1 слайд
Шымкент қаласы №58 жалпы
орта мектептің бастауыш
сынып мұғалімі :
Салиева Гүлфайрус Сауат ашу
1 сынып
Сабақтың тақырыбы:
Оқу құралдарымен таныс
болайық.Сөз
Сабақ мақсаты:
Бағалау критерийлері:
Тыңдау барысында тілдік бірліктерді ажыратады
-Тыңдалған мәтіннің мазмұнын айта алады Оқу мақсаттары:
1.1.1.1 Тыңдау барысында тілдік бірліктерді
(сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған
мәтіннің мазмұнын түсіну.
1.1.4.1. Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның
иллюстрациясы бойынша болжау.
1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя
білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа
жауап беру (мұғалім көмегімен).
1.3.10.1 Заттың атын, санын, сынын, қимылын
білдіретін сөздерді ажырату және орынды қолдану .
Барлық оқушылар : Сөз тілдік бірліктерді
тыңдау барысында мәтін мазмұнын
ажыратады,түсінеді.
Көптеген оқушылар: Заттың
атын,санын,сынын,қимылын білдіретін
сөздерді ажыратады, оларды қолдана
біледі
Кейбір оқушылар: Мәтінінң мазмұнын,
тақырыбы немесе оның иллюстрациясы
бойынша болжайды.
2 слайд
Бірлесіп жұмыс жасау
дағдысы қалыптасадыБелсенді оқу тәсілдері
Кері байланыс
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
«Аялы алақан»
Мақсаты :
Жылылық, сенімділік деңгейін,
еркіндікті дамыту.
Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер
болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не
алғыңыз, не көргіңіз келеді?» —
сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға
жауап алу. Бастапқы қатысушы
жанындағы көршісінің қолын ұстайды.
Тренинг шеңбер бойымен жалғасады.
(Тренинг соңында қатысушылар
дөңгеленіп қолдарын ұстайды) Мақсаты: Оқушылар берілген тапсырманы мұқият зерттеп ,зерделеп өз
ойларын топта белсенді жұмыс жасауға дағдыланады.
1-тапсырма Т.Ж.
«Ойлан-жұптас-бөліс». әдісі
(тыңдалым, айтылым, ) әрекеті
жүреді Аудио жазба
пайдаланылады
1.Өлеңді мұқият тыңдалады
Дескриптор:
- Өлеңді мұқият тыңдайды
- сауатын ашатын кітапты айтады
- өлеңнің мазмұнын түсінеді
-Мәтін иллюстрациясы бойынша
сұрақтар қояды және жауап береді
Оқушының
сыртқы және
ішкі уәжі
көтеріледі
Сергіту сәті
« Ұшты-ұшты » ойыны
Балалар сергіп ,сабаққа қызығушылығы
оянады 2-тапсырма .
Жұптық жұмыс
Постер қорғайды
Суреттегі заттарды атаңыз.
Берілген заттардың алғашқы әріптерінен құралған сөзді табу.
Дескриптор:
- Оқушылар суреттер арқылы болжайды.
-Жасырынған сөзді табады.
3 слайд
Саралап оқыту тәсілі
Сабақ барысында
оқушыларды ауызша
мадақтау,
“Бағдаршам” әдісі,
“Басбармақ” әдісі,
«Баға ағашы » арқылы
бағалау. 3-тапсырма.
Жеке жұмыс
Саралап оқу тәсілі
« Қарқын » әдісі арқылы
жүргізіледі
Мақсаты : Оқушылар қарқында
жұмыс жасау дағдысы
қалыптасады.Оқушылардың
деңгейін анықтауға берілген
тапсырмалар болады. 3 топқа тапсырма беріледі
1 топ . Суретте көрсетілген заттарды ата
2 топ. Оқу құралдарын табады
3 топ. Сөмкеге қажетті оқу құралдарын салады.
Дескриптор:
-Суретте көрсетілген заттарды
атайды
-Оқу құралдарын анықтайды
-Оқу құралдарын сөмкеге
салады Есіңе сақта!
Айналамыздағылардың бәрінің атауы бар.Оны бір-
бірімізге сөз арқылы жеткіземіз. Жазуға үйренгенше
сөздің сызбасын пайдаланамыз .
Кері байланыс
•
Бүгінгі сабақтан сендерге не
ұнады ?
•
Сөздер қалай құралады
екен? Неліктен ?Сын тұрғысынан
ойлау дағдылары
қалыптасады.Өз
ойларын ашық айтуға
үйренеді.Сөздік қоры
дамиды.
4 слайд
Тренер мен әріптестерімнің кері байланысының нәтижесінде маған
айтылған ұсыныстарды қайта қарадым. Маған жаңартылған бағдарлама
бойынша кері байланыс беру, рефлексия және дескриптор дайындауда
қатты қиналдым. Бастапқы ықшам сабағымда сабақ мақсатына толық
жете алмадым, сол қателерімді түзеттім.
Болашақта сабақ жоспарымды жоспарлауда тиімді
әдіс-тәсілдерді қолданып, оқу үрдісін тиімді
ұйымдастыруда белсенді ұстаз болып, оқушылардың
құзыреттілігін дамытуда үлес қосамын. Ықшамсабақ
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз