Ашық сабақ у=ax^2+n функциясының қасиеттері мен графигі. 8 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ у=ax^2+n функциясының қасиеттері мен графигі. 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал мұғалімге арналады. Дайын презентация
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
« у=ах 2 + n функциясы, қасиеттері мен графигі» Алгебра 8 "А" сынып Мұғалім: Баженова Г.Т. № 25"ЖОББМ" КММ Семей қаласы

#1 слайд
« у=ах 2 + n функциясы, қасиеттері мен  графигі» Алгебра 8 "А" сынып Мұғалім: Баженова Г.Т. № 25"ЖОББМ" КММ  Семей қаласы

1 слайд

« у=ах 2 + n функциясы, қасиеттері мен  графигі» Алгебра 8 "А" сынып Мұғалім: Баженова Г.Т. № 25"ЖОББМ" КММ  Семей қаласы

Сабақтың мақсаттары Білімділік : -сабақ барысында у=ах 2 + n функциясының қасиеттерін қолдана отырып, графигін сала білу

#2 слайд
Сабақтың мақсаттары   Білімділік : -сабақ барысында  у=ах 2 + n   функциясының қасиеттерін қолдана отырып, графигін сала білу дағдыларын қалыптастыру;  - теориялық материалды , практика жүзінде қолдана білу дағдыларын дамыту;    Дамытушылық : - ақпараттық-коммуникативтік білімдері мен дағдыларын қалыптастыру (іздеу, талқылау, ақпаратты қалыптастыру); - сыни ойлауларын дамыту; - танымдық белсенділіктерін дамыту.   Тәрбиелік :                                                                                                       - дүниетанымдық белсенділігін арттыру; - өз бетімен жұмыс жасауға, жауапкершілікке, топпен жұмыс жасай білуге және коллективизмге тәрбиелеу.

2 слайд

Сабақтың мақсаттары   Білімділік : -сабақ барысында  у=ах 2 + n   функциясының қасиеттерін қолдана отырып, графигін сала білу дағдыларын қалыптастыру;  - теориялық материалды , практика жүзінде қолдана білу дағдыларын дамыту;    Дамытушылық : - ақпараттық-коммуникативтік білімдері мен дағдыларын қалыптастыру (іздеу, талқылау, ақпаратты қалыптастыру); - сыни ойлауларын дамыту; - танымдық белсенділіктерін дамыту.   Тәрбиелік :                                                                                                       - дүниетанымдық белсенділігін арттыру; - өз бетімен жұмыс жасауға, жауапкершілікке, топпен жұмыс жасай білуге және коллективизмге тәрбиелеу.

Тақырып бойынша нені білемін? Жаңадан нені меңгердім? 1. 2. 3. 1. 2. 3. № Жұмыс түрі Өзара бақылау Өзіндік бақылау Мұғалімні ң

#3 слайд
Тақырып бойынша нені білемін? Жаңадан нені меңгердім? 1. 2. 3. 1. 2. 3. № Жұмыс түрі Өзара бақылау Өзіндік бақылау Мұғалімні ң бағасы қорытын ды 1 Топпен жұмыс 2 Жұптық жұмыс 3 Зерттеу жұмысы 4 Өзіндік жұмыс 5 Есептер шығару Қорытынды«Менің жетістіктерімнің журналы ».  Оқушының аты-жөні _____________ 8 « _А_»сынып Бағалау парақшасы

3 слайд

Тақырып бойынша нені білемін? Жаңадан нені меңгердім? 1. 2. 3. 1. 2. 3. № Жұмыс түрі Өзара бақылау Өзіндік бақылау Мұғалімні ң бағасы қорытын ды 1 Топпен жұмыс 2 Жұптық жұмыс 3 Зерттеу жұмысы 4 Өзіндік жұмыс 5 Есептер шығару Қорытынды«Менің жетістіктерімнің журналы ».  Оқушының аты-жөні _____________ 8 « _А_»сынып Бағалау парақшасы

Топпен жұмыс • Көп нүктелердің орнына тиісті сөздерді жаз: • 1. y = ax² + bx + c , түріндегі функция …...мұндағы a , b жән

#4 слайд
Топпен жұмыс • Көп нүктелердің орнына тиісті сөздерді жаз: • 1.  y = ax² + bx + c , түріндегі функция …...мұндағы   a , b  және   c  берілген … сандар , … ≠ 0,  •       x - … айнымалы, ..-…....айнымалы немесе фукнкция деп аталады. •    y = x² -функциясы бұл  … функция y = ax² + b… + c , при a = …, b = …, c = …. • y (x) = 0, болғандағы квадраттық функцияның  мәні  х-тің мәні …. • y = x² функциясының графигі деп  … …...... қисық сызығын айтамыз  •   y = x² параболасы   ОХ өсін мына нүктеде  ( …; …) қияды •   y = x²   функциясының гравфигі …... өсіне қатысты симметриялы •   ОУ  өсі  параболаның  …... өсі деп аталады.  •   y = x²  функциясы  x ≥ 0 аралығында …......  , ал  x…0 аралығында кемімелі  деп аталады. •   a … 0  болғанда   y = ax² + bx + c  параболасының тармақтары …....,   a … 0   - болғанда төмен бағытталады. •   y = ax² + bx + c   параболасының төбесі мына формулалармен анықталады:      • x 0 = - ― ,  y 0 = y ( x 0 ) = a … + b … + c. •

4 слайд

Топпен жұмыс • Көп нүктелердің орнына тиісті сөздерді жаз: • 1.  y = ax² + bx + c , түріндегі функция …...мұндағы   a , b  және   c  берілген … сандар , … ≠ 0,  •       x - … айнымалы, ..-…....айнымалы немесе фукнкция деп аталады. •    y = x² -функциясы бұл  … функция y = ax² + b… + c , при a = …, b = …, c = …. • y (x) = 0, болғандағы квадраттық функцияның  мәні  х-тің мәні …. • y = x² функциясының графигі деп  … …...... қисық сызығын айтамыз  •   y = x² параболасы   ОХ өсін мына нүктеде  ( …; …) қияды •   y = x²   функциясының гравфигі …... өсіне қатысты симметриялы •   ОУ  өсі  параболаның  …... өсі деп аталады.  •   y = x²  функциясы  x ≥ 0 аралығында …......  , ал  x…0 аралығында кемімелі  деп аталады. •   a … 0  болғанда   y = ax² + bx + c  параболасының тармақтары …....,   a … 0   - болғанда төмен бағытталады. •   y = ax² + bx + c   параболасының төбесі мына формулалармен анықталады:      • x 0 = - ― ,  y 0 = y ( x 0 ) = a … + b … + c. •

Жұппен жұмыс • Сұрақтарға жауап беріңдер: • Қандай функция: • а) квадраттық деп аталады, • б) квадраттық функцияның коэффициен

#5 слайд
Жұппен жұмыс • Сұрақтарға жауап беріңдер: • Қандай функция:  • а) квадраттық деп аталады,  • б) квадраттық функцияның коэффициенттерін ата   a, b, c  ; • в) параболаның тармақтарын анықта: • 1) y = 2x² + x + 3;         5)   y = x³ + 7x - 1 • 2) y = 5x + 1;                 6)  y = -3x² + 2x; • 3) y = 4x²;                      7)  y = 6x³ - 5x² + 4x + 9; • 4) y = 3x² - 1;                 8)  y = 2х 4

5 слайд

Жұппен жұмыс • Сұрақтарға жауап беріңдер: • Қандай функция:  • а) квадраттық деп аталады,  • б) квадраттық функцияның коэффициенттерін ата   a, b, c  ; • в) параболаның тармақтарын анықта: • 1) y = 2x² + x + 3;         5)   y = x³ + 7x - 1 • 2) y = 5x + 1;                 6)  y = -3x² + 2x; • 3) y = 4x²;                      7)  y = 6x³ - 5x² + 4x + 9; • 4) y = 3x² - 1;                 8)  y = 2х 4

Жұппен жұмысты тексереміз. • Жұптар өзара текусеру жүргізеді • Жауаптары: • а) 1, 3, 4, 6, 8. • б ) 1: a= 2, b = 1,

#6 слайд
Жұппен жұмысты тексереміз. •         Жұптар өзара текусеру жүргізеді • Жауаптары:  • а) 1, 3, 4, 6, 8. • б ) 1: a= 2, b = 1, с = 3; 3: a= 4, b =0, с = 0; • 4: a= 3, b =0, с =-1; 6: a=-3, b =2, с =0; • 8: a=2, b =0, с =0 •  

6 слайд

Жұппен жұмысты тексереміз. •         Жұптар өзара текусеру жүргізеді • Жауаптары:  • а) 1, 3, 4, 6, 8. • б ) 1: a= 2, b = 1, с = 3; 3: a= 4, b =0, с = 0; • 4: a= 3, b =0, с =-1; 6: a=-3, b =2, с =0; • 8: a=2, b =0, с =0 •  

Мына графиктердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табыңдарX Y -10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 -10 -9

#7 слайд
Мына графиктердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табыңдарX Y -10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 -10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 0 ху ху

7 слайд

Мына графиктердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табыңдарX Y -10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 -10 -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 0 ху ху

Жұптық зерттеу жұмыстары • ( №1 қосымша ):

#8 слайд
Жұптық зерттеу жұмыстары • ( №1 қосымша  ):

8 слайд

Жұптық зерттеу жұмыстары • ( №1 қосымша  ):

Алғашқы білімді қорытындылау • Өзіндік жұмыс • Мына функциялардың графиктерін салыңдар : (бірлік кесінді әптердің 1 торкөз

#9 слайд
Алғашқы білімді қорытындылау • Өзіндік жұмыс •   Мына функциялардың графиктерін салыңдар :  (бірлік кесінді әптердің 1 торкөзі) • 1 нұсқа   у = 2х 2 -3 ;  • 2 нұсқа   у=2х 2 +3   • Өзара тексеру

9 слайд

Алғашқы білімді қорытындылау • Өзіндік жұмыс •   Мына функциялардың графиктерін салыңдар :  (бірлік кесінді әптердің 1 торкөзі) • 1 нұсқа   у = 2х 2 -3 ;  • 2 нұсқа   у=2х 2 +3   • Өзара тексеру

Жаңа білімді қолдану • № 381(а,ә) • № 390(а,ә)

#10 слайд
Жаңа білімді қолдану • №  381(а,ә) • № 390(а,ә)

10 слайд

Жаңа білімді қолдану • №  381(а,ә) • № 390(а,ә)

Үйге тапсырма • № 382 • № 385 (а,ә)

#11 слайд
Үйге тапсырма • № 382  • №    385 (а,ә)

11 слайд

Үйге тапсырма • № 382  • №    385 (а,ә)

«Менің жетістіктерімнің журналы ». • «Мен нені білдім»айдары бойынша оқушылар толтырады Осы тақырып бойынша нені білемін

#12 слайд
«Менің жетістіктерімнің журналы ». •   «Мен нені білдім»айдары бойынша  оқушылар толтырады  Осы тақырып бойынша нені білемін? Жаңадан нені меңгердім? 1. 1. 2. 2. 3. 3.

12 слайд

«Менің жетістіктерімнің журналы ». •   «Мен нені білдім»айдары бойынша  оқушылар толтырады  Осы тақырып бойынша нені білемін? Жаңадан нені меңгердім? 1. 1. 2. 2. 3. 3.

Файл форматы:
pptx
24.01.2020
696
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі