Дауысты дыбыстардың жіктелуі
Дауысты дыбыстардың жіктелуі

#1 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Дауысты дыбыстар:жіктелуі
Сабақтың оқу мақсаты:
5.03.Мәтіннің жанрлық ерекшелігін ажырату
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар : Оқушылар мәтінің жанырлық ерекшеліктерін біледі
Көпшілігі : Оқушылар мәтінің жанырлық ерекшеліктерін ажырата алады.
Кейбіруі: Тақырыпқа сәйкес мәтінді құрастыра алады, сабақ барысында
көшбасшылық жасайды.
Түрткі,
Сыныма,
қайта
бағыттау
сұрақтары Тақырыпты ашу
үшін жоғары
деңгейлі сұрақтар
қойылды
Дауысты
дыбыстардың
түрлерін
білеміз бе?
Олар қалай
жіктеледі? Ынтымақтастық
атмосфера орнату
мақсатында
оқушылардан бір-
біріне жылы лебіз
айту сұралынды
Дауысты
дыбыстарды
альфавиттен
алыптастасақ
не болар еді?
Ал сіз қалай
олайсыз?Сабақтың басы :
Сабақтың бұл кезеңінде Тұлға
аралық қарым қатынас бен
Сыныптың осы тақырып бойынша
білім деңгейі анықталды .
Бағалау: Мадақтау, Шапалақ арқылы
уәждемелеу
Нәтижесінде: Оқушылар арасында
ынтымақтастық атмосфера орнады,
жұмыс жасау ортасы құрылды.
Мұғалім оқушыларға қойған жоғары
деңгейлі сұрақтарынан оқушының
тақырып бойынша білім деңгейі
анықталды. Оқушылардың білім
деңгейін көтеру мен сыни ойлау
үдерісі басталды, әрі қарай осы
бағытта жұмыс жасауға негіз
салынды.
Теориялық негіздемесі: Маслоу
пирамидасы, Карл Роджестың «Мен
тұжырымдамасы», Выготский
«ЖАДА»Сы
ны
п: 5
1 слайд
Сабақтың тақырыбы: Дауысты дыбыстар:жіктелуі Сабақтың оқу мақсаты: 5.03.Мәтіннің жанрлық ерекшелігін ажырату Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар : Оқушылар мәтінің жанырлық ерекшеліктерін біледі Көпшілігі : Оқушылар мәтінің жанырлық ерекшеліктерін ажырата алады. Кейбіруі: Тақырыпқа сәйкес мәтінді құрастыра алады, сабақ барысында көшбасшылық жасайды. Түрткі, Сыныма, қайта бағыттау сұрақтары Тақырыпты ашу үшін жоғары деңгейлі сұрақтар қойылды Дауысты дыбыстардың түрлерін білеміз бе? Олар қалай жіктеледі? Ынтымақтастық атмосфера орнату мақсатында оқушылардан бір- біріне жылы лебіз айту сұралынды Дауысты дыбыстарды альфавиттен алыптастасақ не болар еді? Ал сіз қалай олайсыз?Сабақтың басы : Сабақтың бұл кезеңінде Тұлға аралық қарым қатынас бен Сыныптың осы тақырып бойынша білім деңгейі анықталды . Бағалау: Мадақтау, Шапалақ арқылы уәждемелеу Нәтижесінде: Оқушылар арасында ынтымақтастық атмосфера орнады, жұмыс жасау ортасы құрылды. Мұғалім оқушыларға қойған жоғары деңгейлі сұрақтарынан оқушының тақырып бойынша білім деңгейі анықталды. Оқушылардың білім деңгейін көтеру мен сыни ойлау үдерісі басталды, әрі қарай осы бағытта жұмыс жасауға негіз салынды. Теориялық негіздемесі: Маслоу пирамидасы, Карл Роджестың «Мен тұжырымдамасы», Выготский «ЖАДА»Сы ны п: 5
#2 слайд
Топтық жұмыс Постер қорғау
БағалауСабақтың ортасы :
Сабақтың Негізгі бөлімінде: мұғалім
тарапынан назар аудартыру және
түсіндіру, оқушыларды бақылауды
жүргізу мен қорытынды шығаруға
жетелеу, қиындықты,
түсінбеушілікті анықтап
жекелеген оқушыларға көмек
көрсету әрекеті жасалынды.
Бағалау: Бірін бірі критерий арқылы
бағалау
Нәтижесінде: Барлық оқушылар
мәтінің жанырлық ерекшеліктерін
білу, ал Көпшілігі мәтінің жанырлық
ерекшеліктерін ажырата алуға
жұмыс жасады,оқу ортасы
құрылды.
Оқушылардың постерлерді
жасағанан және оның қорғауларынан
жазу мен сөйлеу дағдысы, бірін-бірі
шынайы бағалауынан сауаттылығы
артты.
Теориялық негіздемесі: Маслоу
пирамидасы, Карл Роджестың «Мен
тұжырымдамасы», Выготский
«ЖАДА» , Есте сақтау пирамидасы,
Критерий арқылы бағалау
2 слайд
Топтық жұмыс Постер қорғау БағалауСабақтың ортасы : Сабақтың Негізгі бөлімінде: мұғалім тарапынан назар аудартыру және түсіндіру, оқушыларды бақылауды жүргізу мен қорытынды шығаруға жетелеу, қиындықты, түсінбеушілікті анықтап жекелеген оқушыларға көмек көрсету әрекеті жасалынды. Бағалау: Бірін бірі критерий арқылы бағалау Нәтижесінде: Барлық оқушылар мәтінің жанырлық ерекшеліктерін білу, ал Көпшілігі мәтінің жанырлық ерекшеліктерін ажырата алуға жұмыс жасады,оқу ортасы құрылды. Оқушылардың постерлерді жасағанан және оның қорғауларынан жазу мен сөйлеу дағдысы, бірін-бірі шынайы бағалауынан сауаттылығы артты. Теориялық негіздемесі: Маслоу пирамидасы, Карл Роджестың «Мен тұжырымдамасы», Выготский «ЖАДА» , Есте сақтау пирамидасы, Критерий арқылы бағалау
#3 слайд
Жеке жұмыс
Бағалау РефлексияСабақтың соңы :
Сабақтың Қорытынды бөлімінде:
мұғалім тарапынан сабақтың
маңызды сәттерін анықтау, сабақ
қорытындысы мен түсіну
дәрежесін, меңгеруін бағалау,
қосымша проблема туралы
әңгімелесу, үй тапсырмасын беру
әрекеттері жасалынды.
Бағалау: Бірін бірі критерий
арқылы бағалау
Нәтижесінде: Сабақтың
мақсатына толық жетуге
оқушылар әрекеттенді. Жеке
жұмыста Кейбір оқушылар
тақырыпқа сәйкес мәтінді
құрастыра алды, сабақтың өң
бойында көшбасшылқтарын
жасады. Тиімді оқу ортасы
құрылды.
Оқушылар кері байланыс жасады.
Теориялық негіздемесі: Маслоу
пирамидасы, Карл Роджестың
«Мен тұжырымдамасы»,
Выготский «ЖАДА» , Есте сақтау
пирамидасы, Критерий арқылы
бағалау, «Жас ерекшелк» модулі
3 слайд
Жеке жұмыс Бағалау РефлексияСабақтың соңы : Сабақтың Қорытынды бөлімінде: мұғалім тарапынан сабақтың маңызды сәттерін анықтау, сабақ қорытындысы мен түсіну дәрежесін, меңгеруін бағалау, қосымша проблема туралы әңгімелесу, үй тапсырмасын беру әрекеттері жасалынды. Бағалау: Бірін бірі критерий арқылы бағалау Нәтижесінде: Сабақтың мақсатына толық жетуге оқушылар әрекеттенді. Жеке жұмыста Кейбір оқушылар тақырыпқа сәйкес мәтінді құрастыра алды, сабақтың өң бойында көшбасшылқтарын жасады. Тиімді оқу ортасы құрылды. Оқушылар кері байланыс жасады. Теориялық негіздемесі: Маслоу пирамидасы, Карл Роджестың «Мен тұжырымдамасы», Выготский «ЖАДА» , Есте сақтау пирамидасы, Критерий арқылы бағалау, «Жас ерекшелк» модулі
#4 слайд
•
Оқушылардың сабақтың өң бойында белсенділігі артты,
тапсырмаларды орындауда қызығушылық пен ынтасы
болды. Сабаққа қатыспай, селқос отырған оқушы болған
жоқ.
•
Тапсырмаларды орындауға берілген уақыт сақталынды.
•
Барық оқушыларға жоспарланған мақсатқа жетім, оған
дәлелдеме оқушылардың бірін-бірі бағалау мен жеке
жұмыстың нәтижесі .Сабақ
барысында сәтті
шықан
түстарым
•
Жоспарланған Кейбір оқушыларға мақсатыма
толықтай жетпедім, өйткені бұл сыныпта
көшбасшылқ жасайтын оқушы саны көп болды,
бірақ олар баяу тапсырмаларды орындағанан
оларды бұл сабақта толық қанды аша алмадым.
•
Постер қорғауға дағдыланбағанан оқушылар
ортада сөйлеу, өзін үстау мәденеті төмен болды .Сабақта нені
өзгертер едім?
•
Алдағы уақытта оқушылардың ортада өзін үстау
мен сауатты сөйлеу мәденетін;
•
Бірін-бірін шынай бағалауын;
•
Көшбасшыларға күрделі тапсырмаларды
уақытысында орындатуын
•
Сабақтың өң бойында сыни ойландыратын
сұрақтармен тапсырмаларды беріп отыруды және
оқушылардың соған жауап беруін жетілдіремін.Алдағы уақытта
нені
жетілдіремін? РЕФЛЕКСИЯ
4 слайд
• Оқушылардың сабақтың өң бойында белсенділігі артты, тапсырмаларды орындауда қызығушылық пен ынтасы болды. Сабаққа қатыспай, селқос отырған оқушы болған жоқ. • Тапсырмаларды орындауға берілген уақыт сақталынды. • Барық оқушыларға жоспарланған мақсатқа жетім, оған дәлелдеме оқушылардың бірін-бірі бағалау мен жеке жұмыстың нәтижесі .Сабақ барысында сәтті шықан түстарым • Жоспарланған Кейбір оқушыларға мақсатыма толықтай жетпедім, өйткені бұл сыныпта көшбасшылқ жасайтын оқушы саны көп болды, бірақ олар баяу тапсырмаларды орындағанан оларды бұл сабақта толық қанды аша алмадым. • Постер қорғауға дағдыланбағанан оқушылар ортада сөйлеу, өзін үстау мәденеті төмен болды .Сабақта нені өзгертер едім? • Алдағы уақытта оқушылардың ортада өзін үстау мен сауатты сөйлеу мәденетін; • Бірін-бірін шынай бағалауын; • Көшбасшыларға күрделі тапсырмаларды уақытысында орындатуын • Сабақтың өң бойында сыни ойландыратын сұрақтармен тапсырмаларды беріп отыруды және оқушылардың соған жауап беруін жетілдіремін.Алдағы уақытта нені жетілдіремін? РЕФЛЕКСИЯ
шағым қалдыра аласыз













