топқа бөлу 3. Үй тапсырмасын тексеру 1.Жеке және жұптық жұмыстар (оқулықпен жұмыс) 2.Топтық жұмыс «Эксперименттік тапсырма» 3.Сабақты бекіту " Wordall“ 472 ;fnns5eбағдарламасымен жұмыс 1.Кері байланыс «Ұстазға хат"әдісі 2.Үй тапсымасы: № 4.2–2, №4.2–3 есеп

Топқа бөлу QR code generator платформасында оқушыларды топқа бөлу https://www.youtube.com/watch?v=vGxkIKEypZ4

#5 слайд
Топқа бөлу QR code generator платформасында оқушыларды топқа бөлу https://www.youtube.com/watch?v=vGxkIKEypZ4

5 слайд

Топқа бөлу QR code generator платформасында оқушыларды топқа бөлу https://www.youtube.com/watch?v=vGxkIKEypZ4

“Сұрақты ұстап ал” 1. Қысым дегеніміз не? 2. Қысымның өлшем бірлігіне ... қабылданған. 3. Қатты денелер қысымды бір

#6 слайд
“Сұрақты ұстап ал” 1. Қысым дегеніміз не? 2. Қысымның өлшем бірлігіне ... қабылданған. 3. Қатты денелер қысымды бір ... жеткізеді. 4. Қысымның өлшем бірлігі кімнің құрметіне берілген? 5. Қысым деп нені айтады? Қысымды есептеу формуласы? 6.Шеберлер киім тіккенде неге оймақ киеді? 7. Заттың қатты күйіне тән қасиеттер? 8. Заттың сұйық күйіне тән қасиеттер? 9. Заттың газ күйіне тән қасиеттер?

6 слайд

“Сұрақты ұстап ал” 1. Қысым дегеніміз не? 2. Қысымның өлшем бірлігіне ... қабылданған. 3. Қатты денелер қысымды бір ... жеткізеді. 4. Қысымның өлшем бірлігі кімнің құрметіне берілген? 5. Қысым деп нені айтады? Қысымды есептеу формуласы? 6.Шеберлер киім тіккенде неге оймақ киеді? 7. Заттың қатты күйіне тән қасиеттер? 8. Заттың сұйық күйіне тән қасиеттер? 9. Заттың газ күйіне тән қасиеттер?

1 3 6 8 4 9 7 5 2 0 «Ой қозғау» кезеңі •Балалар суретте төменгі саңлаудан аққан су неліктен ұзаққа барады? Қалай ойлайсызд

#7 слайд
1 3 6 8 4 9 7 5 2 0 «Ой қозғау» кезеңі •Балалар суретте төменгі саңлаудан аққан су неліктен ұзаққа барады? Қалай ойлайсыздар? •Бүгінгі сабағымыз қандай тақырыпта болмақ?

7 слайд

1 3 6 8 4 9 7 5 2 0 «Ой қозғау» кезеңі •Балалар суретте төменгі саңлаудан аққан су неліктен ұзаққа барады? Қалай ойлайсыздар? •Бүгінгі сабағымыз қандай тақырыпта болмақ?

«Кинометафора» әдісі

#8 слайд
«Кинометафора» әдісі

8 слайд

«Кинометафора» әдісі

Суреттер сөйлейлі . D-ID программасы Блез Паскаль - XVII-ғасырда өмір сүрген француз математигі және физигі, гидростатикан

#9 слайд
Суреттер сөйлейлі . D-ID программасы Блез Паскаль - XVII-ғасырда өмір сүрген  француз  математигі және физигі, гидростатиканың  негізгі заңының авторы. Паскаль 12 жасынан бастап ғылыммен шұғылданды. Сол кездегі ғалымдамен бірдей ғылым туралы пікірлескен. Ол газбен сұйықтардың қасиетін көп зертттеп, заңдылығын тағайындаған және атмосфералық қысымның бар екендігін өз тәжірибесімен дәлелдеп берді.

9 слайд

Суреттер сөйлейлі . D-ID программасы Блез Паскаль - XVII-ғасырда өмір сүрген  француз  математигі және физигі, гидростатиканың  негізгі заңының авторы. Паскаль 12 жасынан бастап ғылыммен шұғылданды. Сол кездегі ғалымдамен бірдей ғылым туралы пікірлескен. Ол газбен сұйықтардың қасиетін көп зертттеп, заңдылығын тағайындаған және атмосфералық қысымның бар екендігін өз тәжірибесімен дәлелдеп берді.

Паскаль принципі Сұйық пен газ өзіне түсірген қысымды барлық бағытта бірдей таратады

#10 слайд
Паскаль принципі Сұйық пен газ өзіне түсірген қысымды барлық бағытта бірдей таратады

10 слайд

Паскаль принципі Сұйық пен газ өзіне түсірген қысымды барлық бағытта бірдей таратады

Газ молекулалары сирек орналасқан, еркін қозғала отырып, өзі тұрған көлемді түгел қамтиды Газдар

#11 слайд
Газ молекулалары сирек орналасқан, еркін қозғала отырып, өзі тұрған көлемді түгел қамтиды Газдар

11 слайд

Газ молекулалары сирек орналасқан, еркін қозғала отырып, өзі тұрған көлемді түгел қамтиды Газдар

Сұйық пен газға түсірілген қысым тек әсер етуші күштің бағытымен ғана емес, олардың әрбір нүктесіне берілетіндігін, сұйық пен г

#12 слайд
Сұйық пен газға түсірілген қысым тек әсер етуші күштің бағытымен ғана емес, олардың әрбір нүктесіне берілетіндігін, сұйық пен газ бөлшектерінің қозғалтқышымен түсіндіруге болады. Енді осы құбылысты толығырақ қарастыралық. Газ бөлшектері ыдыстың барлық көлеміне біркелкі таралған. Бұл жердегі бөлшектер бұрынғысынан гөрі тығызырақ орналасады. Газ бөлшектері қозғалтқышының арқасында барлық бағытта орын ауыстырады, бірақ бұрынғысынан да тығызырақ болады.

12 слайд

Сұйық пен газға түсірілген қысым тек әсер етуші күштің бағытымен ғана емес, олардың әрбір нүктесіне берілетіндігін, сұйық пен газ бөлшектерінің қозғалтқышымен түсіндіруге болады. Енді осы құбылысты толығырақ қарастыралық. Газ бөлшектері ыдыстың барлық көлеміне біркелкі таралған. Бұл жердегі бөлшектер бұрынғысынан гөрі тығызырақ орналасады. Газ бөлшектері қозғалтқышының арқасында барлық бағытта орын ауыстырады, бірақ бұрынғысынан да тығызырақ болады.

Паскаль шары Паскаль шары тесіктері бар шардан және оған қосылған поршені бар түтіктен тұрады. Түтікті сумен толтырып, пор

#13 слайд
Паскаль шары Паскаль шары тесіктері бар шардан және оған қосылған поршені бар түтіктен тұрады. Түтікті сумен толтырып, поршеньді басайық. Су шардың барлық тесіктерінен аға бастайды

13 слайд

Паскаль шары Паскаль шары тесіктері бар шардан және оған қосылған поршені бар түтіктен тұрады. Түтікті сумен толтырып, поршеньді басайық. Су шардың барлық тесіктерінен аға бастайды

1 3 8 4 9 7 5 0 6 2 Екіқолменсуретсалумидыңекі жартышарынбірмезеттеіске , жұмылдырады миталшықтарын . оятады , , Балан

#14 слайд
1 3 8 4 9 7 5 0 6 2 Екіқолменсуретсалумидыңекі жартышарынбірмезеттеіске , жұмылдырады миталшықтарын . оятады , , Баланыңзейінін ойлауқабілетін қабылдауынжәнеқолматорикасын дамытады Сергітусәті

14 слайд

1 3 8 4 9 7 5 0 6 2 Екіқолменсуретсалумидыңекі жартышарынбірмезеттеіске , жұмылдырады миталшықтарын . оятады , , Баланыңзейінін ойлауқабілетін қабылдауынжәнеқолматорикасын дамытады Сергітусәті

Енді сұйықты ыдыс түбіне және қабырғасына түсіретін қысымын қарастыралық.

#15 слайд
Енді сұйықты ыдыс түбіне және қабырғасына түсіретін қысымын қарастыралық.

15 слайд

Енді сұйықты ыдыс түбіне және қабырғасына түсіретін қысымын қарастыралық.

#16 слайд

16 слайд

#17 слайд

17 слайд

Эксперименттік тапсырма Судың, күнбағыс майының ыдыс табанына түсіретін қысымын анықтаңдар

#18 слайд
Эксперименттік тапсырма Судың, күнбағыс майының ыдыс табанына түсіретін қысымын анықтаңдар

18 слайд

Эксперименттік тапсырма Судың, күнбағыс майының ыдыс табанына түсіретін қысымын анықтаңдар

Арманның әкесі туылған күніне ұзындығы 3,3метр, ені 2метр, биіктігі 0,75 метр өлшемді каркасты бассейн сыйлады. Таңерт

#19 слайд
Арманның әкесі туылған күніне ұзындығы 3,3метр, ені 2метр, биіктігі 0,75 метр өлшемді каркасты бассейн сыйлады. Таңертең ұлына бассейнді құрастырып, тегіс жерге орнатып, толтыруға ауыз суды қолданбауын қатаң ескертіп айтты. 1.Бассейнді неге тегіс жерге орнатты? (ЕБҚ) 2.Бассейннің көлемін тап. 3.Бассейнді толтыруға қанша тонна су қажет? 4.Бассейн түбіндегі қысымды анықта. 5.Арманның әкесі неліктен бассейнді толтыруға ауыз суды қолданбауды ескертті? (ЕБҚ) «Кім жылдам?» әдісі

19 слайд

Арманның әкесі туылған күніне ұзындығы 3,3метр, ені 2метр, биіктігі 0,75 метр өлшемді каркасты бассейн сыйлады. Таңертең ұлына бассейнді құрастырып, тегіс жерге орнатып, толтыруға ауыз суды қолданбауын қатаң ескертіп айтты. 1.Бассейнді неге тегіс жерге орнатты? (ЕБҚ) 2.Бассейннің көлемін тап. 3.Бассейнді толтыруға қанша тонна су қажет? 4.Бассейн түбіндегі қысымды анықта. 5.Арманның әкесі неліктен бассейнді толтыруға ауыз суды қолданбауды ескертті? (ЕБҚ) «Кім жылдам?» әдісі

Тапсырма 2. Әкесі Ермекке газ баллонын толтырып әкелгенін, оны құлатып, қатты нәрсеге соғып алмай, қоймадағы көл

#20 слайд
Тапсырма 2. Әкесі Ермекке газ баллонын толтырып әкелгенін, оны құлатып, қатты нәрсеге соғып алмай, қоймадағы көлеңке жерге апарып қоюын тапсырды. Қысым әртүрлі өнеркәсіп салаларында, тұрмыста тиімді қолданылады. Газ баллондары күнделікті тұрмыстан бізге жақсы таныс. Газ баллондары сығылған газдарды сақтауға, тасымалдауға және пайдалануға қолданылады. Баллонның ішінде қатты қысым болғандықтан, оның жарылысы үлкен қауіптілік туғызады. Қазіргі таңда газ баллоны жарылыстарынан көптеген қайғылы жағдайлар орын алуда. 1.Әкесінің газ балонды құлатып, қатты нәрсеге соғып алмай апаруын ескертуінің себебі не? (ЕБҚ) 2.Қоймадағы көлеңке жерге қоюын тапсыруының себебі неде? 3.Газ баллондары не үшін қолданылады? (ЕБҚ) 4.Толтырылған газ баллонындағы молекулалардың әркетін сипатта. 5.Газ баллонына зақымданғанда (тесілгенде) газ шығуының себебі не? (ЕБҚ) «Кім жылдам?» әдісі

20 слайд

Тапсырма 2. Әкесі Ермекке газ баллонын толтырып әкелгенін, оны құлатып, қатты нәрсеге соғып алмай, қоймадағы көлеңке жерге апарып қоюын тапсырды. Қысым әртүрлі өнеркәсіп салаларында, тұрмыста тиімді қолданылады. Газ баллондары күнделікті тұрмыстан бізге жақсы таныс. Газ баллондары сығылған газдарды сақтауға, тасымалдауға және пайдалануға қолданылады. Баллонның ішінде қатты қысым болғандықтан, оның жарылысы үлкен қауіптілік туғызады. Қазіргі таңда газ баллоны жарылыстарынан көптеген қайғылы жағдайлар орын алуда. 1.Әкесінің газ балонды құлатып, қатты нәрсеге соғып алмай апаруын ескертуінің себебі не? (ЕБҚ) 2.Қоймадағы көлеңке жерге қоюын тапсыруының себебі неде? 3.Газ баллондары не үшін қолданылады? (ЕБҚ) 4.Толтырылған газ баллонындағы молекулалардың әркетін сипатта. 5.Газ баллонына зақымданғанда (тесілгенде) газ шығуының себебі не? (ЕБҚ) «Кім жылдам?» әдісі

Тестпен жұмыс. 1. Газдарда қысым қалай таралады? А)Төмен В)Жоғары С)Барлық бағытта бірдей Д)таралмайды 2. 1 Па дегеніміз А) 1

#21 слайд
Тестпен жұмыс. 1. Газдарда қысым қалай таралады? А)Төмен В)Жоғары С)Барлық бағытта бірдей Д)таралмайды 2. 1 Па дегеніміз А) 1м/с В) 1кг/м 3 С ) 1Н/м 2 Д) 1Н/кг Е) Н/мм 2 3. Сұйыққа немесе газға түсiрiлген қысым барлық бағыт бойынша өзгерiссiз берiледi. Бұл қағида - А)Архимед заңы В)Инерция заңы С)Паскаль заңы Д)Ньютон заңы 4.Газдың массасы мен температурасын өзгертпей, көлемін кішірейтсе А)қысымы артады В)қысымы кемиді С)қысымы өзгермейді Д) қысымы болмайды 5.Газ қысымы ....... пайда болады А)газ молекулаларының бейберекет қозғалып, соқтығысуынан Б)газ молекулаларының тыныштықта тұруынан С)газ молекулаларының азаюынан Д)газ молекулаларының болмауынан 6. Көлемнің өлшем бірлігі А) грамм Б) сантиметр С) метр куб Д) километр Қорытынды.

21 слайд

Тестпен жұмыс. 1. Газдарда қысым қалай таралады? А)Төмен В)Жоғары С)Барлық бағытта бірдей Д)таралмайды 2. 1 Па дегеніміз А) 1м/с В) 1кг/м 3 С ) 1Н/м 2 Д) 1Н/кг Е) Н/мм 2 3. Сұйыққа немесе газға түсiрiлген қысым барлық бағыт бойынша өзгерiссiз берiледi. Бұл қағида - А)Архимед заңы В)Инерция заңы С)Паскаль заңы Д)Ньютон заңы 4.Газдың массасы мен температурасын өзгертпей, көлемін кішірейтсе А)қысымы артады В)қысымы кемиді С)қысымы өзгермейді Д) қысымы болмайды 5.Газ қысымы ....... пайда болады А)газ молекулаларының бейберекет қозғалып, соқтығысуынан Б)газ молекулаларының тыныштықта тұруынан С)газ молекулаларының азаюынан Д)газ молекулаларының болмауынан 6. Көлемнің өлшем бірлігі А) грамм Б) сантиметр С) метр куб Д) километр Қорытынды.

Бүгінгі сабақта не ұнады? Не ұнамады? Кері байланыс

#22 слайд
Бүгінгі сабақта не ұнады? Не ұнамады? Кері байланыс

22 слайд

Бүгінгі сабақта не ұнады? Не ұнамады? Кері байланыс

Үй тапсырмасы № есеп

#23 слайд
Үй тапсырмасы № есеп

23 слайд

Үй тапсырмасы № есеп

Назарларыңызға рақмет!!

#24 слайд
Назарларыңызға рақмет!!

24 слайд

Назарларыңызға рақмет!!

Файл форматы:
pptx
25.01.2025
154
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі