Ежелгі Спарта Афиныдан несімен ерекшеленеді?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Сабақтың
мақсаты Оқушылардың басым
көпшілігі
Оқушылардың кейбірі Барлық оқушылар
Ежелгі Спарта мен Афины мемлекеттерінің
саяси құрылымының ерекшеліктерін ,
қоғамның
әлеуметтік ұйымдасуын сипаттайды ;
Ежелгі Спар т а мен Афины туралы
айырмашылығы мен ұқсастығын
тұжырымдайды.
Ежелгі Афины мен Спартаның саяси
жүйесін салыстырадыСабаққа
негізделген
оқу
мақсаттары
Бағалау критерийлері:
-Ежелгі Спарта мен
Афинының саяси
құрылымының ерекшеліктерін
түсінеді
- Ежелгі қоғамның әлеуметтік
ұйымдасуының
айырмашылығы мен
ұқсастығын зерделейді. Құндылықтарға баулу: Қарым-
қатынас жасау қабілетіне,
жауапкершілікке, достық және
айналадағыларға қамқорлық
көрсетуге рухани құндылықты
сақтауға өзге мемлекеттердің
тарихын құрметтеуге
қалыптастыру Алдыңғы білім: 5 –сынып
Ежелгі дүние тарихы 71-72 бб
Ежелгі Афины мен Спарта мемлекеті
туралы біледі.Тарихи концепт
Ұқсастық пен айырмашылық Мектеп: № 141К.Сәбиров атындағы орта мектебі
Таженова Айгуль МалайдаровнаҰзақ мерзімді жоспардың бөлімі
Ежелгі Грекия
5.3.1.1.Ежелгі мемлекеттердің
саяси құрылымының
ерекшеліктерін сипаттау
5.1.2.1.Ежелгі қоғамның
әлеуметтік ұйымдасуын сипаттауТақырыбы: Ежелгі
Спарта Афиныдан
несімен ерекшеленді?
1 слайд
Сабақтың мақсаты Оқушылардың басым көпшілігі Оқушылардың кейбірі Барлық оқушылар Ежелгі Спарта мен Афины мемлекеттерінің саяси құрылымының ерекшеліктерін , қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттайды ; Ежелгі Спар т а мен Афины туралы айырмашылығы мен ұқсастығын тұжырымдайды. Ежелгі Афины мен Спартаның саяси жүйесін салыстырадыСабаққа негізделген оқу мақсаттары Бағалау критерийлері: -Ежелгі Спарта мен Афинының саяси құрылымының ерекшеліктерін түсінеді - Ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуының айырмашылығы мен ұқсастығын зерделейді. Құндылықтарға баулу: Қарым- қатынас жасау қабілетіне, жауапкершілікке, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсетуге рухани құндылықты сақтауға өзге мемлекеттердің тарихын құрметтеуге қалыптастыру Алдыңғы білім: 5 –сынып Ежелгі дүние тарихы 71-72 бб Ежелгі Афины мен Спарта мемлекеті туралы біледі.Тарихи концепт Ұқсастық пен айырмашылық Мектеп: № 141К.Сәбиров атындағы орта мектебі Таженова Айгуль МалайдаровнаҰзақ мерзімді жоспардың бөлімі Ежелгі Грекия 5.3.1.1.Ежелгі мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттау 5.1.2.1.Ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттауТақырыбы: Ежелгі Спарта Афиныдан несімен ерекшеленді?
2 слайд
Белсенд і оқу әдістері
Бұл әдіс
арқылы үй
тапсырма-
сын пысық-
тау Бұл әдіс
арқылы
оқушылар
топтасады Жаңа тақырып
бойынша оқу-
шылар топтаса
отырып, Постер
қорғайды. Бұл әдіс
арқылы
оқушылар
жұптық
жұмысын
орындайды
Мақсаты:
Оқушыларды сыни
тұрғыдан
ойландырып,
тақырыпты меңгерте
отырып,
қызығушылығын ояту Мақсаты:
Тақырыпты ашу
мақсатында оқушыларға
МОЗАЙКА әдісімен
түрлі-түсті қағаз
қиындылары беріліп, екі
топқа топтасады. Мақсаты:
Оқушының танымдық
және шығармашылық
қабілетін дамыту, мәтін
бойынша түйінді сөздер
табуға және
оқушылардың сөз сөйлеу
шеберлігін, бір-бірін
тыңдай білу мәдениетіне
қалыптастыру Мақсаты:
Берілген КубиК бойынша
оқушылар жұптасып
термин сөздер мен жұмыс
жасайды. жаңа сөздермен
танысады, мағынасын
түсінеді, сабақ барысында
зерделей алады.“М и ға
ш абуы л”
әдісі
“ М озай ка
” әдісі
“Ж и гсо”
әдісі
“ К уби зм ”
әдісі:
2 слайд
Белсенд і оқу әдістері Бұл әдіс арқылы үй тапсырма- сын пысық- тау Бұл әдіс арқылы оқушылар топтасады Жаңа тақырып бойынша оқу- шылар топтаса отырып, Постер қорғайды. Бұл әдіс арқылы оқушылар жұптық жұмысын орындайды Мақсаты: Оқушыларды сыни тұрғыдан ойландырып, тақырыпты меңгерте отырып, қызығушылығын ояту Мақсаты: Тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға МОЗАЙКА әдісімен түрлі-түсті қағаз қиындылары беріліп, екі топқа топтасады. Мақсаты: Оқушының танымдық және шығармашылық қабілетін дамыту, мәтін бойынша түйінді сөздер табуға және оқушылардың сөз сөйлеу шеберлігін, бір-бірін тыңдай білу мәдениетіне қалыптастыру Мақсаты: Берілген КубиК бойынша оқушылар жұптасып термин сөздер мен жұмыс жасайды. жаңа сөздермен танысады, мағынасын түсінеді, сабақ барысында зерделей алады.“М и ға ш абуы л” әдісі “ М озай ка ” әдісі “Ж и гсо” әдісі “ К уби зм ” әдісі:
3 слайд
Жіктеу
Дереккөздер
Тапсырма
Қарқын
Диалог қолдау
Қорытынды
Бағалау - Талаптары әртүрлі
оқушыларды “карта
қиындылары” арқылы
топқа бөлемін.
-
Оқушылар оқулық және
АКТ-мен жұмыс жасайды
-
Сабақ мақсатына сай
тапсырма беремін.
-
Көмек қажет ететін
оқушыларға уақыт беремін.
-
Сөзбен қолдау
көрсетіп,ынталандырып
отырамын.
-
Бағыттап отырып
күтілетін нәтижеге көз
жеткізуді жоспарлап
отырамын
-
Әр топтың
сарапшыларына
бағалатамынСаралау тәсілдері
3 слайд
Жіктеу Дереккөздер Тапсырма Қарқын Диалог қолдау Қорытынды Бағалау - Талаптары әртүрлі оқушыларды “карта қиындылары” арқылы топқа бөлемін. - Оқушылар оқулық және АКТ-мен жұмыс жасайды - Сабақ мақсатына сай тапсырма беремін. - Көмек қажет ететін оқушыларға уақыт беремін. - Сөзбен қолдау көрсетіп,ынталандырып отырамын. - Бағыттап отырып күтілетін нәтижеге көз жеткізуді жоспарлап отырамын - Әр топтың сарапшыларына бағалатамынСаралау тәсілдері
4 слайд
Критериалды бағалау
“ Екі жұлдыз,
бір тілек”
топтар бірін-
бірі
бағалайды.“ Миға
шабуыл”.
“Мадақтау ” Дұрыс
нұсқа
арқылы
өзін-өзі
бағалау
“ Жұлдызша
жапсыру” Бағалау критерийлері:
-Ежелгі Спарта мен Афинының
саяси құрылымының
ерекшеліктерін түсінеді
- Ежелгі қоғамның әлеуметтік
ұйымдасуының айырмашылығы
мен ұқсастығын зерделейді.
ДЕСКРИПТОРЛАР
-Афины мен Спартаның саяси
айырмашы л ығын айқындайды
- Афины мен Спартаның ұқсастығын
анықтайды
4 слайд
Критериалды бағалау “ Екі жұлдыз, бір тілек” топтар бірін- бірі бағалайды.“ Миға шабуыл”. “Мадақтау ” Дұрыс нұсқа арқылы өзін-өзі бағалау “ Жұлдызша жапсыру” Бағалау критерийлері: -Ежелгі Спарта мен Афинының саяси құрылымының ерекшеліктерін түсінеді - Ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуының айырмашылығы мен ұқсастығын зерделейді. ДЕСКРИПТОРЛАР -Афины мен Спартаның саяси айырмашы л ығын айқындайды - Афины мен Спартаның ұқсастығын анықтайды