Ауа райы деген не?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Ескелді ауданы Сейфуллин атындағы орта мектеп
КММ бастауыш сынып мұғалімі Демеубаева Кенжетай
Рахмановна
Пәні Дүниетану
Сабақтың тақырыбы: Ауа райы деген не?
Сабақтың оқу мақсаттары:
1.2.2.1. Ауа райының адамға және оның іс-әрекетіне
әсерін анықтау
Бағалау критерийлері: Ауа райының адамға және оның
іс-әрекетіне әсерін анықтайды
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар: Ауа райының адамға және оның іс-
әрекетіне әсерін біледі.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ауа райының
адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтайды.
Кейбір оқушылар орындай алады: Ауа райының адамға
және оның іс-әрекетіне әсерін анықтап, болжай алады.
1 слайд
Ескелді ауданы Сейфуллин атындағы орта мектеп КММ бастауыш сынып мұғалімі Демеубаева Кенжетай Рахмановна Пәні Дүниетану Сабақтың тақырыбы: Ауа райы деген не? Сабақтың оқу мақсаттары: 1.2.2.1. Ауа райының адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтау Бағалау критерийлері: Ауа райының адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтайды Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар: Ауа райының адамға және оның іс- әрекетіне әсерін біледі. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ауа райының адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтайды. Кейбір оқушылар орындай алады: Ауа райының адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтап, болжай алады.
2 слайд
Сабақтың басы
Ширату жаттығуы «Көңіл-күй неге ұқсас?».
Сабақтың ортасы «Миға шабуыл» әдісімен
Ойлан! Суретте қай жыл мезгілдері бейнеленген?
Адамдар әр жыл мезгілінде немен айналысады ?
Оқушы жауаптарын тыңдау. «Үш сөйлем» әдісі.
Жұптық жұмыс. «Көршінің сұрағына жауап.»
әдісі.
Жылдың әр мезгілінде қандай ойын ойнайсың?
Суретке қарап ауа райына байланысты шартты
белгілерді ұқсату , талқылау, салу тапсырмасымен
топтық жұмыс жүргізілді.
А,В,С, деңгейлік тапсырмалар беру арқылы жүзеге
асты
2 слайд
Сабақтың басы Ширату жаттығуы «Көңіл-күй неге ұқсас?». Сабақтың ортасы «Миға шабуыл» әдісімен Ойлан! Суретте қай жыл мезгілдері бейнеленген? Адамдар әр жыл мезгілінде немен айналысады ? Оқушы жауаптарын тыңдау. «Үш сөйлем» әдісі. Жұптық жұмыс. «Көршінің сұрағына жауап.» әдісі. Жылдың әр мезгілінде қандай ойын ойнайсың? Суретке қарап ауа райына байланысты шартты белгілерді ұқсату , талқылау, салу тапсырмасымен топтық жұмыс жүргізілді. А,В,С, деңгейлік тапсырмалар беру арқылы жүзеге асты
3 слайд
Бағалау
критерии
Дескриптор + -
Білімді
тиянақтауға
арналған
тапсырмала
р.
Жыл мезгілдері
қандай ретпен
орналасады?
Дұрыс
жауабы а)
Көкжиек тұстарын
білу не үшін қажет?
Дұрыс
жауабы а)
Көктемде адамдар
немен айналысады?
Дұрыс
жауабы ә)
Жеке тапсырма. Тест сұрақтары. «Шығу парағы» әдісі.
ҚБ арналған тапсырма.
3 слайд
Бағалау критерии Дескриптор + - Білімді тиянақтауға арналған тапсырмала р. Жыл мезгілдері қандай ретпен орналасады? Дұрыс жауабы а) Көкжиек тұстарын білу не үшін қажет? Дұрыс жауабы а) Көктемде адамдар немен айналысады? Дұрыс жауабы ә) Жеке тапсырма. Тест сұрақтары. «Шығу парағы» әдісі. ҚБ арналған тапсырма.
4 слайд
Сабақтың соңы Бүгін сабақта не үйрендім?
сұрағына жауапты «Ауа райы» әдісі арқылы кері
байланыс береді деп жоспарладым.
«Бүгінгі сабақта бәрі түсінікті болды» - күн жапсырады.
«Түсіндім, бірақ сұрақтарым бар.» - бұлт.
«Әлі көмек керек»- жаңбыр.
« Карточкадағы терминдер» әдісі.
Ауа райы, жыл мезгілдері.
Талқылауға арналған сұрақтар
Ауа райы дегеніміз не?
Ауа райының шартты белгілерін ата.
Қысқы ауа райында адамдар қалай киінеді?
4 слайд
Сабақтың соңы Бүгін сабақта не үйрендім? сұрағына жауапты «Ауа райы» әдісі арқылы кері байланыс береді деп жоспарладым. «Бүгінгі сабақта бәрі түсінікті болды» - күн жапсырады. «Түсіндім, бірақ сұрақтарым бар.» - бұлт. «Әлі көмек керек»- жаңбыр. « Карточкадағы терминдер» әдісі. Ауа райы, жыл мезгілдері. Талқылауға арналған сұрақтар Ауа райы дегеніміз не? Ауа райының шартты белгілерін ата. Қысқы ауа райында адамдар қалай киінеді?
5 слайд
Бағалау
«От шашу» «Бас бармақ» әдістерімен
қалыптастырушы бағалау әр тапсырмада
жүргізіліп отырды.
Келешекте : осы курс барысында оқып
үйренгенімді іс-тәжірибе барысында
қолданамын. Оқып- үйренген әдіс –
тәсілдерімді сабақты жақсарту мақсатында
пайдаланамын. Қалыптастырушы
бағалауды сабақ барысында үнемі кіргіземін.
5 слайд
Бағалау «От шашу» «Бас бармақ» әдістерімен қалыптастырушы бағалау әр тапсырмада жүргізіліп отырды. Келешекте : осы курс барысында оқып үйренгенімді іс-тәжірибе барысында қолданамын. Оқып- үйренген әдіс – тәсілдерімді сабақты жақсарту мақсатында пайдаланамын. Қалыптастырушы бағалауды сабақ барысында үнемі кіргіземін.