Бактериялар слайд
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Сабақтың
тақырыбы:
Бактериялардың формаларының
әртүрлілігі.Бактериялардың таралуы .
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты :
7.4.3.1.- Бактериялардың формаларының
әртүрлілігін сипаттау
Сабақтың мақсаты:
Білім алушылар бактериялардың түрлі
формаларын біледі, салыстыра алады.
1 слайд
Сабақтың тақырыбы: Бактериялардың формаларының әртүрлілігі.Бактериялардың таралуы . Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты : 7.4.3.1.- Бактериялардың формаларының әртүрлілігін сипаттау Сабақтың мақсаты: Білім алушылар бактериялардың түрлі формаларын біледі, салыстыра алады.
2 слайд
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық жағымды
ахуал-«Мотивациялық
сөздер» әдісі
Оқушылар шеңбер құрып
тұрады тақтадағы
мотивациялық сөздеді
қолдану арқылы тілектерін
айтады.
6 мин Топқа біріктіру-
Самаурын әдісі
1-топ: Микробиология
2-топ : Прокариоттар
2 слайд
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық жағымды ахуал-«Мотивациялық сөздер» әдісі Оқушылар шеңбер құрып тұрады тақтадағы мотивациялық сөздеді қолдану арқылы тілектерін айтады. 6 мин Топқа біріктіру- Самаурын әдісі 1-топ: Микробиология 2-топ : Прокариоттар
3 слайд
Үй тапсырмасын сұрау-
5 мин
(2-балл)
https:// learningapps.org Бағалау шкаласы
Бағалау критерийлері:
әрбір сұраққа қысқаша
сипаттама береді;
Сұрақтарға сыни тұрғыда
жауап табады.
Дескриптор:
- Сұрақтарға сыни тұрғыда
жауап таба алады.
3 слайд
Үй тапсырмасын сұрау- 5 мин (2-балл) https:// learningapps.org Бағалау шкаласы Бағалау критерийлері: әрбір сұраққа қысқаша сипаттама береді; Сұрақтарға сыни тұрғыда жауап табады. Дескриптор: - Сұрақтарға сыни тұрғыда жауап таба алады.
4 слайд
Ой қозғау (қызығушылықты ояту)
Жұмбақ жасырамын- 1 –балл . 2-мин
Сен айран жасамайсың.
Менсіз,ірімшік те пісірмейсің,
Ал сүзбе мен иогуртты да
Мен пісіріп ашытамын
бактерия
Бағалау критерийлері:
- Оқушылар жұмбақтың жауабын
ойланып табады.
Дескриптор:
- Оқушылар жұмбақтың жауабын
ойланып таба алады.
4 слайд
Ой қозғау (қызығушылықты ояту) Жұмбақ жасырамын- 1 –балл . 2-мин Сен айран жасамайсың. Менсіз,ірімшік те пісірмейсің, Ал сүзбе мен иогуртты да Мен пісіріп ашытамын бактерия Бағалау критерийлері: - Оқушылар жұмбақтың жауабын ойланып табады. Дескриптор: - Оқушылар жұмбақтың жауабын ойланып таба алады.
5 слайд
Жаңа сабақты бастау
Видеоролик 5 мин Видеодан кейін ARLOOPA
сайты арқылы
бактериялардың пішіндерін 3д
көрсетемін .3-мин
5 слайд
Жаңа сабақты бастау Видеоролик 5 мин Видеодан кейін ARLOOPA сайты арқылы бактериялардың пішіндерін 3д көрсетемін .3-мин
6 слайд
Топтық жұмыс (8мин) 2-балл
1-топ:
Бактериялардың пішінін
жасайды 2топ:
Бактериялардың ішкі
құрылысын жасайды
Бағалау критерийлері:
мұғалім топта және топтар
арасында диалог, пікірталас
жүргізуге үйретеді;
мұғалім өз шешімін топтарға
үлгілеу, сызбалау тәсілдерін
үйретеді;
топтағы іс-әрекеттерді үйлестіруге
назар аударылады. Дескриптор
- Тапсырманы орындайды
6 слайд
Топтық жұмыс (8мин) 2-балл 1-топ: Бактериялардың пішінін жасайды 2топ: Бактериялардың ішкі құрылысын жасайды Бағалау критерийлері: мұғалім топта және топтар арасында диалог, пікірталас жүргізуге үйретеді; мұғалім өз шешімін топтарға үлгілеу, сызбалау тәсілдерін үйретеді; топтағы іс-әрекеттерді үйлестіруге назар аударылады. Дескриптор - Тапсырманы орындайды
7 слайд
7 слайд
8 слайд
Жұптық жұмыс 4 мин 2-балл
«Пазл»әдісі
Бағалау критерийлері:
- Тапсырманы
орындайды,
-қажетті сурет пен
сөздерді бір-бірімен
сәйкестендіреді. Дескриптор :
- Тапсырманы орындайды
-қажетті сурет пен
сөздерді бір-бірімен
сәйкестендіре алады.
8 слайд
Жұптық жұмыс 4 мин 2-балл «Пазл»әдісі Бағалау критерийлері: - Тапсырманы орындайды, -қажетті сурет пен сөздерді бір-бірімен сәйкестендіреді. Дескриптор : - Тапсырманы орындайды -қажетті сурет пен сөздерді бір-бірімен сәйкестендіре алады.
9 слайд
Жеке жұмыс ( 8 мин)
Саралау тапсырмалары «Наутбук»әдісі 2-балл
А-деңгей
1-есеп.Бактерия әр секундта 2-ге
бөлінеді.Егер 1 бактерияны пробиркаға
салса,5 секундтан кейін олардың саны
қанша болады? 32
2-есеп.Әр секунд сайын бактерия екі
жаңа бактерияға бөлінеді.Бактериялар
бір стаканның барлық көлемін 1 сағатта
толтыратыны белгілі.бактериялар жарты
стаканға неше секундта толады? В-деңгей
Тиісті белгілерін қой
С-деңгей
1.Формасына байланысты бактерияларды
қанша топқа бөледі ?
2.Табиғаттағы және адам өміріндегі
маңызына қарай бактериялардың қандай
түрлері бар?
3.Бактериялардың зияны және пайдасы
туралы.Бағалау критерийлері:
-Тапсырманы орындайды
-Есептер шығарады
-Талдаужасап айырмашылықтарын
анықтайды.
Дескриптор:
-Тапсырманы орындайды
-Есептер шығара алады
9 слайд
Жеке жұмыс ( 8 мин) Саралау тапсырмалары «Наутбук»әдісі 2-балл А-деңгей 1-есеп.Бактерия әр секундта 2-ге бөлінеді.Егер 1 бактерияны пробиркаға салса,5 секундтан кейін олардың саны қанша болады? 32 2-есеп.Әр секунд сайын бактерия екі жаңа бактерияға бөлінеді.Бактериялар бір стаканның барлық көлемін 1 сағатта толтыратыны белгілі.бактериялар жарты стаканға неше секундта толады? В-деңгей Тиісті белгілерін қой С-деңгей 1.Формасына байланысты бактерияларды қанша топқа бөледі ? 2.Табиғаттағы және адам өміріндегі маңызына қарай бактериялардың қандай түрлері бар? 3.Бактериялардың зияны және пайдасы туралы.Бағалау критерийлері: -Тапсырманы орындайды -Есептер шығарады -Талдаужасап айырмашылықтарын анықтайды. Дескриптор: -Тапсырманы орындайды -Есептер шығара алады
10 слайд
10 слайд
11 слайд
Сабақтың соңы
Кері байланыс-4 мин
.
https://learningapps.org
Платформасымен тапсырмалар орындату 2-балл
Үйге тапсырма
Ауру тудыратын бактериялармен күресу шаралары туралы
мәлімдеме дайындаңдар.
Кері байланыс «Алаша»әдісі
11 слайд
Сабақтың соңы Кері байланыс-4 мин . https://learningapps.org Платформасымен тапсырмалар орындату 2-балл Үйге тапсырма Ауру тудыратын бактериялармен күресу шаралары туралы мәлімдеме дайындаңдар. Кері байланыс «Алаша»әдісі
12 слайд
12 слайд