Екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы

Материал туралы қысқаша түсінік
ұстаздарға
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
алгебраалгебра 7 сынып7 сынып Екі өрнектің Екі өрнектің қосындысының кубы қосындысының кубы және айырмасының және айырмасының

#1 слайд
алгебраалгебра 7 сынып7 сынып Екі өрнектің Екі өрнектің қосындысының кубы қосындысының кубы және айырмасының және айырмасының кубы”кубы” ППән мұғалімі: Бахытова Рән мұғалімі: Бахытова Р

1 слайд

алгебраалгебра 7 сынып7 сынып Екі өрнектің Екі өрнектің қосындысының кубы қосындысының кубы және айырмасының және айырмасының кубы”кубы” ППән мұғалімі: Бахытова Рән мұғалімі: Бахытова Р

Сабақтың мақсаты •тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; •қысқаша көбейту формулаларын меңгеру және есепте

#2 слайд
Сабақтың мақсаты •тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; •қысқаша көбейту формулаларын меңгеру және есептер шешуде қолдану •-формулаларды дұрыс оқу білу және олардың компоненттерін атау. •-тұжырымдай білу; •-«дөңгелек сандарға »жақын сандардың квадратын есептеу •-формулаларды екіден көп мүшелерге қолдану

2 слайд

Сабақтың мақсаты •тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; •қысқаша көбейту формулаларын меңгеру және есептер шешуде қолдану •-формулаларды дұрыс оқу білу және олардың компоненттерін атау. •-тұжырымдай білу; •-«дөңгелек сандарға »жақын сандардың квадратын есептеу •-формулаларды екіден көп мүшелерге қолдану

Ұйымдастыру кезеңіҰйымдастыру кезеңі Ұйымдастыру кезеңіҰйымдастыру кезеңі «Математикалық тілек» тренингі арқылы оқушыла

#3 слайд
Ұйымдастыру кезеңіҰйымдастыру кезеңі Ұйымдастыру кезеңіҰйымдастыру кезеңі «Математикалық тілек» тренингі арқылы оқушылар ортаға шығып, дөңгеленіп бір-біріне математикалық терминдерді, сан есімдерді қолданып бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, тілектерін айтады.

3 слайд

Ұйымдастыру кезеңіҰйымдастыру кезеңі Ұйымдастыру кезеңіҰйымдастыру кезеңі «Математикалық тілек» тренингі арқылы оқушылар ортаға шығып, дөңгеленіп бір-біріне математикалық терминдерді, сан есімдерді қолданып бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, тілектерін айтады.

Ауызша: 1 12 23 34 45 5 «Квест» әдісін 1) ...... 2)Цифрлардан....құралады 3)Азайтуға кері амал-.... 4)

#4 слайд
Ауызша: 1 12 23 34 45 5 «Квест» әдісін 1) ...... 2)Цифрлардан....құралады 3)Азайтуға кері амал-.... 4)Екі санның бөліндісі- .... 5)Рысжан- ....

4 слайд

Ауызша: 1 12 23 34 45 5 «Квест» әдісін 1) ...... 2)Цифрлардан....құралады 3)Азайтуға кері амал-.... 4)Екі санның бөліндісі- .... 5)Рысжан- ....

Конверттің ішіндегі «тірек сөздер» «5+5+1» әдісі •Екі, кубы қосындысының квадратының бірінші көбейтіндісіне плюс тең үш есел

#5 слайд
Конверттің ішіндегі «тірек сөздер» «5+5+1» әдісі •Екі, кубы қосындысының квадратының бірінші көбейтіндісіне плюс тең үш еселенген өрнектің •Екі, кубы айырмасының квадратының бірінші көбейтіндісіне плюс минус тең үш еселенген өрнектің

5 слайд

Конверттің ішіндегі «тірек сөздер» «5+5+1» әдісі •Екі, кубы қосындысының квадратының бірінші көбейтіндісіне плюс тең үш еселенген өрнектің •Екі, кубы айырмасының квадратының бірінші көбейтіндісіне плюс минус тең үш еселенген өрнектің

Жаңа тақырыпты ашу. •(а+в) 3 =а 3 +3а 2 в+3ав 2 +в 3 •(а–в) 3 =а 3 -3а 2 в+3ав 2 –в 3

#6 слайд
Жаңа тақырыпты ашу. •(а+в) 3 =а 3 +3а 2 в+3ав 2 +в 3 •(а–в) 3 =а 3 -3а 2 в+3ав 2 –в 3

6 слайд

Жаңа тақырыпты ашу. •(а+в) 3 =а 3 +3а 2 в+3ав 2 +в 3 •(а–в) 3 =а 3 -3а 2 в+3ав 2 –в 3

Екі өрнектің айырмасының кубы: Есіңе сақта! Анықтама: Екі өрнектің айырмасының кубы бірінші өрнектің кубына, минус бірінші өр

#7 слайд
Екі өрнектің айырмасының кубы: Есіңе сақта! Анықтама: Екі өрнектің айырмасының кубы бірінші өрнектің кубына, минус бірінші өрнектің квадраты мен екінші өрнектің үш еселенген көбейтіндісіне, плюс бірінші өрнекпен екінші өрнектің квадратының үш еселенген көбейтіндісіне, минус екінші өрнектің кубына тең.     3223 222223 2223 33 22 2 babbaa babbaabbaa babababababa   

7 слайд

Екі өрнектің айырмасының кубы: Есіңе сақта! Анықтама: Екі өрнектің айырмасының кубы бірінші өрнектің кубына, минус бірінші өрнектің квадраты мен екінші өрнектің үш еселенген көбейтіндісіне, плюс бірінші өрнекпен екінші өрнектің квадратының үш еселенген көбейтіндісіне, минус екінші өрнектің кубына тең.     3223 222223 2223 33 22 2 babbaa babbaabbaa babababababa   

1.Екі өрнектің қосындысының кубы. (а+в)(а 2 +2ав+в 2 )= а 3 +2а 2 в+ав 2 +

#8 слайд
1.Екі өрнектің қосындысының кубы. (а+в)(а 2 +2ав+в 2 )= а 3 +2а 2 в+ав 2 +а 2 в+2ав 2 +в 3 =а 3 +3а 2 в+3ав 2 +в 3 (а+в) 3 = а 3 +3а 2 в+3ав 2 +в 3 (4) Есіңе сақта! Анықтама: Екі өрнектің қосындысының кубы бірінші өрнектің кубына, плюс бірінші өрнектің квадраты мен екінші өрнектің үш еселенген көбейтіндісіне, плюс бірінші өрнекпен екінші өрнектің квадратының үш еселенген көбейтіндісіне, плюс екінші өрнектің кубына тең.  23 bababa

8 слайд

1.Екі өрнектің қосындысының кубы. (а+в)(а 2 +2ав+в 2 )= а 3 +2а 2 в+ав 2 +а 2 в+2ав 2 +в 3 =а 3 +3а 2 в+3ав 2 +в 3 (а+в) 3 = а 3 +3а 2 в+3ав 2 +в 3 (4) Есіңе сақта! Анықтама: Екі өрнектің қосындысының кубы бірінші өрнектің кубына, плюс бірінші өрнектің квадраты мен екінші өрнектің үш еселенген көбейтіндісіне, плюс бірінші өрнекпен екінші өрнектің квадратының үш еселенген көбейтіндісіне, плюс екінші өрнектің кубына тең.  23 bababa

Математикалық өрнектерді бағдарламалау тілінде жазып көрсетіңіз: №33.2 (оқулықпен жұмыс ) Дескриптор: математикалық формулалар

#9 слайд
Математикалық өрнектерді бағдарламалау тілінде жазып көрсетіңіз: №33.2 (оқулықпен жұмыс ) Дескриптор: математикалық формулаларды бағдарламалау тіліне аударады; Бағдарламалау тілінің функцияларын анықтайды

9 слайд

Математикалық өрнектерді бағдарламалау тілінде жазып көрсетіңіз: №33.2 (оқулықпен жұмыс ) Дескриптор: математикалық формулаларды бағдарламалау тіліне аударады; Бағдарламалау тілінің функцияларын анықтайды

 3223 8126 xaxxaa

#10 слайд
 3223 8126 xaxxaa

10 слайд

 3223 8126 xaxxaa

Топтық жұмыс. Сематикалық карта  3223 8126 xaxxaa

#11 слайд
Топтық жұмыс. Сематикалық карта  3223 8126 xaxxaa

11 слайд

Топтық жұмыс. Сематикалық карта  3223 8126 xaxxaa

#12 слайд

12 слайд

#13 слайд

13 слайд

#14 слайд

14 слайд

• «Формулалар сыры» • Қатесін тап. •(а+в)²=а²+ 2ав+ в •(а -в)²=а -2ав +в² •(а -в)(а+ в)=а²+ в² •(а +в)³=а³+ 3ав+ 3ав²+ в³ •(а -

#15 слайд
• «Формулалар сыры» • Қатесін тап. •(а+в)²=а²+ 2ав+ в •(а -в)²=а -2ав +в² •(а -в)(а+ в)=а²+ в² •(а +в)³=а³+ 3ав+ 3ав²+ в³ •(а -в)³=а³ +3а²в -3ав² -в³

15 слайд

• «Формулалар сыры» • Қатесін тап. •(а+в)²=а²+ 2ав+ в •(а -в)²=а -2ав +в² •(а -в)(а+ в)=а²+ в² •(а +в)³=а³+ 3ав+ 3ав²+ в³ •(а -в)³=а³ +3а²в -3ав² -в³

«БАҒДАРШАМ». Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптас

#16 слайд
«БАҒДАРШАМ». Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.»

16 слайд

«БАҒДАРШАМ». Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Сары түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.»

#17 слайд

17 слайд

Топтық жұмыс «Формулалар сыры» Қатесін тап. •(а+в)²=а²+ 2ав+ в •(а -в)²=а -2ав +в² •(а -в)(а+ в)=а²+ в² •(а +в)³=а³+ 3ав+ 3а

#18 слайд
Топтық жұмыс «Формулалар сыры» Қатесін тап. •(а+в)²=а²+ 2ав+ в •(а -в)²=а -2ав +в² •(а -в)(а+ в)=а²+ в² •(а +в)³=а³+ 3ав+ 3ав²+ в³ •(а -в)³=а³ +3а²в -3ав² -в³

18 слайд

Топтық жұмыс «Формулалар сыры» Қатесін тап. •(а+в)²=а²+ 2ав+ в •(а -в)²=а -2ав +в² •(а -в)(а+ в)=а²+ в² •(а +в)³=а³+ 3ав+ 3ав²+ в³ •(а -в)³=а³ +3а²в -3ав² -в³

Бағалау “Блоб ағашы” Өз деңгейіңді анықта. Ағаштың қай бұтағындасың ?... Суретті бояу арқылы өзіңе баға бер.

#19 слайд
Бағалау “Блоб ағашы” Өз деңгейіңді анықта. Ағаштың қай бұтағындасың ?... Суретті бояу арқылы өзіңе баға бер.

19 слайд

Бағалау “Блоб ағашы” Өз деңгейіңді анықта. Ағаштың қай бұтағындасың ?... Суретті бояу арқылы өзіңе баға бер.

Белгісіз өрнекті тап: 8126)2(? 233  ввв 27279?)( 233  аааа 32233 8365427?)3( хаххааа 

#20 слайд
Белгісіз өрнекті тап: 8126)2(? 233  ввв 27279?)( 233  аааа 32233 8365427?)3( хаххааа 

20 слайд

Белгісіз өрнекті тап: 8126)2(? 233  ввв 27279?)( 233  аааа 32233 8365427?)3( хаххааа 

Үйге тапсырма №33.8(1,2)

#21 слайд
Үйге тапсырма №33.8(1,2)

21 слайд

Үйге тапсырма №33.8(1,2)

Сынып ішін 3 топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ

#22 слайд
Сынып ішін 3 топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ

22 слайд

Сынып ішін 3 топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ

#23 слайд

23 слайд

Файл форматы:
ppt
02.06.2018
722
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі