Ежелгі Қытайдың ойшылдары нені үйретті?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
« В Терешкова атындағы орта мектеп »
КММ
Тарих пәні мұғалімі: Байшокина А С
1 слайд
« В Терешкова атындағы орта мектеп » КММ Тарих пәні мұғалімі: Байшокина А С
2 слайд
« В Терешкова атындағы орта
мектеп » КММ
Тарих пәні мұғалімі: Байшокина АС
2 слайд
« В Терешкова атындағы орта мектеп » КММ Тарих пәні мұғалімі: Байшокина АС
3 слайд
Ұзақ мерзімді
жоспар бөлімі: 3 .А – Ежелгі Қытай
Сабақ
тақырыбы Ежелгі Қытайдың ойшылдары нені үйретті ?
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары(оқу
бағдарламасына
сілтеме) 5.2.3.1 Ежелгі философтардың көзқарастарына
қарапайым түсіндірме беру
3 слайд
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 .А – Ежелгі Қытай Сабақ тақырыбы Ежелгі Қытайдың ойшылдары нені үйретті ? Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) 5.2.3.1 Ежелгі философтардың көзқарастарына қарапайым түсіндірме беру
4 слайд
Сабақ мақсаттары Барлығы: Ежелгі Қытайдың діни
философиялық ілімдерінің пайда
болу тарихын біледі
Көпшілігі: Ежелгі Қытайдағы
Конфуцийзм мен Даосизм ілімдерін
сипаттайды
Кейбіреуі: Ежелгі Қытай
қоғамындағы Конфуцийшілік пен
Даосизмнің айырмашылықтарын
анықтайды
Ойлау деңгейі Білу , түсіну
Бағалау критерийлері Ежелгі Қытайдың философиялық ілімдерінің
қалыптасу тарихын атайды
Кун-Фуцзы, Лао Цзы философиялық
ілімдерін салыстырады
4 слайд
Сабақ мақсаттары Барлығы: Ежелгі Қытайдың діни философиялық ілімдерінің пайда болу тарихын біледі Көпшілігі: Ежелгі Қытайдағы Конфуцийзм мен Даосизм ілімдерін сипаттайды Кейбіреуі: Ежелгі Қытай қоғамындағы Конфуцийшілік пен Даосизмнің айырмашылықтарын анықтайды Ойлау деңгейі Білу , түсіну Бағалау критерийлері Ежелгі Қытайдың философиялық ілімдерінің қалыптасу тарихын атайды Кун-Фуцзы, Лао Цзы философиялық ілімдерін салыстырады
5 слайд
Тілдік
мақсаттар Тыңдалым: оқушылар ежелгі Қытай
философтары Кун-фуцзы мен Лао Цзы
туралы бейнеролик көреді тыңдайды
Айтылым: оқушылар суретке қарап,
әңгіме құрайды
Оқылым: Кітаптан Кун-Фуцзыдың
шәкірттеріне берген бағасы туралы
оқиды
Жазылым: Кун-фуцзы мен Лао ц
Цзы туралы анықтап, жіктеп жазады
Құндылықтарға баулу Шығармашылық және сын
тұрғысынан ойлау;
-өмір бойы білім алу;
- Ежелгі Қытай мәдениетіне және
көзқарастарына құрметпен қарау
5 слайд
Тілдік мақсаттар Тыңдалым: оқушылар ежелгі Қытай философтары Кун-фуцзы мен Лао Цзы туралы бейнеролик көреді тыңдайды Айтылым: оқушылар суретке қарап, әңгіме құрайды Оқылым: Кітаптан Кун-Фуцзыдың шәкірттеріне берген бағасы туралы оқиды Жазылым: Кун-фуцзы мен Лао ц Цзы туралы анықтап, жіктеп жазады Құндылықтарға баулу Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -өмір бойы білім алу; - Ежелгі Қытай мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау
6 слайд
Пәнаралық байланыстар География, философия,
дүниетану
Алдыңғы білім Ежелгі Қытай мемлекетінің
қалыптасуы туралы білімі
Сабақтың басы Түгендеу,психологиялық
жағымды ахуал тудыру.
«Шаттық шеңбер» құру,
жақсы тілектер айту.
Қызыл, жасыл,Сары түсті
стикер арқылы топқа бөлу.
6 слайд
Пәнаралық байланыстар География, философия, дүниетану Алдыңғы білім Ежелгі Қытай мемлекетінің қалыптасуы туралы білімі Сабақтың басы Түгендеу,психологиялық жағымды ахуал тудыру. «Шаттық шеңбер» құру, жақсы тілектер айту. Қызыл, жасыл,Сары түсті стикер арқылы топқа бөлу.
7 слайд
Миға шабуыл
Үй тапсырмасын тексеру
• Картадан Ежелг і Қытай жерін көрсету
• Шан-Инь мемлекеті қашан пайда болды?
• Бұл мемлекеттің негізін салушы кім ?
• Елді біріктіру ісін жүзеге асырған Ин Чжен атты Цинь
патшасы ұлы билеуші хуанди атағын қашан алды?
• Ұлы Қытай қорғанын кімдерден қорғану үшін
салдырды?
• У Ди атты билеуші кезінде басқыншылық саясат
жүргізе отырып Қытайдан Орта Азияға баратын қанша
жорық жүргізді?
7 слайд
Миға шабуыл Үй тапсырмасын тексеру • Картадан Ежелг і Қытай жерін көрсету • Шан-Инь мемлекеті қашан пайда болды? • Бұл мемлекеттің негізін салушы кім ? • Елді біріктіру ісін жүзеге асырған Ин Чжен атты Цинь патшасы ұлы билеуші хуанди атағын қашан алды? • Ұлы Қытай қорғанын кімдерден қорғану үшін салдырды? • У Ди атты билеуші кезінде басқыншылық саясат жүргізе отырып Қытайдан Орта Азияға баратын қанша жорық жүргізді?
8 слайд
Сабақтың ортасы
20 минут
1 тапсырма
«Джигсо» әдісі бойынккөша үш топ
белгіленген тапсырманы ашады,
топтар бірін бірі оқытады
1 топ Кун- Фуцзы
2 топ Лао Цзы
3 топ Сыма Цянь
Дескриптор;
1Кун Фуцзы, Лао Цзы , Сыма Цянь
деген кім, анықтайды
2Ежелгі Қытай философиялық
ілімдерін анықтап постер қорғайды.
3 Бейнебаяннан көргенін
сипаттайды
ҚБ екі жұлдыз бір тілек
8 слайд
Сабақтың ортасы 20 минут 1 тапсырма «Джигсо» әдісі бойынккөша үш топ белгіленген тапсырманы ашады, топтар бірін бірі оқытады 1 топ Кун- Фуцзы 2 топ Лао Цзы 3 топ Сыма Цянь Дескриптор; 1Кун Фуцзы, Лао Цзы , Сыма Цянь деген кім, анықтайды 2Ежелгі Қытай философиялық ілімдерін анықтап постер қорғайды. 3 Бейнебаяннан көргенін сипаттайды ҚБ екі жұлдыз бір тілек
9 слайд
9 слайд
10 слайд
2 тапсырма
Венн диаграммасы арқылы Кун –Фуцзы мен
Лао Цзы идеясы және айырмашылығын
табады
Айырмашылығы
10 слайд
2 тапсырма Венн диаграммасы арқылы Кун –Фуцзы мен Лао Цзы идеясы және айырмашылығын табады Айырмашылығы
11 слайд
Дескриптор
•
Ежелгі Қытай философтарының ұлағатты
сөздерін ажыратады
•
Әділ билеудің құпиясы туралы қытай
философтарының тұжырымдамасын
айтады
•
Ежелгі қытай философиясының тарихын
біледі
11 слайд
Дескриптор • Ежелгі Қытай философтарының ұлағатты сөздерін ажыратады • Әділ билеудің құпиясы туралы қытай философтарының тұжырымдамасын айтады • Ежелгі қытай философиясының тарихын біледі
12 слайд
3 тапсырма
« Ойлан тап» әдісі арқылы
Қытай ойшылдары Еңбектері Басты идеясы неде?
Кун Фуцзы
Лао Цзы
Сыма Цянь
12 слайд
3 тапсырма « Ойлан тап» әдісі арқылы Қытай ойшылдары Еңбектері Басты идеясы неде? Кун Фуцзы Лао Цзы Сыма Цянь
13 слайд
Дескриптор
Білім алушы:
•
Ежелгі Қытай ойшылдарының философиялық
көзқарастарын анықтайды
• Қытай ойшылдарының басты еңбектерінің басты идеясын
анықтайды
• Ойшылдардың еңбектерін ажырата білді
13 слайд
Дескриптор Білім алушы: • Ежелгі Қытай ойшылдарының философиялық көзқарастарын анықтайды • Қытай ойшылдарының басты еңбектерінің басты идеясын анықтайды • Ойшылдардың еңбектерін ажырата білді
14 слайд
Сабақтың
соңы
Қорытындылау
кезеңі Кері байланыс: «Дейін
кейін» әдісі оқушы
сабаққа дейын не
білгенін, сабақтан кейын
не білгенін стикерге
жазып тақтаға іледі.
14 слайд
Сабақтың соңы Қорытындылау кезеңі Кері байланыс: «Дейін кейін» әдісі оқушы сабаққа дейын не білгенін, сабақтан кейын не білгенін стикерге жазып тақтаға іледі.
15 слайд
Саралау
•
Ежелгі Қытай
философиясы
тақырыбында эссе жазу Бағалау
•
ҚБ Кулегештер арқылы
•
•
ҚБ Екі жұлдыз бір тілек
•
•
•
ҚБ
•
Бірін-бірі бағалайдыСаралау
Ба ғалау
15 слайд
Саралау • Ежелгі Қытай философиясы тақырыбында эссе жазу Бағалау • ҚБ Кулегештер арқылы • • ҚБ Екі жұлдыз бір тілек • • • ҚБ • Бірін-бірі бағалайдыСаралау Ба ғалау
16 слайд
Сабақта жоспарланған мақсатыма қол
жеткіздім. Пайдаланған оқытудың
белсенді әдістері оқушылардың
қызығушылығын тудырды. рефлексия
16 слайд
Сабақта жоспарланған мақсатыма қол жеткіздім. Пайдаланған оқытудың белсенді әдістері оқушылардың қызығушылығын тудырды. рефлексия
17 слайд
Назарларыңызға рахмет !
17 слайд
Назарларыңызға рахмет !