Дүниетану.Дұрыс тамақтана біл! презентация




1 слайд
Пәні:Дүниетану
2- сынып
Бөлім «Дені саудың - жаны сау»
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.1.4.1 түрлі дереккөздер негізінде пайдалы және зиянды
тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды анықтау;
Сабақтың мақсаты: Суреттер арқылы тағамдардың түрлері туралы ақпарат
алады.
Пайдалы және зиянды тағамдарды ажыратады.
Адам ағзасына қажетті қоректі заттарды анықтайды.
ЕБҚ: Педагогтің қолдауымен суреттегі тағамдар
туралы жетелеуші сұрақтар бойынша әңгімелейді.
Ойлау дағдыларының
деңгейі Б ілу ,түсінуСабақтың тақырыбы: «Дұрыс тамақтана біл!»Ақмола облысы,Шортанды ауданы,
Бозайғыр ауылының жалпы орта білім беретін мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі Амангелді Айман
Тағамдар түрлері туралы біледі.
-Пайдалы және зиянды тағамдардың
айырмашылықтарын ажырата алады;
-Жемістер мен көкөністердің адам ағзасына пайдасы
туралы түсінеді.Бағалау критерийлері
1 слайд
Пәні:Дүниетану 2- сынып Бөлім «Дені саудың - жаны сау» Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 2.1.4.1 түрлі дереккөздер негізінде пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды анықтау; Сабақтың мақсаты: Суреттер арқылы тағамдардың түрлері туралы ақпарат алады. Пайдалы және зиянды тағамдарды ажыратады. Адам ағзасына қажетті қоректі заттарды анықтайды. ЕБҚ: Педагогтің қолдауымен суреттегі тағамдар туралы жетелеуші сұрақтар бойынша әңгімелейді. Ойлау дағдыларының деңгейі Б ілу ,түсінуСабақтың тақырыбы: «Дұрыс тамақтана біл!»Ақмола облысы,Шортанды ауданы, Бозайғыр ауылының жалпы орта білім беретін мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Амангелді Айман Тағамдар түрлері туралы біледі. -Пайдалы және зиянды тағамдардың айырмашылықтарын ажырата алады; -Жемістер мен көкөністердің адам ағзасына пайдасы туралы түсінеді.Бағалау критерийлері

2 слайд
Сабақтың басы
Сабақтың
ортасы
Сабақтың соңы «Атом және
молекула»
ойыны Бос кеңістікте атомдар,молекулалар нұсқаулар бойынша
бірігіп қозғалыста болып топқа бірігеді .
- Топтағы оқушылар өз ойларын жеке дәптерге жазады.
-Өз жұбымен жазғандарын бірігіп талқылайды.
-Мұғалімнің көмегімен сыныпта талқылайды .«Ойлан,бірік,бөл
іс!» әдісі
Тағам түрлері туралы түсініктері бар.
Тағам құрамын топтай алады.
Тағам құрамына қарай,
тағам түрлерін анықтайды.«Топтастыру»ә
дісі «Дүкенші»
ойыны Белсенді оқу тәсілдері
«Сәйкестендіру»к
естесі Өздеріне қажетті тағамдарды сатып алады.
Әр оқушы сатып алған тағамға сипаттама береді.
-Тағамның пайдалы,зиянды екенін айтады.
«Плюс,минус,
қызықты»тәсіл
і
А,В,С дәрумендердің анықтамасын тауып сәйкестендіреді
және дәрумендердің қандай тағамда бар екенін айтады.
Пайдалы тағамдар мен зиянды тағамдар туралы жазады.
Екеуіне не ортақ екендігін табады. «Венн
диаграммасы» Пайдалы және зиянды тағамдарды ажыратады.
2 слайд
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы «Атом және молекула» ойыны Бос кеңістікте атомдар,молекулалар нұсқаулар бойынша бірігіп қозғалыста болып топқа бірігеді . - Топтағы оқушылар өз ойларын жеке дәптерге жазады. -Өз жұбымен жазғандарын бірігіп талқылайды. -Мұғалімнің көмегімен сыныпта талқылайды .«Ойлан,бірік,бөл іс!» әдісі Тағам түрлері туралы түсініктері бар. Тағам құрамын топтай алады. Тағам құрамына қарай, тағам түрлерін анықтайды.«Топтастыру»ә дісі «Дүкенші» ойыны Белсенді оқу тәсілдері «Сәйкестендіру»к естесі Өздеріне қажетті тағамдарды сатып алады. Әр оқушы сатып алған тағамға сипаттама береді. -Тағамның пайдалы,зиянды екенін айтады. «Плюс,минус, қызықты»тәсіл і А,В,С дәрумендердің анықтамасын тауып сәйкестендіреді және дәрумендердің қандай тағамда бар екенін айтады. Пайдалы тағамдар мен зиянды тағамдар туралы жазады. Екеуіне не ортақ екендігін табады. «Венн диаграммасы» Пайдалы және зиянды тағамдарды ажыратады.

3 слайд
Зерттеу жұмысы
ТЖ.»Мен зерттеушімін»әдісі
Қытырлақ картоппен тәжірбие жұмысын
жүргізеді.Зиянды тағам екенін тәжірбие
арқылы анықтайды.
1.С уға араластырып,тұзы көп екенін
анықтау.
2.Отқа жанатын анықтау.
3.Қаншалықты майлы екенін анықтау. ЕБҚ тапсырма: Топпен
бірге тәжірбие жасайды.
Топ мүшелерінің
қолдауымен қорытынды
жұмыс жасайды.
Дескриптор:
- тәжірбие жұмысын жасайды.
-нәтижесін шығарады. 1.Т ұзының көп екенін
анықтайды.
2.Отқа тез жанатын
түсінеді.
3.Майлы болатынын
түсінеді.
3 слайд
Зерттеу жұмысы ТЖ.»Мен зерттеушімін»әдісі Қытырлақ картоппен тәжірбие жұмысын жүргізеді.Зиянды тағам екенін тәжірбие арқылы анықтайды. 1.С уға араластырып,тұзы көп екенін анықтау. 2.Отқа жанатын анықтау. 3.Қаншалықты майлы екенін анықтау. ЕБҚ тапсырма: Топпен бірге тәжірбие жасайды. Топ мүшелерінің қолдауымен қорытынды жұмыс жасайды. Дескриптор: - тәжірбие жұмысын жасайды. -нәтижесін шығарады. 1.Т ұзының көп екенін анықтайды. 2.Отқа тез жанатын түсінеді. 3.Майлы болатынын түсінеді.

4 слайд
Функционалдық сауаттылық
«Дүкен» ойыны
Тапсырма : Азық - түлік дүкендегі тағамдарды қара.
Өз қалаған тағамыңды сатып ал;
Сатып алған тағамыңа сипаттама бер.
Тағамға төлем жасай алады.
Дескриптор:
Тағамдарға таңдау жасай алады.;
Өздеріңнің қалаған тағамдарын сатып алады;
Сатып алған тағамына сипаттама береді;
Пайдалы,зиянды екенін ажырата алады;
Күнделікте өмірде өздеріне керекті затты сатып ала алады.
Ақшаны пайдалануды үйренеді.
Күнделікте өмірде қандай тағам түрлерін жеу керектігін біледі.
Бағалау.
«Ауызша мақтау»
Керемет!
Тамаша!
Жақсы!
Жарайсың!
ЕБҚ:Тағам түрлерін
атайды.
Пайдалы
тағамдарды біледі
4 слайд
Функционалдық сауаттылық «Дүкен» ойыны Тапсырма : Азық - түлік дүкендегі тағамдарды қара. Өз қалаған тағамыңды сатып ал; Сатып алған тағамыңа сипаттама бер. Тағамға төлем жасай алады. Дескриптор: Тағамдарға таңдау жасай алады.; Өздеріңнің қалаған тағамдарын сатып алады; Сатып алған тағамына сипаттама береді; Пайдалы,зиянды екенін ажырата алады; Күнделікте өмірде өздеріне керекті затты сатып ала алады. Ақшаны пайдалануды үйренеді. Күнделікте өмірде қандай тағам түрлерін жеу керектігін біледі. Бағалау. «Ауызша мақтау» Керемет! Тамаша! Жақсы! Жарайсың! ЕБҚ:Тағам түрлерін атайды. Пайдалы тағамдарды біледі

5 слайд
Сабақты қортындылау
ППайдалы
тағам Зиянды
тағамЖЖ.»Венн диаграммасы.
Жұппен толтыру Плюс
ұнады Минус
ұнамады Қызықты
« Плюс, минус, қызықты» тәсілі.
ЕБҚ: Пайдалы тағамдардың суретін
салады.
5 слайд
Сабақты қортындылау ППайдалы тағам Зиянды тағамЖЖ.»Венн диаграммасы. Жұппен толтыру Плюс ұнады Минус ұнамады Қызықты « Плюс, минус, қызықты» тәсілі. ЕБҚ: Пайдалы тағамдардың суретін салады.