Ашық сабақ үлгісі
Ашық сабақ үлгісі

#1 слайд
Тақырыбы:
Математика пәнінен қолданылатын тиімді әдіс-
тәсілдер
Мақсаты:
Оқушы белсенділігін арттыру;
Оқушының мүмкіндіктерін,
қабілетін, қызығушылығын
анықтау;
Табысты оқыту нәтижесі;
Мұғалімге көмек;
Нәтижесі:
Тиянақты білім;
Белсенді әрекет;
Өз пікірін еркін білдіру;
Өзара сыйластық дағдылары;
Тез қарым-қатынасқа түсу;
Ш.Уәлиханов атындағы
орта мектеп
Математика пәні мұғалімі
1 слайд
Тақырыбы: Математика пәнінен қолданылатын тиімді әдіс- тәсілдер Мақсаты: Оқушы белсенділігін арттыру; Оқушының мүмкіндіктерін, қабілетін, қызығушылығын анықтау; Табысты оқыту нәтижесі; Мұғалімге көмек; Нәтижесі: Тиянақты білім; Белсенді әрекет; Өз пікірін еркін білдіру; Өзара сыйластық дағдылары; Тез қарым-қатынасқа түсу; Ш.Уәлиханов атындағы орта мектеп Математика пәні мұғалімі
#2 слайд
Сабақтың басы
“Таңертеңгілік жиын”
әдісі
Мақсаты: Оқушының
көңіл күйі көтеріліп,
танымдық қабілеті
артады.
Шарты :1 Оқушылар
шеңбер құрып тұрады
және сағат тілі
бойынша бір-біріне
тілек айтады. Бірін-
бірі қайталамауы
керек.
2. Оқушылар дәл осы
ретпен өткен
сабақтан қайталау
сабағы ретінде бір-
бірден ереже немесе
сұрақты өзі қойып өзі
айтады.
Нәтижесі: оқушылардың арасында жақсы қарым қатынас
артады және сыныпта жағымды психологиялық ахуал
орнайды. Оқушылардың ереже қоры көбейеді.
2 слайд
Сабақтың басы “Таңертеңгілік жиын” әдісі Мақсаты: Оқушының көңіл күйі көтеріліп, танымдық қабілеті артады. Шарты :1 Оқушылар шеңбер құрып тұрады және сағат тілі бойынша бір-біріне тілек айтады. Бірін- бірі қайталамауы керек. 2. Оқушылар дәл осы ретпен өткен сабақтан қайталау сабағы ретінде бір- бірден ереже немесе сұрақты өзі қойып өзі айтады. Нәтижесі: оқушылардың арасында жақсы қарым қатынас артады және сыныпта жағымды психологиялық ахуал орнайды. Оқушылардың ереже қоры көбейеді.
#3 слайд
Сабақтың ортасы
“Сұрақты таңда” әдісі
Деңгейлік тапсырмалар
Оқулықтағы А,В,С
деңгейіндегі есептер
беріледі
Мақсаты:оқушы өз
деңгейін анықтауға және
келесі деңгейге ұмтылуға
мүмкіндік алуға және
әрбір оқушыны көздеген
мақсатына жетелеу
болып табылады.
“ Не өзгерді?”әдісі
Мақсаты: оқушылардың
зейіндерімен, есте сақтау
қабілеттерін жақсартуға
арналған.
Ұйымдастыру : суреттер,
формулалар өз пәніңізге
байланысты.
Сипаттамасы : сабақтың
тақырыбына байланысты
есептерді, формулаларды
құрастыру және бір фигура
шығару.
«Екеуі үйде, біреуі қонақта»
әдісі арқылы тапсырма
береді. Мақсаты:
оқушыларға тақырыпты
өздері түсініп оқуы және
топ ішінде
талқылап,басқаларға
түсіндіре алуы.
«Ратация» әдісі
Мақсаты: бұл әдіс арқылы
әр оқушының өтіп жатқан
тақырыпты қаншалықты
түсінгенін көруге болады.
3 слайд
Сабақтың ортасы “Сұрақты таңда” әдісі Деңгейлік тапсырмалар Оқулықтағы А,В,С деңгейіндегі есептер беріледі Мақсаты:оқушы өз деңгейін анықтауға және келесі деңгейге ұмтылуға мүмкіндік алуға және әрбір оқушыны көздеген мақсатына жетелеу болып табылады. “ Не өзгерді?”әдісі Мақсаты: оқушылардың зейіндерімен, есте сақтау қабілеттерін жақсартуға арналған. Ұйымдастыру : суреттер, формулалар өз пәніңізге байланысты. Сипаттамасы : сабақтың тақырыбына байланысты есептерді, формулаларды құрастыру және бір фигура шығару. «Екеуі үйде, біреуі қонақта» әдісі арқылы тапсырма береді. Мақсаты: оқушыларға тақырыпты өздері түсініп оқуы және топ ішінде талқылап,басқаларға түсіндіре алуы. «Ратация» әдісі Мақсаты: бұл әдіс арқылы әр оқушының өтіп жатқан тақырыпты қаншалықты түсінгенін көруге болады.
#4 слайд
Сабақтың соңы
“Серпілген сауал” әдісі
Тақырыптың түсіну
деңгейін арттыруға және
талқылау дағдыларын
дамытуға қол жеткізу үшін
сыныптағы оқушылардың
арасында сұрақтар
(есептер) лақтыру.
Сабақты бекіту кезінде
алған оң нәтижесін береді.
“Кір жаю” әдісі
Үй тапсырмасын бекітуге
арналған.Өткен сабақты
оқушы қалай түсінгенін
еске түсіру мақсатында
пайдаланады.
“Аяқталмаған сөздер” әдісі
“Бүгін мен ...... білдім”.”.....
қызықты болды” т.с.с
сөйлемдер.
“Табыс сатысы” әдісі
Сипаты:
1-ші “Мен ... Білемін, “
2-ші “Мен ......түсінемін”
3-ші “Мен .............жасай
аламын”
“Мұғалімге хат”
Өтілген сабақ бойынша
хат жолдайды.
Кері байланыстың түрлері
4 слайд
Сабақтың соңы “Серпілген сауал” әдісі Тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтар (есептер) лақтыру. Сабақты бекіту кезінде алған оң нәтижесін береді. “Кір жаю” әдісі Үй тапсырмасын бекітуге арналған.Өткен сабақты оқушы қалай түсінгенін еске түсіру мақсатында пайдаланады. “Аяқталмаған сөздер” әдісі “Бүгін мен ...... білдім”.”..... қызықты болды” т.с.с сөйлемдер. “Табыс сатысы” әдісі Сипаты: 1-ші “Мен ... Білемін, “ 2-ші “Мен ......түсінемін” 3-ші “Мен .............жасай аламын” “Мұғалімге хат” Өтілген сабақ бойынша хат жолдайды. Кері байланыстың түрлері
#5 слайд
5 слайд
#6 слайд
•<iframe allow="fullscreen; autoplay;"
allowfullscreen width="795" height="690"
frameborder="0"
src="https://www.educaplay.com/game/2083
7295-7.html"></iframe>
6 слайд
•<iframe allow="fullscreen; autoplay;" allowfullscreen width="795" height="690" frameborder="0" src="https://www.educaplay.com/game/2083 7295-7.html"></iframe>
шағым қалдыра аласыз













