1 слайд
Қазығұрт ауылы
Қ. Сәтбаев атындағы
мектеп-лицей
Пәні: Көркем
еңбек Пән мұғалімі:
Малдыбаев
Ербосын
Тақырыбы: Бұйымды дайындау
2 слайд
Оқу
мақсаты
Сабақ
мақсаттар
ы
Бағалау
критерийле
рі 8.2.3.3 . Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар
жасау барысында Қазақ ұлттық мәдениет
элементтерін пайдалану.
Барлығы: Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар жасау
барысында қазақ ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану;
Көпшілігі: Бүгінгі сабақ барысында қазақ халқының зергерлік
бұйымдары туралы толық мәлімет алу.
Кейбіреуі: Зергерлік бұйымдарда қолданатын материалдарды,
өрнек түрлерін пайдалану жолдарын білу.
* Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар жасау барысында
қазақ ұлттық мәдениет элементтерін пайдаланды.
* Бүгінгі сабақ барысында қазақ халқының зергерлік бұйымдары
туралы толық мәлімет алды.
* Зергерлік бұйымдарда қолданатын материалдарды, өрнек
түрлерін пайдалану жолдарын білді.
3 слайд
Белс енді оқу әдістері Жеке жұмыс
Кестемен жұмыс
Төмендегі кестені пайдаланып
салыстыру
«Дөңгелек үстел»
әдісі әдісі оқушылар өз ойларын
ортаға салып талқылайды. Әр топ
өз тақырыптары бойынша
талқылау жүреді.«Санамақ»
әдісімен топқа
бөлу Белсенді оқу
оқушылардың
белсенді қызметпен
айналысып,алған
білімдерін есте
сақтап, оны қолдана
алуын қамтамасыз
ететініне көз
жеткізе отырып
өзімнің жоспарымда
бірнеше әдіс-
тәсілдерді
пайдаландым . * Сурет тақырыпқа сәйкес
орындалған.
*Салынған суреттің
формасын жақсы
сақтаған.
*Ою-өрнектерін дұрыс
пайдалана алған.
*Түстерді дұрыс
үйлестірген 1-топ Алқа
ІІ-топ Сақина
* Топ атауы қолөнер туындысының
қай түріне жатады?
*Бұл затты бұрынғы кезде қалай
пайдаланған және кімдер жасап
шығарған?
*Бұл затты қандай материалдармен
орындаған? Атауы Фактура сы Бұйым
ның құрамы Артықшылықта
ры Кемшіліктері
4 слайд
Саралап оқыту әдісі
«Дөңгелек үстел» әдісі
Орындалатын тапсырмада
оқушылардың жауабын үнемі
бақылап, дискриптордың
талаптарына сәйкес келетін
нәтижелерді саралау арқылы
талаптары жоғары, орта және
төмен оқушыларға кері байланыс
ұсынып отырамын.
Дискриптордың талаптарына
сәйкес жетілдіру үшін сұрақтар
арқылы нәтижеге жетуіне ықпал
жасап отырамын
Оқушылардың әр түрлі деңгейдегі
жұмыс жасау әрекетін
ұйымдастыру үшін саралау
тәсілдерін қолданамын.
Өтілген материалдар бойынша
тұжырым жасауға кері байланыс
беру арқылы ынталандыру. Өз
бетінше білім алу дағдыларын
қолдау көрсету арқылы дамыту.
Ашық сұрақтар қойып әңгімелесу,
тапсырмаларды орындау
барысында көпіршелер орнату
арқылы сенімділік қалыптастыру,
қызығушылығын арттыру
5 слайд
Бағалау критерийлері
«Дөңгелек үстел» әдісінде оқушылар
өз ойларын ортаға салып талқылайды.
Әр топ өз тақырыптары бойынша
талқылау жүреді.
Дескриптор.
•
Топ атаулары бойынша толық мәлімет
бере алды.
•
Берілген сұрақтарға да тұжырымды
жауап бере алды.
ҚБ «Бас бармақ» әдісі оқушылар
бірін-бірі бағалайды Жеке жұмыс.
Тапсырма:
Оқушыларға өз топтарының тақырыбы
бойынша бірнеше нобай жасауға тапсырма
беремін.
.
Дескриптор:
•
Сурет тақырыпқа сәйкес орындалған.
•
Салынған суреттің формасын жақсы
сақтаған.
•
Ою-өрнектерін дұрыс пайдалана алған.
•
Түстерді дұрыс үйлестірген.
Бағалау: «Жұлдызша» арқылы бағалау
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз